Сірі джунглеві кури

Сірі джунглеві кури
agronomu.comСірі джунглеві кури

Назва породи

Сірі джунглеві кури (Gallus sonnerati)

Тип тварини

Кури

Напрямок

Птахи - декоративні

Компанії племрепродуктори

Історія

Птиця була виявлена в західній і південній Індії, де вона в дикому вигляді мешкає на горбистій, порослій чагарником, гірській місцевості на висоті до 1800 метрів над рівнем моря.

Стандарт породи

Суцільний сірий колір шиї і спини дав характерну назву цим диким курям. Пір'я на спині та шиї в них привертає увагу, так як кожна пір’їна має на своєму кінці огрубілі рогові, воскоподібні блискітки білого або оранжевого кольорів. Такого пір'я в жодних птахів нема.

У геномі сірих джунглевих курей присутній ген сріблястості, у зв'язку з чим основний малюнок оперення самця і самиці накладається на білий, а не золотистий фон.

Колір очей у птахів помаранчевий. Хвіст півня має два добре розвинені серповидні пера, які далеко виступають за кермові пера хвоста. Менші «серпи» — короткі і не виходять за межі основних пір'їн.

Ноги середньої довжини, помаранчеві, з червоно-рожевим відтінком у півнів і коричнево-жовтим — у курей.

Жива маса дорослих сірих джунглевих курей невелика — 0,7-1,2 кг.

Господарська характеристика

В основному кури моногамні. У кладці у них 6-13 яєць. Яйця різні за формою і кольором — від кремово-білого до кавово-коричневого, а іноді і в цяточку.

У них розвинена здатність до польоту. Спів сірих джунглевих курей незвичайний, схожий на каркання, і містить чотири високі ноти.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus