Київ
+ 4° ... - 0°
Минуло півроку з моменту затвердження урядом порядку дотацій для агровиробників, але з обіцяних 6,3 млрд грн аграрії освоїли біля 7 % коштів. З цільових програм для фермерів використано ще менше ― близько 1 %.
Що було причиною провалу програми дотацій: умисний саботаж, нерозуміння реалій агросектору чи погана поінформованість фермерів, ми розбиратися зараз не будемо. До завершення року залишилося дуже мало часу і треба встигнути отримати хоч щось, доки ці кошти не «згоріли», як невикористані.
Тому дивіться наші підказки, обирайте програму дотацій, умови якої вам реально виконати, та забирайте свої гроші!
У разі необхідності звернення до банків за програмою, обирайте банк тільки з переліку, визначеного Міністерством агрополітики та продовольства.
Для отримання компенсації за утримання корів підприємство має подати до Мінагрополітики такі документи:
Для отримання компенсації за утримання молодняку ВРХ власник має подати до місцевої сільської/селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади копії таких документів:
Компенсація стосується лише сортів рослин, зазначених у Державному реєстрі суб’єктів насінництва та розсадництва, та проводиться в розмірі 80 % вартості насіння без урахування сум податку на додану вартість, але не більше 30 тис. грн на одне господарство). Для отримання компенсації необхідно подати заявку, форму якої можна скачати за посиланням, та перелік локументів:
Документи для отримання часткової компенсації вартості закупленого в суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції подаються двічі на рік до 1 червня та до 1 листопада поточного року.
Державні банки формують реєстри одержувачів часткової компенсації вартості закуплених у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції й щомісяця до 10 числа подають їх до Мінагрополітики в паперовому вигляді та на електронних носіях.
Щоб скористатися частковою компенсацією вартості придбаної сільськогосподарської техніки, яка є в переліку на сайті Мінагрополітики необхідно відкрити рахунок державному банку, та підготувати перелік документів:
Для отримання компенсації техніки та обладнання фермерські господарства додатково подають до державного банку копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копію договору про створення сімейного фермерського господарства
Часткова компенсація відсоткової ставки за залученими в національній валюті кредитами, наданими державним банком надається одержувачам за нараховані і сплачені в поточному році відсотки за користування кредитами в розмірі 1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розміру, передбаченого кредитним договором, зменшеним на 1 відсотковий пункт.
Компенсації підлягають відсоткові ставки за кредитом:
Порядок отримання компенсації:
До державного банку, з яким укладено кредитний договір, подається заявка, форму якої можна скачати за посиланням, та перелік документів:
Компенсація здійснюється щомісяця виходячи із суми фактично сплачених одержувачем державному банку відсотків за відповідний період згідно з кредитним договором.
Державні банки формують реєстри одержувачів компенсації й щомісяця до 10 числа подають їх до Мінагрополітики.
Надається суб’єктам господарювання, які залучили в банках кредити строком до п’яти років, обсягом до 500 млн. грн на один об’єкт у національній валюті для здійснення будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм та комплексів для утримання великої рогатої худоби, свиней, птиці (в тому числі водоплавної та індиків), доїльних залів, підприємств із переробки сільськогосподарської продукції (молока, м’яса, побічних продуктів тваринного походження, що належать до II категорії).
Компенсації підлягають фактично понесені витрати на будівництво та/або реконструкцію об’єктів на підставі наданих актів виконаних робіт та/або інших документів, що підтверджують цільове використання кредитних коштів, відповідно до умов кредитного договору.
Для отримання компенсації суб’єкти господарювання подають до банку, з яким укладено кредитний договір, заявку, та підтвердні документи:
Компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів, здійснюється щомісяця в розмірі 25 % фактично понесених витрат на будівництво та/або реконструкцію об’єктів згідно з кредитним договором.
У разі використання у 2018 р. на будівництво та/або реконструкцію об’єктів 30 % і більше загального обсягу кредиту суб’єкту господарювання виплачується 25 % залучених кредитних коштів на весь період кредитування за вирахуванням суми сплаченої компенсації.
Сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам (далі — СОК) молочарського та плодово-ягідного напрямів діяльності компенсується 70 % вартості придбаного обладнання зі зберігання та переробки сільськогосподарської продукції (не більше ніж 3 млн. грн на один кооператив).
До складу СОК, який претендує на держпідтримку, має входити не менше ніж 20 членів, серед яких повинно бути не менше ніж одне ФГ, а інші — фізичні особи, у власності та користуванні кожного з яких перебуває не більше ніж 100 га землі.
Щоб скористатися підтримкою потрібно:
Перелік необхідних документів:
Для отримання компенсації постачальнику обладнання необхідно:
Мінагрополітики щомісяця в межах помісячного розпису державного бюджету здійснює оплату за авальованими векселями.
Варто зазначити, що дотації за утримання корів молочного напряму у 2018 р. Передбачені у розмірі 500,0 млн грн, скільки з них освоєно — в Міністерстві не коментують.
На дотації за вирощування молодняку (до 12 місяців) ВРХ (фізичним особам) – у бюджеті на 2018 р. закладено 700 млн грн, освоєно станом на червень — 6,7 млн грн.
На компенсацію вартості вітчизняного насіння у 2018 р. передбачено 240 млн. грн, які взагалі не освоєно.
На компенсацію вартості сільськогосподарської техніки в бюджеті закладено 1 млрд грн. Станом на червень освоєно — 159,2 млн грн.
На здешевлення відсоткової ставки за кредитами – 500 млн. грн, освоєно – нуль.
На часткову компенсацію за будівництво та здачу в експлуатацію/реконструкцію тваринницьких ферм/компексів, доїльних залів та підприємств з переробки с/г продукції з передбачених 2,5 млрд грн за 8 місяців поточного року освоєно лише 220,1 млн грн.
У підсумку — менше 10% дотацій ( а саме 459 млн грн з 6,3 млрд грн ) отримав агросектор за 8 місяців із закладеної у бюджет держпідтримки на цей рік.
Враховуючи таку красномовну статистику, ми запускаємо флешмоб #GoЗаАгроДотаціями і закликаємо всіх аграріїв підтримати його.
Умови:
У вас лишилося 4 місяці щоб отримати дотації, які вам належать. Не дайте пропасти в кишенях вашим податкам.
© Kurkul.com, 2018 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.
+ 4° ... - 0°
Вітер
3.1м/сОпади
0ммВологість
89%