Падуан

1145
Падуан Джерело: greenologia.ru
Назва породи Падуан
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Падуани виведені в XVII ст. в італійському місті Падуя, яке і послужило джерелом назви для цієї породи. За генетичну основу були взяті російські павлівські кури, що славилися довгими борідками і чубчиком.

Стандарт породи

Для падуанів характерний високий зріст. У півнів більший тулуб, ніж у курей. Кури мають щільнішу на вигляд і приземистішу статуру, ніж півні, вони нижчі за зростом. Очі коричневі. Особливістю породи є те, що у птахів практично відсутній гребінець і сережки, замість них є лише невеликі вирости.

Порода падуан має кілька підвидів, кожен із яких вирізняється особливим кольором пір'я. До найбільш розповсюджених відносять шамо, сріблястих, золотистих, блакитних, чорних, плямистих, ситцевих.

Кури шамо мають колір жовто-помаранчевої замші, пір'я на хвості з вираженою білою облямівкою по краях. На шиї червоно-золотаве оперення. Крила і чубчик темно-жовтого кольору.

Падуан сріблястий має біле пір'я на тулубі з рівномірними чорними вкрапленнями. Колір крил і чубчика - білий з тонким чорним обідком. У курей на чорній бороді присутній білий візерунок.

Золотисті падуани мають оперення кольору золотої охри, пір'я тіла з чорними смужками по краях біля основи. У курей жовтий малюнок на чорній бороді.

Для курей блакитного різновиду обов'язковий плавний перелив кольоровості пір'я від світлого до більш темного без різких переходів.

Чорні падуани відрізняються блакитним кольором дзьоба з різними відтінками. Пір'я тулуба оксамитово-чорне із зеленим перламутровим відливом на світлі.

Плямисті падуани мають світло-коричневе забарвлення пір'я на тулубі, борідці і чубчику з вкрапленнями чорних і білих пір'їн. Чорно-білі вкраплення повинні бути рівномірно розкидані по тулубу птиці.

Маса тіла півнів становить 2,1 - 2,5 кг, курей — 1,5 - 2 кг.

Господарська характеристика

Птахи володіють спокійним, урівноваженим характером. За природою дуже доброзичливі, довірливі і неконфліктні.

Часто дуже тямущі, розважливі. Якщо ставитися до падуана дбайливо, він легко може навчитися їсти з руки.

Іноді бувають ревниві, можуть проявляти риси егоїзму, проте негативні емоції в цих птахів проявляються рідко.

Несучість близько 100-120 яєць на рік. Маса кожного 45-55 г.

М'ясо падуанів дуже смачне і соковите.