Суматра

Суматра
agromega.in.uaСуматра

Назва породи

Суматра (Gà Sumatra)

Тип тварини

Кури

Напрямок

Птахи

Компанії племрепродуктори

Історія

Суматра — одна з найдавніших порід, які збереглися в незмінному вигляді на планеті. Названа на честь острова Суматра в Індонезії, яка є батьківщиною курей.

Генетичними предками екзотичної породи вважаються джунглеві кури і кампонг. У 1847 році оригінальних курей суматра для себе відкрила Америка, і звідти вона розповсюдилася в інші країни.

Стандарт породи

Характерними відмітними ознаками породи є виключно чорне із зеленим відливом забарвлення, чорні ноги (оливковий відлив) з жовтою підошвою, багатошпорність. Усі інші відхилення в забарвленні з'явилися в результаті схрещування з іншими породами заради збільшення популяції і введення нових колірних варіацій.

У птахів пласкі груди і трохи впалий живіт. Довге, добре розвинене оперення хвоста. Маленька голова незвичайного пурпурного кольору. Гребінь горохоподібний, червоний із фіолетовим відтінком. Ноги міцні, безпері. Середньої щільності оперення.

Найчастіше кури бувають чорного кольору з перламутровим, зеленуватим відливом. Але зустрічаються й інші різновиди. Забарвлення може бути дике, блакитне, сплеш, мідне і біле.

Жива вага дорослого півня становить 2-2,5 кг, курки — 1,8-2,3 кг.

Господарська характеристика

Птахи суматри відрізняються живим, цікавим характером і непомірною активністю. Але півні забіякуваті, агресивні, хоробрі і безстрашні.

Несучки характеризуються пізнім дозріванням, і яйцекладку починають не раніше 8-місячного віку. Повністю дозрівають бійцівські кури приблизно до кінця другого року.

Кури можуть знести максимум 150 яєць на рік вагою не більше 60 г. Шкаралупа білого кольору.

Суматри чудово зберегли свій материнський інстинкт.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus