Гумати від «Агротехносоюзу»: стреси подолані, прибутки контрольовані

325
0
Гумати від «Агротехносоюзу»
Kurkul.comГумати від «Агротехносоюзу»

Компанія «Агротехносоюз» провела для своїх партнерів конференцію, на якій обговорили, як за допомогою гумінових продуктів можна реалізувати генетичний потенціал рослин та яким чином кожен із учасників цього ринку може отримати вигоду.

У непростих нинішніх кліматичних та економічних умовах, виснаження українських ґрунтів, застосування аграріями таких продуктів, як гумати, видається цілком закономірним. Відповідно, дедалі більше зростає ринок саме якісних інноваційних продуктів у цьому сегменті.

Витоки ринку високоякісних гуматів

Власне, цей ринок був започаткований 10 років тому — саме компанією «Агротехносоюз», яка 2008 р. розпочала впроваджувати в Україні європейський досвід. Наразі компанія — лідер на вітчизняному ринку в сегменті антистресантів та регуляторів росту на основі гуматів із леонардиту і є офіційним представником німецької компанії HuminTech GMBH, займаючи 60% від загального імпорту гуматів в Україну.

Василь Поддубний, директор ТОВ «Агротехносоюз»

«Наш партнер компанія HuminTech на ринку вже понад 40 років. Займається розробкою, дослідженням та виробництвом гумінових препаратів із мінералу леонардиту з 1974 року. І сьогодні вона є одним із найбільших виробників гуматів у світі. Значна частина її продукції застосовується в Європі. При цьому Україна наразі займає вагому частину за обсягами продажу продуктів HuminTech. І з огляду на кліматичні умови, що складаються на наших теренах останнім часом, ці обсяги постійно збільшуються», — зазначив у коментарі Kurkul.com директор ТОВ «Агротехносоюз» Василь Поддубний.

Взявши на себе місію розвитку цього напряму в агровиробництві, компанія активно співпрацює з дистриб’юторами по всіх регіонах країни, розширює мережу своїх представників, які надають професійні агрономічні консультації.

«У нас протягом останніх двох років удвічі збільшилася кількість регіональних представників. Адже ми хочемо забезпечити більш якісний супровід і впровадження в агровиробництво наших продуктів, активніше допомагати нашим партнерам, які працюють із ними. Загалом плануємо істотно поліпшити роботу з дистриб’юторськими компаніями і безпосередньо з агрохолдингами», — розповів Василь Поддубний.

Команда компанії «Агротехносоюз»

Також «Агротехносоюз» приділяє чимало уваги науково-дослідній роботі. А ще намагається виконувати таку собі просвітницьку функцію, розширюючи знання та поглиблюючи розуміння всіх учасників ринку щодо дії та можливостей цих речовин з унікальними властивостями.

Як один із заходів такої діяльності, у рамках експертної програми навчання для партнерів, компанія провела 29 листопада конференцію для дистриб'юторів, що вже стала традиційною. Тема цьогорічної конференції: «Вплив продуктів компанії «Агротехносоюз» на забезпечення реалізації генетичного потенціалу рослин». Однак лише нею програма не обмежилась. Понад дві сотні учасників — представників дистриб’юторів з усієї України — мали нагоду познайомитися з підсумками 10-річної діяльності компанії на вітчизняному ринку, дізнатися про продуктові новинки, обговорити можливості для розвитку власного бізнесу, які надають продукти компанії. А також похвалитися і своїми здобутками на цій «ниві».

Як згадав у коментарі для Kurkul.com керівник Південного регіону «Агротехносоюзу» Олександр Борисюк, після того як  він прийшов сюди працювати у 2015 році, щорічні обсяги продажу за період з 2015 року і дотепер виросли в 5 разів.

Олександр Борисюк, керівник Південного регіону «Агротехносоюзу»

«За 3 роки це досить вагоме підвищення. До того ж, тоді це переважно були два основні препарати в сухій формі — Гуміфілд і Фульвітал. А далі вже виводили на ринок продукти в рідкій фрормуляції, з різними напиленнями, з додаванням амінокислот, у різних комбінаціях тощо. Зараз у нас в портфелі 15 продуктів, які стимулюють розвиток рослин, знімають стреси. До речі, для нашого Південного регіону це дуже гарна підмога», — зазначив Олександр Борисюк.

Втім, на цьому компанія не зупиняється і наразі ще 12 продуктів перебувають на стадії реєстрації.

Загалом же програма конференції була досить насичена й цікава. Kurkul.com вдалося і доповіді фахівців послухати, і поспілкуватися зі співробітниками компанії та її партнерами. Дізналися багато цікавого.

