Угорська строката

129
Угорська строката порода Джерело: burenka.org
Назва породи Угорська строката Hungarian variegated
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори ПП «Генетика і селекція» ПАП «Агропродсервіс» ТОВ ВНФ «Зеленогірське»

Історія

Угорська строката порода худоби виведена шляхом поглинального схрещування угорської строкатої степової та інших порід з симентальськими биками зі Швейцарії. Угорська строката порода входить в групу порід симменталізованої худоби, що розводяться в країнах Центральної і Південно-Східної Європи. Самостійною породою угорська строката порода визнана лише в 20-х рр. минулого століття. Тварини схожі на сименталів, однак проміри і жива маса їх трохи нижчі. Кістяк дещо легший і м’язистість менша, ніж у симентальської породи.

Стандарт породи

Жива маса корів становить 450 — 700 кг, а в великих господарствах — 600 — 650 кг. Висота в холці у корів 128 — 129 см, довжина тулуба — 167 см, обхват грудей — 200 см, глибина грудей — 73 см, ширина в маклоку — 53 см. Телята при народженні мають живу масу 38 — 43 кг.

Господарська характеристика

Порода характеризується високими м’ясними якостями. При інтенсивному годуванні телиць можна покривати в віці 15 місяців. На відгодівлі бички у віці до 2,5–3 років дають середньодобові прирости живої маси 1000–1200 р. Забійний вихід складає 56–58 %. Угорська строката порода відрізняється великою витривалістю.