Про АГРО вустами дітей, або Дайжест Agrikids (частина 2)

Про АГРО вустами дітей, або Дайжест Agrikids (частина 2)

23 листопада 2018 88 0

Осінь — пора теплих светрів, затишних пледів, смачного чаю і зігріваючих обіймів. А ще, це час, коли можна спокійно обдумати минуле і скласти плани на майбутнє. А для натхнення, пропонуємо переглянути другу частину випусків проекту AgriKids.

Читати по темі: Про АГРО вустами дітей, або Дайжест Agrikids

Проект створений для того, щоб показати світ сільського господарства очима дітей. Разом із компанією «Бізон-Тех» ведуча Настя намагається зацікавити малечу сільським господарством, аби їм у майбутньому при виборі професій вони знали чим хочуть займатись.

Випуск 8. Горох

У цьому випуску Настя довідалась, що горох – це не лише смачно, а й корисно. І для людей, і для сільськогосподарських культур. Як вирощування гороху допомагає живити інші культури, що за бульбочки наростають на корінні гороху та що спільного між горохом і м’ясом – про все це ведуча розповість у черговій програмі AgriKids. А допомагатиме їй Андрій Кисильчук, агроном ПСП «Денихівка».

Випуск 9. Жнива

Влітку у аграріїв «гаряча» пора — жнива. Щоб дізнатись що ж це таке, та який шлях проходить зерно з поля до елеватора — немає кращого місця, ніж нива, на якій працюють комбайни. Визначити готовність зерна до жнив, розібратись у принципі дії комбайну, та дізнатись чому комбайнерам подобається їх робота — все це непосидюча Настя встигла на полі господарства «Колосисте» на Дніпропетровщині.

Випуск 10. Технічний парк

Колись давно нашим предкам доводилося вирощувати сільськогосподарські культури за допомогою простих знарядь — лопати, сапи, серпи. І робота ця була дуже важкою. Сьогодні помічниками в аграрній справі є сучасні високотехнологічні машини.

Яка ж техніка потрібна для кожного із процесів агровиробництва – ведуча дізнавалась у господарстві «Колосисте» (LANDFORT), що у Дніпропетровській області. Заглянула в кожну шпаринку, помацала кожну детальку і покаталась на суперсучасному тракторі Massey Ferguson. Ходімо на екскурсію по машинно-тракторному парку разом із нею!

№11. Молочна ферма

Молоко, сметана, масло, кефір, йогурт, сир, морозиво – хоч щось із цих продуктів ви обов’язково любите. І напевне знаєте, що виробляються вони із коров’ячого молока. Насті стало цікаво, а де живуть корови? І що потрібно, аби вони віддавали нам своє молоко? Тож вона завітала до молочно-товарного комплексу компанії LANDFORT і побачила усе на власні очі. І хоч власноруч подоїти корову їй не вдалося (бо зараз це роблять автомати), зате пощастило самій погодувати маленьке телятко.

№12. Кавуни

Що тут скажеш — смакота! Щоб розказати дітлахам про те, як вирощують ці солодкі… фрукти? ягоди? — нашій ведучій довелося об’їстися соковитою м’якоттю. Як то кажуть, випробувала на собі) Коли будете дивитись цю програму, з’їжте щось солодке (для кавунів уже запізно), щоб не захлинутися слиною.

13. Яблуневий сад

Цей традиційний для України фрукт забезпечує дітвору вітамінами протягом усієї зими. У цьому випуску Настя побувала в яблуневому саду господарства «Федорівське», що на Вінниччині. Трохи об’їлася, зате дізналася, чи можна виростити яблуню із кісточки, чому у промислових садах дерева зазвичай невисокі та які яблука називають зимовими.

14. Елеватор

У своїх агроподорожах ведучій доводилось бачити обабіч доріг чи залізниць величезні блискучі металеві бочки. І їй завжди цікавило – а що ж то таке? А тепер випала нагода про це дізнатися. Адже Настю запросили на екскурсію на Вороновицьке ХПП (ALEBOR GROUP) у Вінницькій області, де з’ясувалося, що то – елеватори, на яких зберігають зібраний урожай зерна. Там вона дізналась багато цікавого, тож запрошує на екскурсію елеватором усіх допитливих.

На цьому поки що все! Приємного перегляду, далі буде!

© Kurkul.com, 2018 р.

Виконано за допомогою Disqus

+ 9° ... + 3°

Вітер

2.7м/с

Опади

5.2мм

Вологість

89%