Благоварський

Благоварський крос качок
depositphotos.comБлаговарський крос качок

Назва породи

Благоварський ()

Тип тварини

Качки

Напрямок

Птахи - м’ясо-яєчні

Компанії племрепродуктори

Історія

Качки Благоварского кросу були виведені на території Росії. Розводять їх не тільки на невеликих, приватних подвір'ях, а й на великих птахофабриках.

Благоварского качка - це крос, отриманий башкирськими селекціонерами в 1998 році. Крос відрізняється високими продуктивними якостями. Качки вживають не багато корму, але ростуть швидко, крім того, вони життєздатні і швидко адаптуються до нових умов життя.

Статура качки міцна, виглядає як типовий бройлер. Для створення нового кросу бралися відомі породи качок. Біла пекінська качка — основний вид, який використовується в селекції. Саме від неї було отримано крос Черрі-Веллі, а від нього в свою чергу пішов крос Х-11. Генетичний матеріал Х-11 був узятий для створення кросу Медео, а вже від цього кросу виводили Благоварску качку.

При схрещуванні використовувалися дві породні лінії - батьківська Благоварка-1 (Б-1) і материнська Благоварка-2 (Б-2). Від них і був отриманий новий крос, який за своїми продуктивними якостями багато в чому перевершує батьківські якості і багато відомих пород качок.

На основі Благоварского кросу вже отримані деякі нові кроси, а саме Агідель-345 і Агідель-34. 

Стандарт породи

Крос відноситься до важкого м'ясного типу з непоганими несучості якостями. Будова міцна. Птахи виглядають як типовий бройлер. Тіло подовжене і об'ємне. Грудна клітка розвинена правильно, округла. Рожеві чи оранжеві ноги короткі, широко поставлені. Шия гнучка, красива, зазвичай у витягнутому положенні, довжина середня. Голова велика, з яскраво-оранжевим дзьобом. Забарвлення білосніжне, однотонне. Перо м'яке, щільне, дуже красиве.

Яскравість дзьоба і лап качки говорить про її здоров'я і несучість. Якщо у птиці тьмяне забарвлення дзьоба або ніг, це може бути причиною прихованого недугу. При цьому, чим світліше забарвлення лап і дзьоба, тим качка більше дає яєць.

Характер у птахів спокійний, поступливий. Пернаті цього виду можуть уживатися з іншими домашніми птахами. Вони добродушні, не полохливі, але люблять гуляти. 

Господарські властивості

Качки Благоварского кросу відрізняються високими продуктивними якостями. Крім того, вони характеризуються багатьма позитивними рисами, за які і цінуються заводчиками.

Дорослий селезень (8 місяців) важить 4-4,5 кг, а самки — 3,5-4 кг. Особи швидко ростуть. Шеститижневі каченята важать вже 3 кг. Вихід тушки після забою — 67,6%. Тушка товарного вигляду, шкурка гарна, без аномальних плям. М'ясо смачне, соковите, в ньому до 35% жиру. Тушка товарного вигляду, шкурка гарна, без аномальних плям.

На 1 кг приросту маси витрачається 2,72 кормові одиниці, а на одне яйце — 3,5 кормових одиниць. Несучість однієї качки за 9 місяців (період яйцекладки) — 200-245 яєць. Яйця дають білого кольору, вагою 90-95 г. Висока несучість самок спостерігається до 5 року життя. Всього птах може прожити близько 20 років. Запліднених яєць при правильному змісті - 98%. Збереження молодняку ​​- 81-83%.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus