АгроПлатформа: Виживає не найсильніший, виживає адаптивний
4 липня 2018 252 0

АгроПлатформа: Виживає не найсильніший, виживає адаптивний

19 червня у Вінницькій області на базі фермерського господарства «Одарочка» аграрії з різних куточків України зібралися на «АгроПлатформі Лімагрейн». Поспішаємо розчарувати всіх агроскептиків - це був не традиційний День поля із тих, які зараз масово відбуваються по всій країні. Рекомендації селекціонерів із Франції, презентація сільгосптехніки, вивчення практичного досвіду й агротехнологій у полях і навіть виступ футуролога — новий формат був вельми насиченим і пізнавальним.

Ювілей на українському ринку

Компанія «Лімагрейн Україна» у 2018 році відзначає 10-річчя роботи на українському ринку. За цей час невеликий київський офіс із 4-х осіб виріс до розмірів великого підприємства зі штатом у 70 співробітників. Обсяг продажів щорічно зростав, іноді навіть на 50%. За 10 років міжнародна компанія Limagrain завоювала міцні позиції на вітчизняному ринку щодо насіння соняшнику, кукурудзи, озимого ріпаку, ранньої зернової групи, бобових культур. Але генеральний директор компанії Віктор Карбівський зазначив, що найскладнішим у становленні компанії було створення команди. Адже людей потрібно не просто зібрати разом, а й об'єднати їх однією метою, надихнути, дати «крила».

Віктор Карбівський, генеральний директор компанії «Лімагрейн Україна»

«Ми постійно перебуваємо в процесі пошуку удосконалень і змін у роботі компанії. Сьогодні наша головна мета — донести найбільшу кількість корисної інформації та використовувати час максимально ефективно. Тому було розроблено новий концепт під назвою «АгроПлатформа». Це обмін інформацією між агровиробниками про передові досягнення. Надалі ми хочемо отримати фідбек від учасників, клієнтів і, можливо, ще щось поліпшити у наших заходах», — зазначив Віктор Карбівський, генеральний директор компанії «Лімагрейн Україна».

Окремо варто зупинитися на досягненнях і розробках компанії. Це посухостійкі та пластичні гібриди соняшнику технології SUNEO®, які включають в себе ген, який забезпечує стійкість до вовчка, і Clearfield-технологію. Також варто виділити гібриди кукурудзи з технологією HYDRANEO®, яка передбачає комплексний підхід до управління ризиками за вирощування кукурудзи. А в нинішньому році компанія представила ще й програму для точного землеробства Easy VR, яка дає корисні рекомендації щодо норм висіву на різних ділянках одного поля відповідно до аналізу супутникових знімків за кілька років і кліматичних умов. Генеральний директор компанії «Лімагрейн Україна» у своєму виступі зробив акцент на тому, що головне, що є у людини - це право вибору, а компанія якраз і надає його аграріям.  

«Історія створення компанії Limagrain показує нам приклад, як долати труднощі. Заснований фермерами у 1965 році кооператив із виробництва насіння став успішною світовою компанією. Тільки разом ми зможемо впоратися з усіма викликами сучасності. Зараз 80% всіх податкових перевірок стосуються агровиробників. Вижити в таких умовах ми зможемо, об'єднавшись у кооперативи та маючи сильну економічну основу. Таку основу теж надає нам компанія «Лімагрейн Україна», — зазначив власник господарства «Одарочка» Юрій Щетинін

У зв'язку з ювілейною датою і проведенням першої «АгроПлатформи» насіннєва компанія вирішила підкріпити свою діяльність слоганом: «Насіння під будь-яким кутом». Із новими розробками Limagrain агрономам не такі страшні кліматичні зміни. Технології HYDRANEO® і SUNEO® забезпечують пластичність і стійкість гібридів основних культур до посухи і хвороб. 

Юрій Щетинін, власник господарства «Одарочка»

За словами голови господарства «Одарочка» Юрія Щетиніна, з гібридом кукурудзи Адевей ФАО 290 отримали врожайність до 12 т/га, а гібрид соняшнику ЛГ 5665 М гарантовано дає на посівах врожайність 4-5 т/га, гібрид озимої пшениці Колонія - 12-14 т/га. 

Читати до теми: Виставка ефективних сортів: День поля у ФГ «Одарочка» 

Рекомендації від європейських фахівців 

За допомогою мобільного додатку LG SEEDS усі охочі заздалегідь реєструвалися на захід. У тому ж додатку аграрії писали теми й питання, відповіді на які вони хочуть почути. 

Мобільний додаток LG SEEDS

Організатори вирішили посилити теоретичну частину заходу, зробивши її більш насиченою технічно. Для цього на «АгроПлатформу Лімагрейн» компанія запросила своїх європейських колег. 

Так, продакт-менеджер по ріпаку в Європі Вольфганг Людерс розповів про тонкощі селекції насіння цієї культури й еволюцію гібридів ріпаку. Він зазначив, що головна мета роботи компанії - допомогти аграріям отримати максимально можливий урожай завдяки генетиці LG: 

  • високий генетичний потенціал врожаю;
  • стійкість до хвороб;
  • стійкість до розтріскування. 

У компанії було створено спеціальний прилад, який вимірює стійкість стручків до розтріскування. Таким чином відбираються найкращі гібриди, які допомагають зберігати сформований урожай навіть за стихійних лих і негоди. Так, на одному полі з двома гібридами ріпаку після минулого граду спостерігалося сильне осипання стручків у гібрида без стійкості до розтріскування, що в подальшому призвело до істотного зниження врожайності в порівнянні з гібридом, який володів цією стійкістю. 