Гумати: види та переваги

Як зазначив у своїй доповіді заступник директора з розвитку продуктів і маркетингу компанії «Агротехносоюз» Дмитро Козаренко, на вітчизняному ринку продуктів на основі гуматів досить багато. Причому з вітчизняної сировини різного походження: біогумусу, вермикомпосту, сапропелю, торфу та бурого вугілля.

Дмитро Козаренко, заступник директора з розвитку продуктів і маркетингу компанії «Агротехносоюз»

По суті, леонардит, із якого виготовляють продукти HuminTech, — це також один із видів бурого вугілля, але особливого високоокисленого виду, що надає йому унікальних властивостей. І, за словами Дмитра Козаренка, найбільш концентровані продукти виготовляються саме з леонардиту. Він нагадав, що більшість  гуматів містять три групи речовини. Це гумін, гумінові кислоти і фульвові кислоти.

«Фульвові кислоти працюють на вегетацію. Гумінові кислоти працюють на розвиток кореневої системи та профілактику стресів. А гумін і гумусові речовини структурують грунт, поліпшують його  катіонообмінну ємність та структуру, створюють умови для росту і розвитку рослин, але безпосередньо рослиною не засвоюються», — додав заступник директора.

І зазначив, що загалом на ринку є препарати з різною концентрацією діючої речовини і біологічною активністю, і коли агровиробник купує такі препарати, варто звертати увагу на цей показник. Адже від вмісту діючої речовини залежить його ефективність. Й надалі Дмитро Козаренко розповів про результати дослідження 14 препаратів, які наразі є на ринку України, у порівнянні з продуктами «Агротехносоюзу».

«Ми проаналізували продукти 14 конкурентів, згрупувавши гумати по сировині. Бо дуже часто на упаковці пишеться одне, а насправді — зовсім інше.  З’ясувалося, що у препараті Гуміфілд ВР-18, виготовленому на основі леонардиту, вміст гумінових кислот відповідає заявленим 180 г/л. Аналогічна ситуація і по препаратам Фульвітал Плюс — 200 г/ л фульвових кислот, та Гуміфілд Форте Аміно — 135 г/л гумінових кислот. Дослідження показало, що виробники краще витримують заявлені показники по фульвових кислотах. Із 17 препаратів тільки у п'яти їхній вміст був менший від заявленого. А от по гумінових кислотах ситуація значно гірша: їхній вміст був менший, ніж на етикетці у 11 препаратах», — розповів Дмитро Козаренко.

Тому в більшості випадків ціна препаратів нижча за рахунок меншої концентрації діючих речовин. Тому агровиробнику варто звертати увагу не лише на ціну, а й на вміст препарату, співвідносячи обидва показники.

До слова, про якість. Учасникам показали наочний експеримент, профільтрувавши через сито з розміром отворів менше 100 мікрон нового варіанту препарату Гуміфілд ВР-18, який постачатиметься на український ринок з 2019 р. Як переконалися присутні, фільтр після промивання виявився практично без залишків осаду.

«Це дуже важливо, адже сучасні обприскувачі мають фільтри на 140 мікрон і 160 мікрон. Щоб досягти високої ефективності обприскування, нині застосовуються тонкі форсунки, хороші розпилювачі, дуже тонкі й вибагливі до якості препаратів фільтри. Наш вдосконалений Гуміфілд ВР-18, як бачите, відмінно проходить і крізь фільтр», — підсумував Дмитро Козаренко.

На завершення своєї доповіді заступник директора окреслив основні переваги продуктів «Агротехносоюзу» виробництва HumіnTech:

  • вони виготовлені із біологічно активного леонардиту, який виробляється в Німеччині і є найбільш активною сировиною для виробництва гуматів;
  • вони містять вказану кількість гуматів, відповідають заявленим характеристикам;
  • вони доступні: наприклад, за мінімальної рекомендованої норми Гуміфілду його застосування коштуватиме від 46 грн на гектар;
  • вони ефективні як за оптимальних умов, так і в умовах посухи, і в період дії хімічного стресу.

Гумати в фокусі науки

Окрім того, що компанія «Агротехносоюз» має свій науково-технічний відділ, вона тісно співпрацює з вітчизняними науковими установами. Разом здійснюються як теоретичні дослідження, так і практичні польові експерименти.

Про результати деяких досліджень учасники дізналися із доповідей запрошених вчених.

