Індійські бігуни

2280
Індійські бігуни Джерело: selo-exp.com
Назва породи Індійські бігуни
Тип тварини Качки
Напрямок Птахи - яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Індійський бігун це єдина визнана порода качок яєчного напрямку. В Європу була завезена в кінці позаминулого століття із Південно-Східної Азії. У той час знаходилась в зоопарках.

Стандарт породи

Качці породи індійський бігун характерна пряма, вертикальна постановка тіла з довгими ногами та довгою шиєю. Завдяки цьому вміє швидко пересуватися. Недарма їх називають “бігунами”. Забарвлення пір'я у качки може бути різним - коричневим, чорним, білим, з малюнком диких качок, коричнево-крапчастим, кольору форелі і т.д.

Дорослий селезень важить приблизно 2-2,2 кг, самки — 1,75-1,9 кг.

Господарська характеристика

За один рік самка бігуна може знести приблизно 350 яєць, проте за звичай обмежуються двома сотнями. Продуктивність різко знижується при відсутності постійного доступу до води. Ідеальним варіантом буде можливість вільного вигулу з водоймою, адже вони дуже активні та шумні. Качка несе яйця дуже подібні на курячі. Взимку ця порода потребує додаткового утеплення, тільки так вона буде нестись цілий рік. Хоч м'ясо бігунків вважається делікатесом та при цьому вони дуже неефективні для вирощування на м’ясо.  індійські бігуни - хороші батьки.