Це реальне страхування посівів без залучення страхових компаній. Також ці гібриди ріпаку більш пластичні, а отже - в аграріїв є більше часу на збирання врожаю. Вольфганг Людерс уточнив, що використання таких гібридів ріпаку збільшує можливий час збирання на 10 днів. Йдеться про гібриди Арсенал, Андерсон, Арізона, Александер, Артога, Альбатрос, Атензо, Астроном. 

«Ми знаємо, що фермери з різних кліматичних регіонів мають різні потреби. Тому компанія Limagrain диференціює кліматичні зони та створює гібриди відповідно погодних умов. Є гібриди для Німеччини й Польщі, а є - окремо для країн континентального клімату, куди входить і Україна, оскільки умови в цих країнах дуже різняться», — повідомив у своїй доповіді Вольфганг Людерс.

Фахівці Limagrain відзначають, що сучасний аграрій потребує не лише високого врожаю, а й впевненості, що він буде стабільним. Оскільки погода з кожним роком підносить неприємні сюрпризи, гібриди Limagrain адаптовані під клімат України. Також професіонали компанії радять ніколи не купувати гібриди озимих культур, якщо ви не впевнені в їхній морозостійкості. 

Менеджер з розвитку зернових в Європі Жиль Стагнаро звернув увагу аудиторії на вирощуванні озимої пшениці та ячменю в європейських країнах.

«Не секрет, що нам потрібні сорти пшениці, які будуть стійкими до морозів чи хвороб і дадуть згодом високий урожай. Та компанія Limagrain приділяє увагу також і якості одержуваного зерна. Адже Україна експортує багато пшениці, тож для аграріїв важливо отримувати урожай гарної якості», — зазначив Жиль Стагнаро. 

Точно так само, як і гібриди ріпаку, сорти зернових культур розробляються відповідно до клімату, де вони будуть вирощуватися. Основні цілі, які переслідують фахівці компанії Limagrain під час селекції сортів пшениці, наступні: 

  • створення сортів, які будуть пристосовані до різних кліматичних зонах Європейського континенту;
  • підвищення потенціалу врожайності та удосконалення факторів стабільності (стійкість до хвороб, вилягання, перезимівля, баланс компонентів урожайності);
  • поліпшення стійкості до посухи та споживання азоту;
  • створення сортів різного призначення: хлібопекарські, експортні, бісквітні, для виробництва крохмалю, пивоварні тощо;
  • розвиток високоефективної системи селекції, здатної запровадити корисні лінії для виробництва на тривалий термін у майбутньому. 

Попри те, що основна увага приділялася посівам ріпаку та ранньої групи зернових, учасники «Агроплатформи» разом із представниками компанії оглянули також демо-ділянки кукурудзи й соняшнику. 

Партнерство - річ незамінна 

Звичайно ж, на «АгроПлатформі Лімагрейн» були присутні й компанії-партнери. І якщо приймаюча сторона пропонує сільгоспвиробникам якісне насіння, то компанія KUHN-Ukraine демонструвала нову техніку, а «Адама Україна» - системи живлення і захисту для посівів. 

Техніка Kuhn

«Компанія Kunh-Ukraine вже 4 роки співпрацює з «Лімагрейн Україна». Ми вже не раз проводили спільні заходи. Сьогодні на «АгроПлатформі» представляємо європейську лінійку техніки зі внесенню добрив. Це обприскувачі Lexis 3000, які заточені під технологію точного землеробства», — повідомив Юрій Урда, менеджер із територіального розвитку в Західній Україні компанії Kuhn-Ukraine. 

Керівник відділу продажів «Адама Україна» Олександр Клименко зазначив, що гібриди, презентовані на «АгроПлатформі», - це скарбниця майбутнього аграріїв України. Бо саме вони допомагають реалізовувати весь потенціал насіння, ґрунту та технології. Фахівці «Адама Україна» під час огляду демо-ділянок докладно розповіли про системи захисту для кожної культури окремо. 

Що нас чекає у майбутньому? 

Досить незвичайною частиною заходу став виступ футуролога, глави Київського університету сингулярності Ігоря Новікова. Він зазначив, що в нашому світі виживає найбільш адаптивний до змін. Світ розвивається такими темпами, що ми часто не встигаємо за технологіями та сучасною наукою. Штучний інтелект посідає все більш упевнені й міцні позиції у повсякденному житті. Дрони в агробізнесі - це вже далеко не інновації. Сьогодні вже розроблені високоточні роботи-обприскувачі з штучним інтелектом, які обприскують поле точково, сканують ділянки, розпізнають рослини та прибирають тільки непотрібні бур'яни. 

«Ми продовжимо розвивати концепт «АгроПлатформи». Два роки тому було представлено ​​технологію HYDRANEO® для кукурудзи, зараз компанія працює над новим проектом для точного землеробства - EASY VR®. Ця програма передбачає різні норми висіву на одному полі в залежності від ґрунтово-кліматичних умов», — розповів Віктор Карбівський. 

Цей захід був першим у циклі «АгроПлатформ», які відбуватимуться в інших областях України. Головними героями наступних з'їздів стануть кукурудза та соняшник. До зустрічі на наступній «АгроПлатформі Лімагрейн»! І не забудьте встановити мобільний додаток LG SEEDS, де міститься докладна інформація про проект. Побачимося!

©  Софія Ярошенко, Kurkul.com, 2018р. 

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus