Ларі

67
Ларі Джерело: poradu24.com
Назва породи Ларі
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи
Компанії племрепродуктори

Історія

Ларі походять із країн, які межують з Афганістаном та Іраном. Там ця порода поширена і понині. А на пострадянський простір ларі потрапили завдяки Джафару Рагімову, який доставив птахів із міста Баку.

У техніці бою з цією породою мало хто посперечається з інших представників бійцівських півнів.

Стандарт породи

Голова у птахів маленька, крила щільно прилягають до тіла. Дзьоб міцний, гачкуватий, щільно стиснутий. Грудна клітка і ноги сильні та м’язисті. Ноги розставлені широко — завдяки їм півні спритно стрибають. Пальці розчепірені, на кінцях є гострі кігті. Пір’я абсолютно без пуху, хвіст зводиться до кінця гострим конусом. Гребінець — стручкоподібної форми. У півнів товста, довга, міцна шия.

Ларі мають різний окрас, в якому переважають білий, строкатий, коричнево-чорний кольори оперення. Саме пір’я дуже щільне, але негусте, без пуху.

Вага у півнів досягає 2 кг, курки — 1,5-2 кг.

Господарська характеристика

Особливість характеру азіатських красенів полягає в їхній здатності швидко звикати до людини, але тільки до однієї — свого господаря. До решти людей і тварин вони ставляться насторожено, з острахом, лякаються або навіть атакують.

Запальність, схильність до скандалів і конфліктів — це риси характеру, які притаманні представникам обох статей. Ларі дуже темпераментні і завжди демонструють свою перевагу. Але вони дуже трепетно ставляться до своїх господарів і довіряють їм.

Якщо півнів регулярно не тренувати в поєдинках, то вони швидко втрачають колишню бойову форму.

М’яса з них виходить мало, але у молодих птахів воно дуже ніжне на смак і нагадує фазаняче.

У середньому в рік курки несуть 80-100 яєць. Приблизна їхня вага становить 40 г.