Оравка

93
Оравка Джерело: poradu24.com
Назва породи Оравка
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода є найпопулярнішою в Карпатському регіоні. Виведена в Словаччині і належить до групи средньотяжких курей. Порода спеціально виводилася, щоб птахи могли легко пристосуватись до проживання в передгірних і гірських районах. При цьому селекціонери прагнули вивести курей, здатних давати не тільки якісне м'ясо, а й велику кількість яєць.

Наразі робота селекціонерів спрямована виключно на поліпшення екстер'єрних ознак.

Стандарт породи

Тіло птахів характеризується прямокутною формою. Воно досить повне через добре розвинену м'язову масу. У курей середнього розміру голова. На ній розташований сильний дзьоб середньої довжини. Гребінь не дуже великий, пропорційний голові. Очі оранжево-червоного або червоного кольору. Вушні мочки овальні, червоні. Сережки також мають овальну форму і червоний колір.

В оравок середньої довжини шия, що переходить у повні, добре розвинені груди. Спина широка і пряма, злегка опускається до хвоста. Крила середньої довжини. Хвіст невеликий і широкий. Відносно тіла птиці він розташовується під кутом 125 градусів.

Живіт повний і глибокий. Ноги середньої довжини, безпері, жовтого забарвлення. У деяких особин зустрічаються невеликі смуги по обидва боки ніг. Пальці на них прямі, широко розставлені.

Оравки можуть мати різне забарвлення — від мідно-червоного до білого. Однак спочатку курки мали жовте забарвлення, а півні були триколірними.

Півні оравки можуть досягати маси 2,8-3,3 кг, а курки — 2,2-2,8 кг.

Господарська характеристика

Кури пристосовані до життя у високогірних регіонах. Їхній організм добре справляється з різкими перепадами атмосферного тиску і висот. Крім того, кури легко переносять найсуворіші морози і вітри завдяки щільній статурі і пишному оперенню.

Оравки — чудові несучки. Вони можуть відкладати 180-200 яєць на рік, що є досить хорошим показником для м'ясо-яєчної породи.

При цьому яйця бурі і мають вагу близько 55 г.