Хай-лайн

258
Хай-лайн Джерело: agrostory.com
Назва породи Хай-лайн
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода була виведена у США. З'явилася завдяки селекціонерам генетичного науково-виробничого центру з однойменною назвою Hy-Line International, фахівці якого поставили собі за мету вивести курей, які б відрізнялися високою несучістю і в той же час не були вимогливими до умов утримання.

Особливу популярність кури хай-лайн здобули в Західній Європі, Південній Америці, країнах Близького сходу та Азії. Ця порода масово розповсюджується в Україні, набуваючи все більшого і більшого визнання.

Стандарт породи

Курки мають привабливий зовнішній вигляд, гармонійне тіло і відрізняються порівняно великим яскравим гребенем темно-рожевого кольору.

Голова у птахів невеликого розміру з міцним дзьобом жовтого відтінку. Шия середньої довжини, міцний тулуб, спина широка. Крила у птахів розвинені добре і щільно притиснуті до тіла. Хвіст середньої довжини.

Існує два різновиди породи — з білим кольором оперення і коричневим. Вага дорослих особин досягає 1,65-1,74 кг.

Господарська характеристика

Представники породи хай-лайн відрізняються урівноваженим характером, міцним імунітетом, високою життєстійкістю і чудовою продуктивністю. Характер у птиці сумирний, поступливий, вона досить невибаглива й особливих вимог до умов утримання не вимагає.

Продуктивність однієї курки сягає 350 яєць на рік, яйця у несучки міцні, великі, вагою від 60 до 65 г. При цьому птах споживає досить помірну кількість корму, що важливо для рентабельності.

Виживання птиці навіть у найскладніших умовах досить високе і досягає 96-98%.