Сілки

169
Назва породи Сілки
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Історичною батьківщиною дивовижних на вигляд курей вважається Китай. Першим європейцем, який написав про китайських шовковистих курей (Silkie - шовкова) у XIII столітті, був Марко Поло. Наразі їх можна зустріти в Азії.

Стандарт породи

Тулуб невеликий, має округлу форму, з широкою спиною і розвиненою грудиною. Шия середня, голова маленька, витончена. На голові красується пишна пір'яна шапочка, злегка закинута назад. Гребінь бородавчастий і не дуже великий - це звичайне явище для чубатих видів. Дзьоб подовжений і загнутий, забарвлений у чорний із синім відливом колір.

Принципова відмінність - шовкова порода курей має однотонне забарвлення, а вкраплення вважаються відхиленням від стандарту, за винятком зозулястого і дикого різновидів. Існує кілька варіантів забарвлення «шубок»: біле, блакитне, чорне, жовте, помаранчеве. Біле вважається основним. Птахи також мають характерне синьо-чорне забарвлення шкіри, перитоніальних покривів, окістя і гребеня. Дзьоб, мочки вух і гребінь теж сині.

Особливістю будови шовкових птахів є те, що у них на кожній лапці по п'ять пальців. Ця ознака стійко передається у спадок.
Порода має досить великі розміри. Середній шовковий півень важить 1,7 кг, а курка - 1,35 кг.

Господарська характеристика

Тварини слухняні, спокійні і доброзичливі, їх часто використовують для виведення не тільки курячих яєць, а й для виховання фазанів і куріпок.

Півні дуже турботливі залицяльники і безстрашні захисники. Незважаючи на іграшкову зовнішність, вони не роздумуючи кидаються на захист своєї родини.

У рік шовкові кури несуть понад 100 яєць, а екзотичне м'ясо дивує не тільки чудовим смаком, кольором, але і кількістю в ньому корисних вітамінів і амінокислот.

Шовкових курей використовують для отримання пуху. Його зістригають як з овець. За кілька стрижок з курки отримують близько 120-150 г пуху. Пір'я відростає за 30-40 днів.