ТОП-20 безкоштовних курсів для фермерів

ТОП-20 безкоштовних курсів для фермерів

2 січня 2019 5068 0

Зима ― час, коли менше справ у полі та є час на навчання, самовдосконалення, розвиток знань. Хтось дістає запилючені журнали з книжкової полиці, щоб перечитати статті за рік. Інші ― переглядають відео в інтернеті. Ще хтось їде за кордон переймати досвід у колег.

Але є такі, хто отримують знання завдяки безкоштовним онлайн-курсам. Провідні університети світу вже відкрили для слухачів тисячі таких курсів, де можна вивчити що завгодно: іноземну мову, суспільні або економічні дисципліни, основи точних наук тощо.

Ми перебрали безліч різноманітних курсів, щоб порекомендувати вам ТОП-20 безкоштовних освітніх програм для фермерів. Тут і мовні, і сільськогосподарські, і особистісні курси, а є й цікаві напрямки для тих, хто хоче навчитись фотографувати або краще ладнати з іншими людьми. Всього 1-2 години щодня між поїданням олів’є та переглядом новорічних програм «прокачають» ваш розум та практичні навички. Обирайте і вивчайте!

Агробізнес

Сільське господарство, економіка та природа

Ефективне економічне мислення має вирішальне значення для фермерів, оскільки вони залежать від прийняття економічних рішень для виживання. Цей курс допоможе вам приймати оптимальні рішення і допоможе зрозуміти, як сільське господарство реагує на політичні та економічні виклики. Засновником курсу є Університет Західної Австралії. Навчання проводиться англійською мовою.

Розуміння агробізнесу, ланцюжків вартості та споживання у глобальних харчових системах

Ще один курс з Австралії. На цей раз ― від Університету Аделаїди. Він познайомить з концепціями, які є в центрі агробізнесу: ланцюжком вартості, динамікою ринків і мінливою природою поведінки споживачів. Ви дізнаєтеся, що саме відрізняє агробізнес від інших секторів бізнесу, яка різниця між мисленням ланцюжка постачання та ланцюжка вартості. Ви отримаєте розуміння продовольчих ринків і різних факторів, які впливають на них. Наприклад, яку роль відіграють споживачі у ланцюжку вартості і чому вони обирають певну їжу та що змінює попит на продукти харчування.

Конярство і менеджмент

Надзвичайно цікавий практичний курс від Університету Каліфорнії. Якщо ви займаєтесь або хочете зайнятись розведенням верхових порід коней, то ця освітня програма саме для вас. Ви вивчите фізіологію, поведінку та основні потреби коней, включаючи вимоги до утримання, харчування, гігієни та лікування хвороб. Також провідні ветеринари розкажуть, як виконувати основні завдання для оцінки загального стану коня і виявлення проблемних областей. А також про спеціалізовані потреби спортивних коней.

Добробут сільськогосподарських тварин

Курс французькою мовою від  VetAgro Sup, які призначені для тих, хто бажає краще зрозуміти добробут сільськогосподарських тварин. Він особливо підходить для людей, які навчаються тваринництву або зацікавлені у тваринництві (селекціонери, зоотехніки, ветеринари тощо).

Птахоферма

Птахівництво, шлях до майбутнього

Ще один курс французькою від Agrocampus Ouest, який познайомить вас з різними аспектами птахівництва (організація секторів, фізіологія тварин, методи вирощування, обробіток продуктів, не забуваючи про технічні, санітарні та соціальні сторони).

Метеорологія на задньому дворі: наука про погоду

Гарвардський курс, що допоможе будь-якому фермеру чи агроному краще розуміти погоду та більш точно прогнозувати її зміни. Він включає методи спостереження та прогнозування, якими користувались до введення комп’ютерного моделювання погоди. Спостерігаючи за хмарними утвореннями, змінами вітру, вологості, тиску, температури ви зможете більш точно сказати, яка погода буде завтра на вашому полі.

Екологія та енергозбереження

Азот: глобальний виклик

Азот ― елемент, без якого нікуди не подітись у сільському господарстві. Він може бути рятівником або токсичним фактором, він може посилити глобальні кліматичні зміни або врятувати від них. Про кругообіг азоту в сільському господарстві, ризики забруднення води та повітря та розумне й безпечне управління азотним балансом розповідає курс Університету Единбурга. Навчання доступне англійською мовою.

Дотримання глобальної безпеки харчових продуктів

Курс англійською мовою від Королівського університету Белфасту, який розповідає, що таке біобезпека та забруднення продовольчих продуктів. Як уникнути забруднення продуктів харчування на виробництві та як забезпечувати населення корисною і здоровою їжею.

