Тагільська

90
Тагільська порода Джерело: sel-hoz.com
Назва породи Тагільська Tagil
Тип тварини Молочна
Напрямок ВРХ
Компанії племрепродуктори СТОВ «Черкасиплемсервіс»

Історія

Тагільські корови відносяться до молочного типу. Вони були виведені на території Нижнього Тагілу. Саме там фермери схрестили місцеві уральські породи з англійськими і холмоградскими коровами, це сталося приблизно в позаминулому столітті. Пізніше породу вже майже не розводили, тільки іноді схрещували з голландськими коровами. Кліматичні умови прихильні до тагільських корів, тут і зелені луки, річки, ліси, тому вони розвивалися, добре набирали вагу в природних умовах без додаткового посиленого годування. У породі можуть зустрічати особи неоднакові за своїм зовнішнім виглядом і будовою. Це трапляється через те, що тагільську корову часто схрещували з іншими породами, тому збереглися різні ознаки і властивості.

Стандарт породи

Загалом, тагільські корови характеризуються вузьким обвислим тазом, специфічню посадкою задніх кінцівок. Кістки розвинені добре, м’язова система – середньо. Шерсть коротка, самого різного забарвлення: коричнева, червона, чорна, однотонна і зі світлими плямами.

Господарська характеристика

Добре розвинене вим’я дозволяє отримувати від корови за рік до 4000 кг молока з жирністю 4 %. Рекордні цифри за весь час існування виду являються до 10 000 кг. Доросла тагільська корова важить близько 500 кг, бики досягають в масі до 1,2 тонни. З корови можна одержати до 50 % готової яловичини. М’яса виходить не надто багато, тому найчастіше тагільских корів використовують як молочних. Фахівці працюють над підвищенням надоїв і жирності в тагільських корів, а також нарощуванні великої кількості м’яса. Існує 13 ліній, які відомі своєю високою продуктивністю молока і м’яса.