Доктор сільськогосподарських наук, доцент кафедри екобіотехнологій та біорізноманіття НУБіП України Юлія Коломієць, детально розповіла про фізіологічну дію гуматів на рослину. Зокрема, вона зазначила, що гумати посилюють дихання рослин, стимулюють наростання вегетативної маси. Вони посилюють ріст кореневої системи й пришвидшують поглинання макро- та мікроелементів, підвищують коефіцієнт їх засвоєння із грунту. Та основний їх вплив полягає у стимуляції синтезу амінокислот для подолання стресів, нормалізації обміну речовин.

Юлія Коломієць, доцент кафедри екобіотехнологій та біорізноманіття НУБіП України

В.о. завідувача відділу рослинництва Інституту сільського господарства Південного Сходу Оксана Мурач, оприлюднила підсумки випробувань на сої такої технології: обробка насіння Гуміфілдом ВР-18 у нормі 1,6 л/га, обробка посівів у фазу 2-4 листочки Гуміфілдом Форте Фульвік 0,4 л/га, у фазу бутонізації Фульвітал Плюс 0,45 л/га і по наливу бобів Гуміфілд Форте Аміно 0,4 л/га.

Оксана Мурач, в.о. завідувача відділу рослинництва Інституту сільського господарства Південного Сходу

Порівняно з контролем (де передпосівна обробка проводилася лише змочуванням водою, далі застосовувалися тільки ґрунтові, страхові гербіциди, без застосування стимуляторів і мікродобривами), було отримано такі результати:

+ 37,7% вегетативної маси у фазу цвітіння — утворення бобів;

+ 88,3% кількості бульбочок;

+ 6,1% маса 1000 зерен (+9,1 г);

+ 1,4% вмісту білку в зерні;

+ 12,7% урожайності (+0,26 т/га);

«Загалом же затрати на застосування препаратів і самі препарати становили 13,3 євро на гектар. При цьому прибуток отримано 56,4 євро з гектару», — зробила головний підсумок Оксана Мурач.

Практичний досвід

Для підтвердження ефективності застосування гуматів слово дали і практикам. Віталій Струмінський, продукт-менеджер по кукурудзі компанії «Євраліс», поділився досвідом роботи з препаратом Гуміфілд ВР-18.

За його словами, перші тести на гібридах кукурудзи Конкорд, Астероїд, Креатив і Метод, вони почали проводити у 2017 році. Тоді ж був закладений дослід у Любарському районі Житомирської області.

«Ми всі пам’ятаємо, яким стресовим 2017-й був особливо для кукурудзи, тому результати, які ми отримали від застосування Гуміфілду ВР-18, досить показові. На дослідній ділянці були посіяні гібриди з однаковою густотою, з однаковими умовами, але насіння на контрольній ділянці не оброблене препаратом. І ми побачили досить цікаву різницю по врожайності. Це нам показало, як препарат Гуміфілд допоміг зберегти потенціал нашої генетики в умовах сильних стресів (+6-20% урожайності ) лише від обробки насіння.. Завдяки цьому ми почали далі працювати з компанією «Агротехносоюз». І в наступному сезоні все насіння  нашої кукурудзи буде оброблене Гуміфілдом ВР-18», — зазначив Віталій Струмінський.

Учасники конференції

У стресових умовах Півдня України продукти «Агротехсоюзу» також показують свою незамінність. На цьому не раз наголошував керівник Південного регіону компанії Олександр Борисюк, у коментарі для Kurkul.com.

«Зараз ми активно випробовуємо і просуваємо наші нові препарати для використання на зрошенні. Наприклад, цьогоріч було закладено досліди (по суті, там були виробничі площі у 54 га) з лінійкою Фульвігрінів на цукрових буряках. Результат отримали надзвичайний — плюс 8 т/га порівняно зі звичайною технологією господарства. Та ще із цукристістю на 1,5% вищою», — поділився з нами Олександр Борисюк.

Наступного року планується з'ясувати, як ці препарати покажуть себе на богарних землях.

Аспекти вигоди

Звісно, на конференції йшлося і про прибутки, про економічні можливості, які відкриває продукція «Агротехносоюзу» для усіх учасників ланцюжка від їх виробництва, реалізації та застосування. Зокрема, і про те, яким чином можна збільшувати продаж насіння та ЗЗР за допомогою включення препаратів «Агротехносоюзу» в технології вирощування польових культур.

Ці питання особливо зацікавили учасників заходу, адже переважна більшість із них — дистриб'ютори, й маркетингова складова для їхнього бізнесу має значну вагу.

