Шамо

423
Шамо Джерело: agronomu.com
Назва породи Шамо
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи
Компанії племрепродуктори

Історія

У перекладі з японської «шамо» означає винищувач. Вважається, що порода походить від бійцевих курей малайського типу, привезених із Таїланду на початку ХVII століття в Японію. Потім вони з'явилися в Німеччині 1953 року. На територію пострадянського простору кури шамо були завезені в кінці 1990-х років.

Стандарт породи

Відмітними ознаками породи є майже вертикальна постава, м'язисті груди, коротке оперення, яке щільно прилягає до тіла, пряма спина.

Хижий погляд і маленька голова відразу вказують на видатні бійцівські якості.

Показниками породи вважаються злегка подовжена широка голова, стесана на потилиці. Гарно розвинена мускулатура щік. Стручкоподібний гребінь, який переходить у горіхоподібний. Малопомітні сережки, глотка червона, що досягає шиї. Вигнута довга шия, на потилиці оперення схоже на гребінець. Дуже широкі й опуклі груди, із виступаючою вперед оголеною грудної кісткою. Злегка підняті спереду короткі крила з помітними оголеними кістками. Постійно опущений, досить довгий і не широкий хвіст. Довгі і сильні ноги іщільно притиснутим до землі заднім пальцем та гострими шпорами.

Забарвлення буває чисто чорне або чорне з відтінками червоного, сріблястого, рябого, пшеничного, білого, порцелянового, блакитного, сріблясто-блакитного кольорів. Окрас повинен бути чітко виражений.

Півні мають вагу 3-5 кг, а курка може важити до 3 кг.

Господарська характеристика

Кури шамо витривалі, сильні і м'язисті. Мають відмінне здоров'я та імунітет.

Півні дуже агресивні один до одного і до птахів інших порід. Вони відмінні бійці, під час змагань діють наполегливо, завзято і продумано, ніколи не відступають і б'ються до останніх сил.

Півнів можна утримувати тільки в індивідуальних клітках, так як вони постійно рвуться в бій, проявляють шалений темперамент і потребують постійних тренувань.

У рік несучка шамо може знести приблизно 60 яєць. Кількість залежить від клімату, харчування та умов утримання. Середня вага яєць становить від 45 до 55 г. Японські кури відрізняються хорошим, високорозвиненим материнським інстинктом, але їхній характер не завжди дозволяє їм завершити розпочату справу до кінця.