Кохінхін чорний

Кохінхін чорний
selshoz.ruКохінхін чорний

Назва породи

Кохінхін чорний ()

Тип тварини

Кури

Напрямок

Птахи - м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Вихідною породою кохінхінів стали плімутроки. Порода курей родом із В'єтнаму (регіон Кохінхіна у дельті Меконга). Вперше були завезені в Європу французами у 1843 році, викликавши справжню «кохінхінову лихоманку».

Через відносно низьку плодючість у промисловому птахівництві України, країн СНД і Заходу практично не використовується, проте зберігається для генофонду, а також розводиться аматорами як декоративна порода.

Стандарт породи

Усе перо птаха, включаючи стрижень, має бути чорним із трохи зеленуватим відтінком. Небажаний фіолетовий відлив. Колір пуху може бути білим, але тільки в тому випадку, якщо його не видно з-під основного пера. Дзьоб у птахів жовтий або темний. Браком вважається коричневий відлив пера.

Кури відрізняються своїм високим зростом, який може досягати 50 см. Голова витончена і маленька — красиве завершення об’ємного округлого тулуба. Все тіло покрите густим і пишним оперенням. За рахунок серповидних пір’їн у самців хвіст схожий на невелику дугу. Шия у курей середньої довжини, рясно покрита пір’ям. Ноги короткі і також покриті густим оперенням.

Жива маса курей становить близько 3,5-4 кг, півні важать до 5 кг.

Господарська характеристика

Кохінхіни спокійні, флегматичні, схильні до ожиріння птахи. Кури добре зберігають інстинкт насиджування, піклуються про курчат.

Несучість коливається в кількості 100-110 яєць на рік, забарвлення шкаралупи жовто-буре при середній масі яйця 55-56 г. Несучість підвищується у зимовий період, що вигідно відрізняє породу від північних порід курей.

Молодняк росте середніми темпами, а масу починає набирати тільки на четвертому місяці. Статеве дозрівання у чорної породи настає пізніше за інших, тому її рідко використовують задля несучості.

У курей дуже смачне м'ясо, якщо їх не перегодовувати. Якщо ж харчування було незбалансованим, у м'ясі буде велика кількість жиру.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus