Шабо

239
Шабо Джерело: fermers.ru
Назва породи Шабо
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Шабо називають японськими бентамками. Батьківщина птахів — Японія. Кури відомі з давніх часів. У наших широтах азіатка з'явилася в 17-18 століттях. Їх у ті часі розводили з декоративною метою, вони служили прикрасою садів і парків знатних людей. Завдяки незвичайному вигляду кури шабо популярні як декоративний вид.

Стандарт породи

Відмінною ознакою азіаток є їхній зріст — мають приземлений корпус, маленькі лапи, що вважається стандартом породи. У несучок довгі крила, краї яких можуть торкатися землі. Маленький листоподібний гребінь на відносно великій голові, складається з 4-5 зубців. Вага мініатюрних курочок  досягає 600-800 г.

Півники не дуже відрізняються від курочок. Вони більші за розмірами, мають більші груди, масивні крила, наскільки це можливо для дрібних птахів. Важчі за курочок у середньому на 200 г.

Забарвлення курей шабо може бути різне — порцелянове, золотисте, червоне, чорне або пшеничне.

Господарська характеристика

При утриманні курей породи шабо важливо враховувати їхню теплолюбність і невміння адаптуватися до холоду.

Характер у японських бентамок бойовий — півники піклуються про курочок і захищають їх. Птахи досить дружні — вони тримаються зграйкою під час прогулянок і організовано підходять до годівниці. Але важко переживають самотність. Ізоляцію від сім'ї переносять трагічно.

Статева зрілість у курочок наступає у віці 5-6 місяців. Вони відкладають не більше 80 яєць на рік масою близько 28-30 г.

За потомство маленькі квочки готові віддати життя. Вони дбайливо обігрівають знесені яєчка, а після появи курчат ні на секунду не залишають їх. Квочки аж до дорослішання піклуються про своїх малюків, хоробро захищаючи від будь-яких небезпек.

Півник підтримує квочку в її материнстві, піклуючись і оберігаючи.