Малайзійська серама

223
Малайзійська серама Джерело: poradu24.com
Назва породи Малайзійська серама
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Кури малайзійська серама були виведені у Південно-Східній Азії. Порода молода, її історія не налічує і 20 років. У назві відображено назву країни, де вона була виведена — Малайзія. Селекціонери схрещували японських карликових курей із дикими місцевими. За два десятки років малайзійські серами — найменші кури у світі — стали відомі у багатьох країнах, але назвати їх поширеною породою поки що не можна.

Стандарт породи

Птахи мають незвичайні породні характеристики. Тіло поставлене практично вертикально, хвіст піднятий під прямим кутом на 90°, шия вигнута дугою. Слабо вигнуті груди і хвіст вважаються дефектами породи. Стійка грудей закладена не тільки генетично, такого виду домагаються масажем грудей і хвоста.

У півнів ноги розставлені широко, хвіст із кількома косицями. Крила звисають донизу. Оперення не щільне. Гребінь у півня листоподібної форми, відтінки — від насиченого рожевого до яскраво-червоного, мочки тієї ж кольорової гами. Дзьоб міцний, злегка вигнутий, жовтуватого кольору.

Півники мініатюрної породи мають живу вагу 300-650 г. Маса курочок досягає 250-300 г.

Господарська характеристика

 Малайзійські серами погано переносять протяги, дуже люблять тепло. Курочки досягають статевої зрілості у 6-9 місяців. Вони не втратили інстинкту насиджування, але як тільки курчата досягнуть тижневого віку, з-під квочки їх краще прибрати, інакше заклює. Одна квочка може висиджувати від 4 до 7 яєць, період інкубації становить у середньому 3 тижні.

У рік курочки серами зносять 50-60 яєць вагою в середньому 20-30 грамів. Яйця володіють непоганими смаковими якостями.