Мінімум затрат, максимум рентабельності: математика Агроскоп Інтернешнл

709
0
Мінімум затрат, максимум рентабельності: математика Агроскоп Інтернешнл
Kurkul.comМінімум затрат, максимум рентабельності: математика Агроскоп Інтернешнл

Українські аграрії щодня стикаються з безліччю проблем. Як поліпшити врожайність, підвищити рентабельність, як досягти максимальних результатів у нинішніх умовах, які сучасні препарати й технології можуть стати найбільш ефективними для агробізнесу дізнавалася команда Kurkul.com на Дні поля, організованого на базі Агроцентру міжнародної компанії «Агроскоп Інтернешнл», розташованого в с. Петрове Кіровоградської області.

R & D база

«Агроскоп Інтернешнл» має у своєму розпорядженні два агроцентри, які відрізняються за природно-кліматичними умовами й умовами землеробства: в Тернопільській і Кіровоградській областях.

Кожен із них дозволяє продемонструвати нові технології та створені на їхній основі рішення для локальних агровиробників у конкретних кліматичних зонах.

Основна ідея створення агроцентрів - створення економічно обґрунтованого технологічного рішенн,я використовуючи агрономічні компоненти, які присутні на ринку. Завдяки проведеним дослідам, фахівці «Агроскоп» можуть ефективно розкрити потенціал продуктів в оптимальній комбінації і зробити акцент на якісно доопрацьованих технологіях, які становлять особливу цінність для аграрія. Адже сільгоспвиробника не цікавлять ЗЗР та насіння, його цікавлять комплексні, інтегровані рішення, котрі принесуть йому очікуваний результат.

Майданчик кожного з агроцентрів ділиться на 2 частини: демонстраційну, призначену для презентації клієнтам продуктів і технологій, і R&D частина, призначену для пошуку оптимальних технологічних рішень.

Олексій Стеценко, директор з розвитку бізнесу компанії «Агроскоп Інтернешнл»

На агроцентрах аграрії можуть навчитися ефективно комбінувати різні елементи технологій обробітку ґрунту, посіву, захисту, щоб отримати економічно обґрунтований результат. Майданчики агроцентрів - це унікальна можливість обмінятися досвідом з партнерами й отримати відповіді на актуальні питання.

«На наших агроцентрах ми створюємо рішення шляхом комбінації насіння із засобами захисту і технологіями живлення рослин від світових виробників. У комплексі це дає результат, котрий вирішує проблему, з якою стикається сучасний аграрій», - розповів директор з розвитку бізнесу компанії «Агроскоп Інтернешнл» Олексій Стеценко.

На кожному з агроцентрів двічі на рік проводяться Дні поля, а протягом сезону вирощування - майстер-класи із вирішення щоденних завдань. Цього разу захід відвідало понад 200 господарств. Тепер вони зможуть на своїх полях застосувати елементи інноваційних технологій і вивести бізнес на новий рівень.

На Дні поля відбулося 4 навчальних класи:

  1. Теоретичний, під час якого експерти «Агроскоп» ознайомили фермерів з продуктами для осінньої кампанії (з гібридами ріпаку та протруйниками «Юнта Квадро» і «Ранконь І Мікс», які реалізуються тільки компанією «Агроскоп»).
  2. Польовий клас, присвячений гібридам і технологій озимого ріпаку.
  3. Клас, під час якого демонструвалися сорти й технології озимої пшениці та ячменю.
  4. Клас із використанням мобільної лабораторії, під час якого на прикладі соняшнику визначили, яких мікроелементів не вистачає культурі, й оперативно внесли рекомендації щодо продуктів живлення, які слід внести для підвищення врожайності.

Актуальні завдання

Під час класів фахівці «Агроскоп» проаналізували безліч проблем, з якими стикаються сучасні аграрії, і представили оптимальні способи їхнього вирішення.

Так, акцентом однієї з лекцій став алгоритм вибору протруйника, оскільки від правильного вибору протруйника залежить до 50% успіху вирощування озимих зернових, і важливо розуміти, з чим можуть зіткнутися аграрії під час посіву в різні терміни. 

Як уже зазначалося раніше, пізня весна 2018 року зробила вплив на цілу низку факторів, які дуже позначилися на всіх технологіях вирощування. Високі середньодобові температури повітря в порівнянні із середньорічними показниками сильно прискорили темпи проходження етапів органогенезу у сільськогосподарських культур, особливо, в озимої групи, тим самим зменшивши кількість сформованої площі листкової поверхні, яка відповідає за синтез органічної речовини рослинами. Здавалося б, за меншої передбачуваної врожайності, можна зменшити витратну частину на вирощування і тим самим знизити собівартість продукції. Але, з іншого боку, високі температури сприяли швидкому розвитку та значно більшій кількості шкідників, бур'янів і хвороб, які за менш розвиненої вегетативної маси культури наносили набагато більший збиток, що в цілому могло привести до повної втрати врожаю. 

