Реклама
Дональд Трамп, переможець президентських виборів США 2016 року

Американський ТРАМПлін: яким буде приземлення?

15 листопада 2016 102 0

За перебігом виборів президента США пильно спостерігав увесь світ. Експерти-економісти в один голос заявляли: це доленосне рішення не лише для жителів Північної Америки, але й для Європи також. Після того як лідером голосування став бізнесмен і мільярдер Дональд Трамп, обігнавши свою конкурентку Хілларі Клінтон, соціальні мережі вибухнули шквалом думок, фото, відео та карикатур на тему Трампа.

За даними екзитполів, перемогу Трампу принесли чоловіки та люди похилого віку.

«Я хочу сказати всій світовій спільноті, що навіть якщо ми в першу чергу будемо думати про Штати, то все одно будемо співпрацювати з усіма. Ми будемо шукати шляхи співробітництва з усіма – партнерство, а не конфлікти», — зазначив у одному зі своїх перших звернень Дональд Трамп, пише «Сегодня.ua».

Нині американці масово виходять на акції протесту, скандуючи «Не мій президент», а світ продовжує обговорювати цю резонансну подію.

Зокрема, директор Центру східноєвропейских перспектив у Вашингтоні Микола Воробйов зазначив, що українцям не потрібно впадати у відчай, адже «надія» є у команді Трампа та його найближчому оточенні.

Українці занепокоєні, яким тепер буде вектор зовнішньої політики США та не знають чого очікувати від досить епатажного Дональда Трампа. У соцмережах панують негативні настрої.

Читати по темі: Як Дональд Трамп хоче знищити американське фермерство

На «ІнтерАГРО 2016» ми вирішили не втрачати можливість і спитати, що думають пересічні гості виставки про результат президентських виборів у США.

Марина, маркетолог СК «Автоматизація»:

«Я думаю, що вибір США вплине на Україну в цілому, але не думаю, що це серйозно вплине саме на агросектор. Якщо ситуація в Україні погіршиться, відповідно це позначиться і на сільському господарстві. Тут вже «як карта ляже».

Микола Іванович, викладач аграрного ВНЗ:

«Все залежить від того, які стосунки будуть між політиками наших країн. Все взаємозалежно»

Юрій, продавець добрив:

«Мені важко це прокоментувати, бо не знаю, що собою представляє цей Трамп»

Геннадій, фермер:

«Я думаю, що це буде позитивний вплив. Головне – вірити»

Володимир, експерт з технологічної підтримки:

«Бачив у Facebook посилання на обговорення щодо цього. Я думаю, що 99% американців не уявляють, хто в Україні президент. Тим більше, не відчувають його впливу на сільське господарство своєї країни. Мені здається, що приблизно такий же вплив має американський президент на українських аграріїв. В Україні, тим більше в аграрному секторі, є набагато актуальніші теми. Бурхливе обговорення виборів у США мені здається нелогічним і не зовсім зрозумілим»

Ігор, фермер:

«Все буде залежати від курсу долара. Якщо ці вибори вплинуть на зміну курсу — то і на український агросектор теж»

Олексій, фермер:

«До чого тут Трамп? Питання в тому, що робити з нашими політиками, щоб вони добровільно почали щось робити, перш ніж люди знову почнуть бунтувати. А Трамп чи не Трамп – яка нам різниця?»

Світлана, викладач дитсадка:

«Я Трампа розклала «по полицях». Він народився 14 червня, сума чисел 5. П’ятірка – це число грошей. До того ж його прізвище складається з п’яти літер. Тобто він «людина-гроші», він мільярдер. З точки зору жіночої солідарності я хотіла, щоб перемогла жінка. Трамп розумний, сильний. Я думаю, що Трамп з Порошенком сядуть за стіл переговорів і зможуть налагодити дипломатичні стосунки. А взагалі, всі дуже шоковані результатами виборів»

Для розуміння, якою є позиція Трампа щодо сільського господарства пропонуємо нашим основні тези з матеріалу «Як вплине президентство Трампа на фермерів?», опублікованого у FarmersJournal.

  • Адміністрація Обами може увійти в історію як команда, при якій вільна торгівля була на своєму піку. Обрання Трампа президентом може поховати майбутні торговельні угоди та перетворити Сполучені Штати на країну, зосереджену на внутрішній торгівлі.

  • Трансатлантичне Торгівельне Партнерство (ТТП), яке могло стати найбільшою в історії регіональною угодою про зону вільної торгівлі, може не відбутися. В такому ж складному становищі перебуває і угода про Трансатлантичне Торгівельно-інвестиційне Партнерство (ТТІП) з Європейським Союзом.

  • Експорт сільськогосподарських товарів з Ірландії до Сполучених Штатів може ускладнитись. Постраждають ірландські продукти, такі як сир і масло. Експорт висококласної яловичини майже напевно більше не буде розглядатися.

  • Зараз Сполучені Штати як ніколи втягнуті в глобальні ринки. Наприклад, сьогодні Америка експортує близько 14% від загальної кількості молока (96 млрд л). Це близько 13 млрд л, або вдвічі більше, ніж загальна кількість молока в Ірландії. Якщо Америка припинить постачати молоко, то фермери по всьому світу це відчують.

  • Адміністрація Трампа бажає стати на підтримку сільського господарства. Його прихильність до закону про сільське господарство в США та до фермерів можна найкраще прослідкувати в коментарі: «Сімейні ферми є основою цієї країни і ми збираємося закінчити цю війну з американським фермером».

  • Трамп хоче зменшити владу урядових бюрократів та дати фермерам більше свободи.

  • Трамп не підтримує маркування харчових продуктів, виготовлених з ГМО. Також імовірно, що він не буде ініціювати жодних інших обмежень на використання біотехнологій у сільському господарстві.

  • Новообраний президент планує знизити ставку податків для сімейних ферм на 15%, захистити Стандарт про відновлюване паливо та ліквідувати Управління з охорони навколишнього середовища. Це означає, що він не буде робити нічого на підтримку органічного сільського господарства, і це також означає послаблення обмежень на використання агрохімікатів.

Усі ці факти відкривають шлях до профермерського середовища у сільському господарстві Сполучених Штатів. Європа має прийняти рішення, тим більше, що в наступному році розпочинаються перші переговори щодо реформи Спільної сільськогосподарської політики ЄС. Європейські фермери вже працюють на нерівних умовах без доступу до ГМО та з посиленими обмеженнями щодо використання гліфосату та інших хімікатів, а в майбутньому їхнє положення може ще більше погіршитися.

Чи відчують вплив українські фермери і якщо так, то яким він буде? Покаже лише час. А наостанок ми пропонуємо вам переглянути підбірку карикатур на тему виборів у США та новообраного президента Трампа.

pikabu.ru

kp.ua

polithumor.ru

ru.sputnik.md

Вікторія Сумченко, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Реклама
Матеріали за темою