Пушкінська

151
Пушкінська Джерело: fermerstvo.org.ua
Назва породи Пушкінська
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Роботу з виведення породи вели з 1976 по 2007 роки в Науково-дослідному інституті генетики і розвитку сільськогосподарських тварин, розташованому в місті Пушкін Ленінградської області. За назвою міста й отримала свою назву нова порода курей. Генетичною основою послужили кури яєчного напрямку білий леггорн і чорно-строкатий австралорп, а також крос бройлер-6 м’ясної продуктивності.

Стандарт породи

Типове забарвлення курок — смугасто-строкате, півні білі з темними плямами по корпусу. Пір'яний покрив щільний, підпух білого кольору. Шкіра світла без плям. Тулуб широкий, трапецієподібний. Голова злегка подовжена; гребінь яскраво-червоний, невеликий. Шия довга, у півнів добре проглядається пір’яна грива. Очі яскраво-оранжеві, з віком стають трохи бляклими. Дзьоб короткий, загнутий. Вушні мочки червоні або білі. Крила довгі, трохи приспущені, ноги високі, широко поставлені, хвости підняті.

Жива вага дорослого півня досягає 3 кг, а дорослої курки — 2-2,3 кг.

Господарська характеристика

Пушкінські кури володіють спокійним, рівним характером, який вони успадкували від генетичних прабатьків. У разі небезпеки вони не бігають по курнику або загорожі, а присідають, намагаючись стати непомітними, тому їх легко ловити для забою. Вони досить ручні і не полохливі. Спокійно ставляться до шумів і звуків, не знижуючи продуктивності. Пушкінські кури зовсім не літають і погано бігають, тому їх можна розводити у відкритих загонах.

Кури починають нестися у віці 4 місяців, і за рік дають 220-230 яєць. Вага яєць — 65-70 г, шкаралупа білого кольору. Найактивніше кури несуть яйця в перший рік життя, потім продуктивність знижується, і стадо потрібно оновлювати.

Виживання курчат досягає 90%, дорослих курей — 85%.