«Маючи в своєму арсеналі великий набір інструментів: від хороших знань біології сорту чи гібрида до ефективності кожного внесення засобів захисту, а також виведення рослин зі стресу або збільшення активізації біологічних процесів, дозволяє нам не тільки зберегти закладений рослинами урожай з осені, а й збільшити його за рахунок керування біологічними процесами розвитку рослин. Проводячи на агроцентрах цілу низку дослідів, які займають близько 1500 ділянок, ми пропонуємо нашим клієнтам найбільш ефективні рішення, виходячи з ситуації, котра склалася, яка має розвиток протягом усього вегетаційного періоду», - поділився своїми спостереженнями Сергій Бернадзіковський, керівник відділу агроцентру компанії «Агроскоп Інтернешнл». 

Також можна було поспілкуватися з представниками партнерів-постачальників і дізнатися про новітні розробки компаній, наприклад, як лабораторія з дослідження жорсткості води. 

«Дослідження показали, що вода в більшості випадків дуже жорстка, й ефективність роботи багатьох препаратів, особливо гліфосатної групи, буде низькою. З наступного року в асортименті «Агроскоп» з'явиться продукт PH-опті. Він оптимізує склад води, забираючи на себе карбонати, робить воду м'якшою, знижує її рН, тим самим підвищуючи ефективність засобів захисту», - пояснив директор з маркетингу і комунікацій компанії Tradecorp Хайме Чао. 

Менеджер по роботі з ключовими клієнтами відділу ЗЗР компанії Monsanto Олександр Ковернега розповів про прорив на ринку гліфосату: новий продукт Roundup Power. Це ефективне вирішення багатьох проблем із бур'янами, ідеально працює за будь-яких погодних умов. 

«Всі звикли, що для отримання певного врожаю необхідно до посіву під ґрунтову обробку внести деяку кількість азоту, фосфору та калію. Однак сьогодні цієї примітивної технології недостатньо. Щоб врожайність соняшнику досягла 5-6 т/га, щоб пшениця реалізувала свій потенціал - аж до 15 т/га - треба застосовувати правильні технології позакореневого живлення», - заявив Сергій Скоромний, продукт-менеджер із живлення рослин компанії «Агроскоп Інтернешнл». 

Цей рік поставив перед аграріями суворі вимоги: була коротка весна з високими температурами, які дуже вплинули на агротехнології. Як розповідає головний агроном господарства «Гарант» із Харківської області Вадим Косінов, у квітні в їхньому Лозівському районі випало близько 16-17 мм опадів, у травні - 26 мм. За таких умов дуже гостро стоїть питання зниження стресового чинника (нестача вологи) і пошук оптимальної технології, яка дозволить за мінімальних затрат отримати урожай із необхідною рентабельністю. 

Вадим, Косінов, головний агроном підприємства «Гарант», Харківська область

«З компанією «Агроскоп Інтернешнл» ми співпрацюємо близько 10 років. Купуємо в «Агроскопу» більшу частину посівного матеріалу, ЗЗР, антистресанти. Практично всі сорти й гібриди, які ця компанія виводить на ринок, ми досліджуємо у себе, тестуючи їх на демо-ділянках. Таким чином, ми заздалегідь знаємо, як поводитиметься той чи інший сорт/гібрид у наших умовах. Сьогодні в «Агроскопу» з'явилися нові сервіси, і ми вже обговорюємо співпрацю з аналізів ґрунту, води тощо», - поділився Вадим Косінов. 

Європейський досвід для українських аграріїв

Ще одна актуальна тема, яка активно обговорювалася на Дні поля, - інтегровані рішення для аграріїв, зокрема технологічний супровід вирощування сільськогосподарських культур. Як зазначив генеральний директор «Агроскоп Інтернешнл» Антон Яковенко, кожен аграрій, який займається виробництвом на площі понад 1 000 га, так чи інакше змушений звертати увагу на нові технології. 

«Є компанії, які надають клієнтам лише елементи технологій. Вони виробляють або продають насіння, ЗЗР, добрива, мікродобрива і можуть поставити той продукт, який попросить аграрій. Але дистрибуція витратних матеріалів для агровиробництва- це тільки основа. В першу чергу, клієнта цікавить кінцевий результат на полі, розуміння, як його можна повторити та поліпшити. І ми пропонуємо інтегроване рішення, де все можна «скласти» в єдиний комплекс», - наголосив Антон Яковенко. 

Технологічний супровід дозволяє господарствам впевненіше почуватися в агробізнесі. Він передбачає посилення агрономічної служби, поліпшення її роботи, додаткові «очі», аналіз і діагностику на полі. До технологічного супроводу входить комплексна підтримка агрогосподарств фахівцями компанії, починаючи від моменту збирання попередника, аналізу ґрунту і закінчуючи збором врожаю. 

