Лангшан

169
Лангшан Джерело: onfermer.ru
Назва породи Лангшан Langshan
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Батьківщиною курей лангшан вважаються північні провінції Китаю, де селекціонери почали вирощувати нову породу для виробництва великої кількості якісного і смачного м'яса. При виведенні породи використовувались чорний плімутрок і мінорки. Пізніше порода потрапила на території Великобританії, Німеччини та колишнього Союзу, де покращилися її зовнішні характеристики. Потім уже відбулось остаточне закріплення стандартів.

Стандарт породи

Кури мають різне оперення — з білим, блакитним і чорним забарвленням, і діляться на два підвиди: голоногі (німецького типу) і волохатоногі (англійського типу). Другий тип курей має «інтелігентний» характер. Вони ніколи не гребуться і не псують посіви. Перший вид зустрічається частіше і впізнати його можна за характерним відливом зеленого кольору на пір'ї птаха.

У птахів міцна кісткова система, завдяки чому вони володіють гарною витривалістю. Голова трохи заокруглена, невелика. Гребінь червоного кольору, рожеві сережки. Шия гнучка, невеликий дзьоб. Тулуб у курей широкий і потужний. Груди злегка похилі.

У білих птахів забарвлення чисте, без будь-яких вкраплень. Однак у особин чоловічої статі часто спостерігається жовтуватий відтінок оперення — це вважається нормою. У такому випадку дзьоб буде блакитно-білим, а очі виключно чорного кольору.

Птахи з чорним оперенням мають смарагдовий відтінок. Дзьоб у них чорний, а очі сірувато-коричневі.

Блакитні кури породи лангшан характеризуються блакитним пір'ям, чорним дзьобом і коричнево-чорними очима. Півні мають забарвлення значно яскравіше, ніж кури.

Жива маса курей лангшан досягає 3,5 кг, а півнів — 4-4,5 кг.

Господарська характеристика

Порода характеризується гарною несучістю — кури в рік дають до 110 яєць бежевого відтінку масою 55-56 г. Однак на цей показник великий вплив робить температурний режим.

Молодняку потрібні теплі умови утримання та протипоказані вогкість і протяги. Щоб уникнути інфекційних захворювань, слід підтримувати сухість і чистоту у приміщенні.

Китайська порода курей лангшан також відрізняється високою якістю м'яса.