Тарантез

101
Тарантез Джерело: wikimedia.org
Назва породи Тарантез Tarentaise
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - молочні
Компанії племрепродуктори

Історія

Тарантезька - порода великої рогатої худоби молочного напряму. Виведена у 19 столітті на південному сході Франції, на території департаменту Савойя - в долині Тарантез (звідси назва породи). Затверджено породу у 1866 році, племінну книгу відкрито у 1888 році. Порода поширена переважно у гірських районах на півдні Франції - Центрального масиву і французьких Альпах. Тут налічується до 30000 голів породи.

Стандарт породи

Масть тварин червона. Вага бичків у віці 17 місяців сягає 290 кг. Частка жирових відкладень у живій вазі тварин становить 16%. Тварини мають помірну обмускуленість. Забійний вихід м'яса становить 56%.

Господарська характеристика

Корови мають середню молочну продуктивність. Середньорічний надій становить 4718 кг молока жирністю 3,61%. З молока корів виготовляються сири: бофорт, том-де-савуа і реблошон. Отелення корів відбувається без ускладнень. Будучи виведеною у суворих горах Савойї, худоба породи тарантез характеризується винятковою витривалістю, володіє винятковою стійкістю до переходів на дальні дистанції (в тому числі по схилах) та до кліматичних коливань, невибагливістю до кормів (добре вживає грубі корми).