Михайло Румбах, технолог з вирощування «Агроскоп Інтернешнл»

«Дане рішення включає візит технолога кожних два тижні або й частіше. Як правило, ці візити прив'язані до критичних фаз культури або до періодів прояву якоїсь хвороби, до появи масового шкідника. Експерти-технологи приїжджають в господарство, проводять аналіз рослин, фітосанітарну діагностику, вивчають метеоумови, виявляють наявність продуктивної вологи в ґрунті та розробляють рекомендації », - пояснив технолог з вирощування «Агроскоп Інтернешнл» Михайло Румбах. 

Так, супутниковий моніторинг допомагає виявити зріджені сходи на полі, знайти причини і дати рекомендації щодо усунення проблеми або ж захисту цієї ділянки, якщо неоднорідність викликана якимось шкідником чи хворобою. Все це дозволяє господарствам істотно заощадити на препаратах. Додатково аграрії отримують нові знання, якими діляться фахівці міжнародної групи Origin Enterprises. Європейський досвід адаптують під українського аграрія, тому що в сільському господарстві не можна мислити шаблонно.

Василь Кифорук, менеджер з розвитку технологій «Агроскоп Інтернешнл»

«На даний момент технологічний супровід обходиться фермерові в $12/га з ПДВ. Це рівноцінно 60 кг зернових і 30 кг олійних культур. Погодьтеся, невеликі витрати на 1 га. Натомість клієнт отримує постійний контроль і консультації нашого представника. Це дає можливість отримати значно більший урожай, аналізувати стан посівів, ухвалювати правильні рішення», - говорить менеджер з розвитку технологій «Агроскоп Інтернешнл» Василь Кифорук. 

Інструктор з агротехнології

Щоб отримати оптимальні результати, доцільно вдатися до допомоги зовнішнього експерта, який може всебічно оцінити потреби аграрія й надати спеціалізовані рекомендації, а не пропонувати тільки свою продукцію, як це нині роблять багато компаній на ринку.

«Скажімо так, люди, які мають у спортзалі доступ до всіх тренажерів і спортивних снарядів, все одно користуються послугами інструктора. Бо розуміють, що з тренером вони досягнуть результатів швидше, краще та, найголовніше, безпечніше», - проводить аналогію Олексій Стеценко. 


«Ми не аудитори технологій, ми не перевіряємо агрономів, не розповідаємо, як їм працювати, ми допомагаємо отримати високий урожай в їхніх умовах: і кліматичних, і технологічних. Перш за все, це вигідно для самого аграрія», - зазначив Олексій Стеценко.

Багато агрохолдингів сьогодні мають власні демо-ділянки, на яких проводяться дослідження продуктів і на підставі отриманих результатів ухвалюються рішення про закупівлю. Та навіть за наявності власних результатів досліджень, команда експертів «Агроскоп» може допомогти у підвищенні ефективності. За допомогою агрономічних сервісів фахівці компанії можуть проконсультувати щодо кожної культури, враховуючи різні фактори впливу, підібрати продукти й технології, які слід застосовувати в певних ситуаціях.

Наталія Рязанцева, директор з маркетингу «Агроскоп Ітернешнл»

«Ми починаємо аналіз від збирання попередника, сканування та аналізу ґрунту. Потім складаємо рекомендації щодо сортів/гібридів і пропонуємо технологію для всього циклу вирощування культури. Залежно від потреб клієнта, наші експерти-технологи допомагають або збільшити врожайність культури, або скоротити витрати на агровиробництво, зберігши колишні показники врожайності», - розповіла директор з маркетингу «Агроскоп Інтернешнл» Наталія Рязанцева. 

Повинна бути велика мрія

Дуже часто можна почути, що українці не об'єднуються і не діляться один з одним досвідом, що в кожного «своя хата скраю». Ось чому команда «Агроскоп Інтернешнл» поставила перед собою завдання створити кооператив рівноправних партнерів, де всі учасники ділитимуться технологіями, напрацюваннями, які допоможуть їм стати більш ефективними. Разом вони зможуть стати досить значною і важливою силою в реалізації вирощеної продукції на міжнародних ринках. Такі приклади є в інших країнах: Франція, Італія, Німеччина, Австрія тощо. Україна поки тільки на початку шляху сільгоспкооперації. 

Олексій Стеценко вважає, що краще ділитися знаннями відкрито. Якщо піднімається загальний рівень фахівців, партнерів і клієнтів компанії, це лише позитивно вплине на ринок. А конкуренція завжди приводить до розвитку, до виникнення якихось нових креативних ідей, інструментів.

У планах «Агроскопу» - вибудувати тривалі партнерські стосунки, більш щільно взаємодіяти й консультувати сільгоспвиробників, щоб ті не «гасили пожежі» на полях, а запобігали їм і підвищували свою ефективність.

© Анна Омбоді, Kurkul.com

Не пропусти останні новини! Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.

Выполнено с помощью Disqus