Червоні джунглеві кури

171
Червоні джунглеві кури Джерело: agronomu.com
Назва породи Червоні джунглеві кури
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Червоні джунглеві кури є основними предками всіх порід і різновидів домашніх курей. Зовнішній вигляд, колір оперення та екстер'єр сучасних домашніх курей засновані на широкому спектрі спадковості цього виду.

Одомашнення диких курей роду Gallus приписується азіатським народам. Згідно зі стародавніми хроніками, домашні кури існували вже за 3 тис. років до нашої ери. Є відомості, що в Японії вони з'явилися близько 1,5 тисячі років до нашої ери. Завдяки розповсюдженню домашніх курей багато порід перемістилися в західну Європу. Від цієї історичної спадщини і беруть свій початок усі сучасні породи курей з різними варіантами забарвлень пір'яного покриву.

Стандарт породи

Відмінні риси зовнішнього вигляду червоних джунглевих курей — темні сіро-блакитного забарвлення ноги і червона райдужна оболонка очей.

У півнів гребінь глибоко зазубрений, основа хвоста прикрашена невеликими пухнастими білими пір'їнами. Також у нього оранжево-червоні шия, спина і крила. Решта оперення чорне, а довгі косиці хвоста — з металево-зеленим блиском. Курка має скромніше, куріпчасте забарвлення оперення.

Жива маса півня близько 1 кг, курки — всього 500-700 г.

Господарська характеристика

Червоні джунглеві кури зазвичай моногамні. Для них характерна сезонна линька у червні-липні.

Яйця дрібні і в кладці їх близько восьми.