Кохінхін куріпчастий

186
Кохінхін куріпчастий Джерело: profermu.com
Назва породи Кохінхін куріпчастий
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Пращури кохінхінів — великі кури родом з Індокитаю. Саме з місцевістю (В'єтнам, регіон Кохінхіні в дельті Меконгу), де ці птахи розводились у великій кількості, і пов'язана назва сучасної породи. Зареєстрована порода в 19 столітті. На територію Європи кури були завезені в 1843 році.

На сьогоднішній день кохінхінів не розводять у промислових масштабах, так як їх замінили бройлери. Вони зберігаються тільки у приватних заводчиків і колекціонерів.

Стандарт породи

Величні птахи компактної статури з класично м'яким пухким оперенням. Кохінхіни мають невелику витончену голову з листоподібним гребенем, сильним коротким дзьобом, маленькі червоні мочки, глибоко посаджені очі. Характерна коротка шия з пишним оперенням, дуже пишно оперений поперек, пишний короткий хвіст округлої форми. Фігура кулястої форми. Ноги жовтого кольору, плесна з зовнішнього боку пишно оперені.

Куріпчасті кохінхіни мають незвичайне насичене забарвлення. У півня голова і комір золотого кольору, а кожне перо має чорний штрих уздовж стрижня і чітку золоту облямівку. Спина і плечі червоно-коричневі. Поперек золотисто-коричневий або жовто-коричневий. Махові пера на крилах двоколірні. Їхня внутрішня сторона чорна, а зовнішня — золота. Оперення грудей бархатисто-чорне із золотою облямівкою. Хвіст чорний із зеленим відливом. Підпух темно-сірий.

Забарвлення самиць золотисто-коричневе. Кожне перо має багаторядну облямівку, яка точно повторює форму пера.

Вибраковуються птахи, якщо мають вкраплення білого або блакитного кольору чи на пері немає чіткого малюнка.

Дорослі кури породи кохінхін важать від 3 до 4,5 кг. Маса півнів — від 3,5 до 5,5 кг.

Господарська характеристика

Кохінхіни відрізняються унікальною витривалістю і мають здатність відмінно нести яйця навіть у холодну пору року. Вони спокійні, миролюбні птахи. До переваг породи можна віднести відмінні смакові якості м'яса, невибагливість, підвищення несучості в зимовий час, розвинений інстинкт висиджування яєць, мінімальні вимоги до розміру вигулу, красиву й оригінальну зовнішність.

Яйцекладка починається в 7-8 місяців. Одна курка за сезон дає до сотні яєць, середня вага кожного — близько 55 г, шкаралупа забарвлена у світло-бурий колір.

Курчата швидко ростуть і при правильному годуванні та догляді вага особини в 4 місяці може досягати 2,7 кг.