Кохінхін карликовий

1020
Кохінхін карликовий Джерело: profermu.com
Назва породи Кохінхін карликовий
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Кохінхін карликовий - декоративна порода курей китайських імператорів. Спочатку цих птахів розводили тільки в літньому палаці китайського імператора. Пара палевих курей під назвою «пекінська бентамка» була подарована англійській королеві в 1860 році на знак примирення після закінчення англійсько-китайської війни. З Англії карликові кохінхіни на початку ХХ століття широко розповсюдилися по всій Європі.

Кохінхін карликовий — не зменшена копія звичайних кохінхінів, а самостійна порода.

Стандарт породи

За своїм виглядом карликові кохінхіни нагадують маленькі пухнасті кульки, які не ходять, а повзають. Таке враження створюється через те, що у птахів округле тіло і рясне оперення не тільки на животі, спині і крилах, а й на ногах.

Півні. Голова невелика з міцним сильним дзьобом яскраво-жовтого кольору. У представників з темним оперенням допускається легкий темний наліт на дзьобі. На голові є прямостоячий гребінь із рівномірно розташованими зубцями і глибокими вирізами. Обличчя, округлі сережки і вушні мочки червоного кольору. Очі жовті або яскраво-помаранчеві, іноді можуть мати коричневий колір, глибоко посаджені. Шия коротка, покрита пишною гривою. Півні мають масивне і широке тіло, яке злегка нахилене вперед. У поперековому відділі спина трохи піднята і плавно переходить у хвіст. Груди широкі, живіт повний і м'який. Крила також широкі, але оперення на них коротке. Гомілки дуже масивні, але короткі, сильно оперені, «манжети» розвинені. Плесна також рясно оперені, мають жовтий колір (іноді коричневий).

Курки. Масивніші і посаджені нижче, ніж півні, тому виглядають дуже кремезними. Пір'яний покрив м'який і пухкий, тулуб має більший нахил, ніж у самців. Поперекові подушки повні і пишні, і це надає ще більшої масивності самицям. Сережки і гребінь мають червоний колір, але за розміром вони набагато менші, ніж у самців.

Карликові кохінхіни бувають двох різновидів: гладенькі й кучеряві.

Оперення може бути різного забарвлення — палевого, білого, чорного, смугастого, блакитного, куріпчастого, мармурового, коричневого з підковоподібним обідком.

Маса тіла півників досягає 800 г,  курочок — 700 г.

Господарська характеристика

Птахи дуже компактні і споживають мало корму. Мають дуже поступливий і м'який характер.

Показник несучості становить 80 яєць, маса кожного — 30 г. Колір шкаралупи варіюється від кремового до світло-коричневого. Тривалість життя близько 7-8 років.