Біопереробний завод: від біомаси до будівельних блоків з продуктів на основі біогазу

Ще одна англомовна програма від Вагенінгенського університету (Нідерланди). Викопні джерела енергії не безмежні, та й ціни на нафту і газ постійно зростають, тож використання біоресурсів для отримання енергії все більше цікавить виробників. З цього курсу ви дізнаєтесь, що таке енергетичний баланс, як використовувати один вид сировини для отримання різних продуктів, як спроектувати і забезпечувати функціонування біопереробного заводу.

Вивчення іноземних мов

Бізнес-англійська

Володіння бізнес-англійською стає все більш необхідним, якщо ви прагнете працювати з іноземними клієнтами та вести бізнес на справді світовому рівні. Цей п’ятитижневий курс українською мовою від освітньої платформи Prometeus допоможе вам покращити знання англійської для проведення переговорів, листування з партнерами тощо.

Англійська вище середнього: бізнес

Цей курс від Політехнічного університету Валенсії також спрямований на розвиток навичок спілкування англійською в бізнесових колах. Програма розрахована на слухачів, які вже мають середній рівень володіння мовою і хочуть його вдосконалити.

Вивчення китайської мови: почати з нуля

Курс китайської для початківців від Національного університету Тайваню. Знання китайської мови, безсумнівно, стане в нагоді тим, хто займається експортно-імпортними операціями або веде бізнес з Китаєм. Освоїти ази усього за кілька тижнів допоможе ця програма навчання.

Вивчення іспанської в раю

Папський університет Хаверіана в Аргентині допоможе вам вивчити основи іспанської мови в дуже оригінальний спосіб. Прямуйте у віртуальну подорож до іншої країни та засвоюйте поширені фрази розмовної іспанської у реальних ситуаціях.

Підприємництво

Юридичні аспекти створення та ведення бізнесу в Україні

Від реєстрації бізнесу до укладання договорів: цей курс є збіркою знань, необхідних для будь-кого, хто вестиме підприємницьку діяльність в Україні. Якщо ви тільки плануєте почати свою справу в аграрній сфері або хочете покращити знання юридичної сторони підприємництва ― ця освітня програма українською мовою стане в нагоді.

Фінансовий менеджмент

Чому одні підприємства стають фінансово успішними, а інші – ні? Якими є загальні принципи управління фінансами, які визначають успіх? Що треба врахувати, маючи бізнес-ідею? Основи фінансової грамотності та деякі прикладні навички ви можете отримати за допомогою безкоштовного курсу українською мовою від Prometeus.

Лідерство

Керування людьми і командами

Російськомовний курс від Санкт-Петербургського державного университету. У ньому ви дізнаєтесь як розподіляти обов’язки, делегувати повноваження, мотивувати співробітників. І найголовніше ― як бути лідером у своєму колективі, якого поважають і до якого прислухаються. А також про вирішення конфліктів та багато іншого.

Відкрийте в собі лідера: шість питань, які потрібно задати

Англомовний курс від Державного університету Остіна Пія, Тенессі (США). Курс корисний кожному, незалежно від становища чи посади. Адже роль лідера від нас може вимагатись будь де: в робочому колективі, громадській організації, волонтерській роботі, у сім’ї чи навіть серед незнайомих людей за незвичних обставин. Як знайти в собі лідера та навчитись справлятись із цією роллю розкаже даний курс.

Інше

Основи фотографії

Російськомовний курс від Новосибірського державного університету, який допоможе за кілька тижнів занять освоїти базові навички фотографування та обробки фотографій. Якщо ви бачите щодня неймовірні світанки у полі чи захопливі пейзажі і шкодуєте, що на фото вони не вдаються настільки гарними, як насправді, або коли жодного селфі з відпочинку не наважуєтесь викласти у мережу ― спробуйте «прокачати» свої вміння у галузі фотографії.

Навчання для депутатів місцевих рад об’єднаних територіальних громад

Курс українською мовою від Prometeus, який допоможе новим депутатам місцевих рад об’єднаних територіальних громад професійно та ефективно здійснювати депутатські повноваження, значно підвищити якість роботи ради та прийнятих рішень задля успішного розвитку громад та підвищення рівня життя їх мешканців. Гадаємо, це дуже доречний напрямок самоосвіти, адже багато фермерів беруть участь в політичних процесах на місцевому рівні.

Курс лекцій Богдана Гаврилишина

15 лекцій – філософських роздумів від видатного українця Богдана Гаврилишина, які містять поради та відповіді на актуальні питання сьогодення. Цей курс буде корисний усім, хто цікавиться історією, політичною й економічною ситуацією в країні та світі, а також прагне бути успішним та ефективним в усіх сферах свого життя. Усі відео були записані у 2016 році протягом останнього року життя Богдана Гаврилишина.

© Сирота Микола, Kurkul.com, 2019

Виконано за допомогою Disqus