Руська біла

795
Руська біла Джерело: fermeru.pro
Назва породи Руська біла
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Виведена в колишньому Союзі на основі схрещування півнів породи білий леггорн різного походження (данські, англійські, американські) з місцевими безпородними курми. Робота зі створення породи була розпочата 1929 року. Помісей різних ступенів кровності розводили «в собі». У деяких господарствах помісі повторно схрещували з білими леггорнами і далі знову розводили «в собі». Далі протягом 24 років руська біла порода пройшла тривалі етапи становлення: схрещування, цілеспрямований племінний відбір, збільшення поголів'я, вдосконалення породи відповідно до встановлених критеріїв.

З огляду на яєчну спрямованість леггорнів, а також спеціалізований характер селекції племінна робота над руською білою породою була спрямована на підвищення несучості, живої маси, маси яєць, життєздатності. Нарешті, вона була затверджена 1953 року.

До 1965 року порода була лідером серед яєчних порід за продуктивністю і найбільш розповсюдженою в Росії. Але 1990 року її поголів’я скоротилося з огляду на те, що вона не здатна конкурувати з іноземними аналогами.

Стандарт породи

Для породи характерні добре розвинена голова середньої величини, великий листоподібний гребінь — у курей він звисає набік, у півнів — великий прямостоячий із п'ятьма зубцями. Дзьоб жовтий, міцний, середнього розміру; вушні мочки білі; шия середньої довжини, потовщена; груди широкі, опуклі; спина і тулуб довгі, широкі; живіт об'ємний; крила добре розвинені, щільно прилягають до тіла; ноги середньої довжини, безпері, міцні, жовті; добре розвинений хвіст помірної довжини.

Колір оперення білий, добові курчата покриті жовтим пухом.

Вага дорослого півня в середньому становить близько 2,5 кг. Курка-несучка важить ще менше — близько 1,7 кг.

Господарська характеристика

Руські білі кури відрізняються невибагливістю і високими продуктивними характеристиками. Вони дуже активні і проводять на вигулі більшу частину дня.

Порода скоростигла. Курки починають нестися в 5 місяців. Перші яйця — дрібні, пізніше стають більшими. Несучість за перший рік продуктивності становить 200-230 яєць, маса яких 55-56 г. Забарвлення шкаралупи біле. Надалі кількість знесених яєць знижується на 10-20% в рік, хоча при цьому маса кожного яйця збільшується до 60 г. Запліднення яєць досягає показника 93%, виводимість курчат — 82%, збереження дорослої птиці — 91%, молодняка ​​— 96%. Інстинкт насиджування відсутній.

Руські білі кури відселекціоновані на стійкість до низьких температур, лейкозу, хвороби Марека, карциноми внутрішніх органів, неоплазм і становлять інтерес для біологічної промисловості, що виготовляє чисті медичні препарати.