Як, зокрема, наголосив Дмитро Козаренко, включення у технологію високоякісних гуматів від компанії «Агротехносоюз», допоможе отримати значну віддачу. Досвід показує, що при вартості від 8 до 20 євро на гектар, можна отримувати надбавку від 8 до 15% врожаю, що в грошовому еквіваленті становить від 20 до 120 євро з гектара.

Що ж стосується дистрибюторів, то взаємовигідність співпраці з компанією «Агротехносоюз» та популярність її продукції серед аграріїв підтвердили опитані учасники конференції.

Олег Влаєв, ПП «Агріском» (Одеська обл.):

Олег Влаєв, ПП «Агріском»

«Ми вже досить давно співпрацюємо з «Агротехносоюзом» і наші клієнти, можна сказати, вже полюбили їхні продукти. Адже вони дуже непогано показали себе як антистресанти. А, як відомо, у нас на Півдні — зона ризикованого землеробства. Тут часто бувають гради, посухи, дуже часто після застосування гербіцидів виникає фітотоксичність. І ці препарати завжди добре справлялися з більшістю проблем. З року в рік кількість їх шанувальників зростає. Й у виборі продуктів чільне місце починає займати якість, а не вартість. Тим більше, що одна з найбільших проблем Півдня — вода. Йдеться не тільки про вологу, а й про жорсткість води та pH води. Постає питання розчинності препаратів. І якраз із цієї точки зору з продукцією «Агротехносоюзу» проблем немає жодних».

Сергій Патик, ТОВ «Агро Еліт» (Одеська обл.):

Сергій Патик, ТОВ «Агро Еліт»

«З компанією «Агротехносоюз» маємо тісну співпрацю. У них досить лояльні умови для дистриб'юторів, відповідно і для кінцевого споживача це вигідно. Крім того, сама компанія активна на ринку, що допомагає реалізовувати її продукцію. Особисто я позиціоную «Агротехносоюз» як одне з найкращих підприємств в Україні. Завдяки його продукції українські аграрії мають можливість отримувати вищі результати як за врожайністю, так і за економічною складовою».

Юрій Цанга, ТОВ «ТД «Агро Успіх Південь» (Миколаївська обл.):

Юрій Цанга, ТОВ «ТД «Агро Успіх Південь»

«У нас на Півдні аграрії найбільше потерпають від кліматичних змін. Для рослин складаються постійні стресові умови — посуха, різкі перепади температур тощо. Культури дуже важко реагують на таку ситуацію. Але за допомогою препаратів компанії «Агротехносоюз», тих же Гуміфілдів, ми допомагаємо рослинам вийти зі стресу, підтягнутися, скорегувати ріст, навіть підлікувати. Так само вони ефективні при післядії імідазолінів. Ми вже знаємо, якщо помітна така післядія, треба просто дати 0,4-0,5 л/га Гуміфілд Форте Аміно і рослини виходять зі стресу. Бувають й інші випадки, де треба швидко реагувати, і тоді виручають гумати. Тож усі наші клієнти-агровиробники дають дуже схвальні відгуки й дедалі частіше включають ці продукти до своїх технологій. За 2 роки, які наше підприємство співпрацює з «Агротехносоюзом», обсяги продажу виросли на 40%».

Сергій Галабурда, агроном-консультант по території Західної України ТОВ «Суффле Агро Україна»:

Сергій Галабурда, агроном-консультант по території Західної України ТОВ «Суффле Агро Україна»

«Наша компанія є офіційним дистриб’ютором продукції «Агротехносоюзу». Звичайно, на території Західної України поки дещо менше кліматичних стресів, проте наявне пестицидне навантаження, стреси внаслідок використання хімікатів. Тому є господарства, які апріорі в кожну обробку включають гумати, і такі, що працюють ними у разі настання стресових ситуацій. І саме продукція «Агротехносоюзу» істотно вирізняється з-поміж решти і за якістю, і за ціновою політикою. Якщо правильно рахувати саме вартість грама діючої речовини, а не літра препарату.

Чимале значення відіграє і те, що в кожній області є представник компанії, який безпосередньо може проконсультувати, надати необхідні послуги як для дистриб’ютора, так і для кінцевого клієнта».

Завершилася подія традиційним врученням дипломів кращим партнерам компанії «Агротехносоюз» та видачею акційних карток переможцям цьогорічної акції, яку проводила компанія серед дистриб’юторів. Як зізнавалися їх отримувачі, такі моменти надихають і стимулюють до більш активного співробітництва.

© Алла Гусарова, Kurkul.com, 2018 р.

Не пропусти останні новини! Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.

Выполнено с помощью Disqus