Орпінгтон карликовий

188
Орпінгтон карликовий Джерело: ferma-nasele.ru
Назва породи Орпінгтон карликовий
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Орпінгтон - порода курей, яка отримала свою назву завдяки однойменному місту, що знаходиться на території графства Кент в Англії. Її творцем став Вільям Кук, який хотів вивести домашню птицю, що відповідає англійським стандартам. Свою роботу з виведення орпінгтонів він почав 1876 року.

Нова порода настільки сподобалася більшості заводчиків, що селекціонери тут же взялись її удосконалювати. Найбільш вдалою виявилася робота Парінгтона — він схрестив чорного кохінхіна з отриманим Куком гібридом. У результаті курка орпінгтон отримала пишне оперення, яке стало візитною карткою цієї породи. Англійські заводчики продовжували свої експерименти, поки птахи не набули того вигляду, який і сьогодні вважається еталонним.

Селекцією карликового різновиду орпінгтонів займалися в Німеччині, де перші мініатюрні птахи з’явилися у 1907 році. В основі геному були покладені карликові кохінхіни і чорні бентамки.

Стандарт породи

Тулуб карликового орпінгтона нагадує куб. Горизонтальна постава. Коротка спина, широкі плечі, глибокі груди, виповнений живіт. Задня частина курки переходить від дуже широкого попереку в короткий і широкий хвіст із кермовим пір'ям. Крила добре прилягають. На голові листоподібний гребінь. Маленькі вушні мочки і сережки. Колір очей від оранжево-червоного до чорного. Широко розставлені короткі ноги.

Варіанти забарвлення виду: мармурове, чорне, блакитне, біле, жовте, червоне, смугасте, порцелянове.

Зовні карликові орпінгтони не особливо відрізняються від звичайних, природно, що вони нижчі і розміри в них менші. Зате оперення в “карлика” дуже пишне і він виглядає, як пернатий колобок.

Маса півнів близько 1,3 кг, курей — 1,1 кг.

Господарська характеристика

До переваг орпінгтонів можна віднести відмінну якість м’яса, початок несучості в 6 місяців, здатність до висиджування, спокійний темперамент птиці, невибагливість і легку адаптацію.

Несучість курей становить близько 140-160 яєць на рік. Вага яєць — 45 г.  Яйця несучок мають жовто-коричневе або кремове забарвлення і досить міцну шкаралупу.

Виводимість молодняка — 93%.  

Карликові орпінгтони зовсім не вміють літати.