Росс 308

depositphotos.com
Росс 308depositphotos.com

Назва породи

Росс 308 (Ross 308)

Тип тварини

Кури

Напрямок

Птахи - м’ясні

Історія

Виведений крос у Великобританії компанією Aviagen, якій сьогодні належать всі права по поширенню курей і яєць більш ніж в 100 країнах.

Вдале схрещування, для якого цілеспрямовано підбиралися різні породи курей, призвело до отримання гібрида РОСС 308, який виявився високопродуктивним щодо м'яса і навіть яєць і став затребуваним як на птахофабриках, так і особистих подвір'ях.

Для отримання птахів використовувалися багато порід м'ясного напряму.

Стандарт породи

Зовні птах має характерну зовнішність для бройлера. Тіло масивне, овальне, відрізняється шириною і сильно випнутими грудьми. Мускулатура розвинена якісно. Ноги сильні, широко розставлені, з чітко окресленими стегнами. Яскравий колір ніг, їх потужність і ширина стійки дісталися птиці від бійцівських порід курей, для яких така особливість будови необхідна, щоб впевненіше почувати себе під час поєдинку.

Оперення бройлерів чисто біле і не допускає вкраплення інших кольорів. Якщо вони є — це привід для вибракування особини. Крім одноколірного оперення, селекціонери працювали і над рівним тоном шкіри птиці, щоб тушки мали привабливий товарний вигляд. Додатково його покращує і еластичність шкіри, через що вона не сповзає і не деформується при заморожуванні.

Голова невелика. Гребінь листоподібний форми, акуратний. Сережки розвинені слабо і, як і гребінь, мають інтенсивно-червоне забарвлення.

Незважаючи на наявність бійцівської крові дані гібриди миролюбні. Вони не влаштовують бійок на пташиному дворі, незважаючи на свої розміри. Однак за себе постояти РОСС-308 може, і якщо його розсердити, то можна отримати важкі травми після атаки. Малорухливість дозволяє вирощувати м'ясного гібрида навіть в клітках.

Господарська характеристика

Незважаючи на те, що такі бройлерні кури відносяться до м'ясного напрямку, вони ще й відмінні несучки. Цей факт робить курей універсальними в умовах приватного господарства.

Від птахів можна отримати до 200 яєць з кремовою шкаралупою вагою до 60 грамів. Такі показники можна порівняти з продуктивністю, яку показують породи курей м'ясо-яєчного напрямку. 

М'ясна продуктивність бройлера показова. Максимальна вага, якого досягає птах, — 5,5-6 кг. На забій, однак, птицю відправляють раніше — у віці 2 місяців, коли її вага 2-3 кг. Окремі найбільші особини в цьому віці можуть досягають ваги в 5 кг. Вихід м'яса при обробленні становить 74%

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus