Каюга

506
Каюга Джерело: fermoved.ru
Назва породи Каюга
Тип тварини Качки
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Маловідома, рідкісна та дуже незвичайна порода. Виведена каюга в Америці. Свою назву отримала від місця, де їх вивели, однойменного озера Каюга, що є в штаті Нью-Йорк. Офіційно представили качок каюга у 1874 році.

Стандарт породи

У породі існує два напрямки: одні із синім відливом, а інші  — з зеленим. Насичені відтінки із металевим відблиском виглядають дуже ефектно. Окрас зелених качок нагадує забарвлення жуків. Забарвлення пір’я на голові у селезнів більш помітне. Забарвлення у самок менш інтенсивне.

Достатньо добре розвинена м’язова система. Лапи міцні, не довгі. Хвіст середньої довжини, широкий, трохи піднятий вгору. Акуратна маленька голова довгастої форми. Високе чоло з поступовим схилом до дзьоба. Дзьоб довгий, плаский, широкий та злегка увігнутий. У селезнів він забарвлений в оливково-зелений колір. У самок дзьоб чорно-синього кольору. Очі в качок темно-коричневі. Шия коротка, вигнута, середньої товщини. Тіло довге і широке, горизонтально поставлене. Спина злегка вигнута над плечима. Крила довгі, притискаються з боків щільно. Груди округлі та широкі. Відносять каюгу до середньо-важкого типу. Селезні важать в середньому до 4 кілограм, качки максимально досягають 3 кілограм.

Інкубаційний період 28-35 днів. Самка несе до 150 яєць за сезон. Колір шкаралупи в перші дні чорний, потім змінюється до темно-сірого, ще згодом до зелених відтінків.

Господарська характеристика

Порода має високі продуктивні показники, проте її часто розводять з декоративними цілями через красиве оперення. М’ясо відмінних смакових якостей. Та через темне оперення на шкірі тушки є чорні пеньки, що виглядає не дуже апетитно. Молодняку потрібно надавати, по можливості, такі ж умови, як і дорослим качкам. Ємності з водою для каченят ставлять неглибокі та часто оновлюють воду. Каюга невибаглива до їжі. Витривала до холодних зим. Добре адаптується до будь-якої місцевості і погодних умов. Порода тиха та спокійна. Добре набирають вагу, коли випасаються вільно. Погано позначається на рості та розвитку утримання в закритому просторі. Навіть взимку потрібно на деякий час їх випускати.

Улюбленим кормом є соковита трава, слимаки, равлики, різні комахи.