П’ять музеїв, що «окультурили» сільське господарство

322
0
Будинок-музей американського мистецтва Рейнольда
Modernfarmer.comБудинок-музей американського мистецтва Рейнольда

Від редакції: Нас часто запитують: як живеться фермерам за кордоном, які технології, наукові розробки там існують, яке відношення до професії аграрія у суспільстві? Що ж, ми сказали «а чом би й ні?» ― відтепер на сайті Kurkul.com ви знайдете переклади найцікавіших статей аграрної тематики з іноземних джерел. Ми будемо публікувати як наукові матеріали, результати досліджень, так і цікаві статті про життя фермерів, досвід, особливості аграрних традицій та культури інших країн.

Це набагато більше, ніж просто «тракторне мистецтво»

Американські митці вже досить довгий час змальовують аграрну тематику у своїх роботах, присвячують не тільки картини, а й організовують виставки та навіть створюють музеї аграрної культури. Цей напрямок мистецтва заснував Уінслоу Хомер, ще у 30-х роках XIX століття, що у подальшому стало поштовхом до зародження руху художників-регіоналістів, до якого також увійшли відомі митці Джон Стюарт Каррі та Грант Вуд (автор Американської Готики.)

І ось, вже цієї осені, музеї по всій країні за допомогою спеціальних виставкових та арт майданчиків, присвячених сільськогосподарській тематиці, будуть святкувати момент гармонійного поєднання мистецтва та праці на землі.

П’ять таких музеїв взяли на себе цю важливу місію.

Музей аграрного мистецтва Bone Creek

 Фото сайту Вonecreek.org

Bone Creek, розташований у Девід-Сіті, штат Небраска, позиціонує себе, як єдиний національний музей аграрного мистецтва в країні. Він був відкритий у 2008 році з метою продемонструвати роботу митця Дейла Ніколса (1904-1995), відомого художника-регіоналіста, який народився у тому ж місті (Девід-Сіті). З тих пір музей репрезентував твори переважно сучасних майстрів. За словами куратора Аманди Моблі Гюнтер, сільське господарство все ще є актуальним для художників по всій країні, а сім виставок, що проводить музей щороку ― це більше, ніж просто «тракторне мистецтво», ― говорить вона. Виставки цієї осені вже включають «Кукурудза: /виставка кукурудзи» та «Донна Уолкер: сучасні кольорові поля».

Музей американського мистецтва Reynolda House

 Фото сайту Аgsci.oregonstate.edu

В музеї американського мистецтва Reynolda House у Вінстон-Салемі, штат Північна Кароліна, відбувалась виставка «Грант Вуд і американська ферма». Цей проект мав на меті, показати важливість землеробства очима американських художників з 1850 по 1950 роки. А саме очима Гранта Вуда, а також таких художників, як: Уїнслоу Гомер, Чайлд Хассам, Томас Харт Бентон, Артур Доу, Чарльз Шейлер та Ендрю Уейт.

Сам музей розташований на місці колишньої домашньої експериментальної молочної ферми, якою володіла дружина тютюнового магната Річарда Джошуа Рейнольдса, Кетріна Сміт. Центральним ядром усієї виставки є картина Гранта Вуда «Повернення весни», датована 1936 роком. На картині зображені фермери, які обробляють свої поля.

Також варто ще згадати одну з найвідоміших робіт Вуда ― «Американська готика», де зображене подружжя селян, у себе на подвір’ї з вилами у руках. Та на жаль, дана картина знаходиться у Чиказькому художньому інституті і рідко надається в оренду, тому і не була представлена на даній виставці.

Університет штату Орегон

 Фото сайту Reynoldahouse.org

Коледж сільськогосподарських наук, державного університету Орегону, організовує щорічну експозицію, присвячену сільському мистецтву, яка охоплює художні перспективи на тему «Сільське господарство американського ландшафту». Вже більше 30 років куратори програми збирають твори художників північно-західного тихоокеанського регіону, та демонструють їх на щорічній виставці. Цього ж року [тут і далі ― 2016 ― прим. переклад.] організатори вирішили зробити тур в чотири міста Орегону. Метою є показати аграрну спадщину, в тому числі землеробство, котрі століттями практикували корінні американці, а також вплив колоністів та іммігрантів на становлення сучасного сільського господарства. Для цього у заході візьмуть участь художники, у яких аграрна тематика є головною у творчості.

А також, слід зазначити, що це перший рік, коли агро-мистецтво має спеціальну, окрему, облаштовану галерею для постійної демонстрації колекції програми.

Художній музей Санта-Паули

Щороку Мистецька сільськогосподарська спілка у Художньому музеї Санта-Паули, Вентура, штат Каліфорнія, організовує виставку «Мистецтво про сільське господарство». Це дійство присвячене аграрному минулому, сучасності та майбутньому «Цитрусової столиці світу».

Перша така витавка почала свою роботу майже десять років тому, і зараз вони приваблюють все більше художників з усієї країни.

«Мистецтво ― один з найкращих способів показати всі складнощі та проблеми, що стоять перед сільським господарством, і ці знання допоможуть населенню приймати обґрунтовані рішення», ― говорить Джон Ніколс, куратор експонату.

Шелбурнський музей

Музей Шелбурну ― це маєток, який складається з 39-ти класичних споруд Нової Англії, розташований у м. Шелбурн, штат Вермонт, на площі 18 гектарів. Тут розташована величезна колекція американського мистецтва та артефактів, зібраних засновницею Електрою Хейвемайер Вебб. Цей музей попав у наш список завдяки тому, що у ньому представлена робота американської народної мисткині Анни Марії Робертсон Моусес, більш відомої, як «Бабуся Моусес». Вона все своє життя провела на фермі і почала малювати сільські сцени наприкінці 70-х рр. Анна Марія не любила витрачати час на в’язання та шиття, як це було прийнято у ті часи, та вона почала розважати себе і своїх друзів, зображаючи кольорові сюжети. Хоча вона і була знайома з труднощами та розчаруваннями фермерського життя, дитячі спогади про поля, комори та свята в сільських районах Нью-Йорка і Вірджинії були щасливими. Вона навмисно опускала такі деталі, як телефонні стовпи, трактори та інші елементи ― наслідки індустріалізації. А сама експозиція «Бабуся Моусес: Американський Модерн» демонструє аграрні твори в контексті модерністських робіт, що були написані в той час.

А ми запрошуємо фермерів скористатися останнім шансом приєднатись до туру Travelite у США. Там ви зможете відвідати частину описаних нами музеїв. Реєстрація учасників завершиться 15 жовтня.

За матеріалами Modernfarmer.com

Не пропусти останні новини! Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.

Выполнено с помощью Disqus