Реклама
Українські аграрії отримують новий «інтелектуальний» інструмент для прогресивного розвитку

Українські аграрії отримують новий «інтелектуальний» інструмент для прогресивного розвитку

11 березня 2019 294 0

ІТ вже повністю охоплює аграрну сферу, а сьогодні ці технології виходять на новий рівень, підключаючись до штучного інтелекту.

Нещодавно відкриті до інновацій українські аграрії отримали новий інструмент для свого розвитку і більш ефективного отримання прибутку у вирощуванні польових культур.

В кінці лютого 2019 року два інноваційні партнери аграрного ринку України — «Агроскоп Інтернешнл» та Innovation Agro Technologies — підписали меморандум про співпрацю з метою впровадження проекту TARANIS — «повітряної розвідки» в агрономічному обстеженні полів.

Українські аграрії отримують новий «інтелектуальний» інструмент для прогресивного розвитку

TARANIS — це агротехнологічний стартап, заснований ізраїльськими розробниками 4 роки тому, але вже працює в багатьох країнах світу (на український ринок вийшов у 2018 р.). Продукт пропонує повні рішення для високоточних знімків повітряного спостереження. Як повідомив Офір Шлам, CEO & Co-founder компанії TARANIS, це — платформа, що аналізує зображення, зроблені на 3 різних рівнях, за допомогою штучного інтелекту — для розпізнавання стану посівів сільгоспкультур.

«Для сільського господарства ІТ — це один з небагатьох очевидних інструментів, де у нас як у країни є значна конкурентна перевага. Тому «Агроскоп Інтернешнл» завжди націлений на пошук можливостей у підвищенні ефективності роботи наших клієнтів-аграріїв. І я впевнений, що наша співпраця з Innovation Agro Technologies у використанні платформи TARANIS для надання з нашого боку консультативного сервісу на основі отриманої інформації, дасть змогу клієнтам підвищити продуктивність свого виробництв. Насамперед — за рахунок меншої кількості помилок і своєчасного визначення можливих проблем», — зазначив на церемонії підписання меморандуму Антон Яковенко, генеральний директор «Агроскоп Інтернешнл».

Антон Яковенко, генеральний директор «Агроскоп Інтернешнл»

Innovation Agro Technologies є ексклюзивним представником TARANIS в Україні. Фахівці компанії збирають дані з полів на місцях за допомогою запатентованих TARANIS відеокамер, встановлених на дронах і/або літаках. Ці дані інтегруються в платформу, об'єднуються і аналізуються з іншими (супутниковими знімками, інформацією про погоду тощо), обробляються і подаються у вигляді зручної інформації про стан поля у всіх аспектах — від наявності шкідників у конкретних ділянках і до можливого дефіциту поживних елементів. Детальніше про роботу платформи розповів Євген Кугук, CEO компанії Innovation Agro Technologies.

«У нас є запатентована камера від компанії TARANIS, яка робить високоякісні знімки. На яких, наприклад, добре видно комах, що перебувають в конкретному місці. Або ж ознаки хвороб чи нестачі елементів на самих рослинах. І так по всьому полю. Це чималий обсяг інформації, обробити який досить складно. Така можливість є у штучного інтелекту. Вся отримана нами інформація завантажується у «хмару», де протягом 1-2 днів аналізується і видається так званий інсайт. Тобто — ось тут у вас є така проблема, а тут — така», — пояснив процес Євген Кугук.

Євген Кугук, CEO компанії Innovation Agro Technologies

За його словами, стартувавши в Україні в минулому році, система вже «опрацювала» понад 100 тис. га полів. І підтвердила свою точність. Застосований у ній штучний інтелект постійно навчається і підкріплюється big data (великими обсягами даних).

«Ці дані — з різних кліматичних зон, різних типів ґрунтів по всьому світу. Накопичена база даних по кожній хворобі, десятки тисяч фотографій ознак цих хвороб у різних ракурсах, так само — і щодо нестачі елементів живлення. По шкідниках і по видах бур'янів на різних стадіях розвитку. На цій основі й ґрунтується найбільш точне розпізнавання усіх проблемних точок. По суті, ми йдемо до того, що в майбутньому агроном буде максимально «діджиталізованим». Просто відкривши програму на своєму iPad або іншому лептопі, побачивши там результати, видані TARANIS, і рекомендації від «Агроскоп Інтернешнл» (наприклад, щодо застосування певного пестициду), він просто натискає «Підтвердити». Зі складу відразу ж списуються матеріали, обприскувач виїжджає в поле. Більше того, ми бачимо перспективу, коли аналіз буде настільки швидким, що, наприклад, після прольоту одного дрона з камерою, відразу ж вилітає інший — вже з препаратами на борту, і обробляє посіви в необхідних точках з необхідними нормами внесення. Причому «майбутнє» це настане вже через пару років», — спрогнозував Євген Кугук.

Це перспектива, але вже сьогодні, завдяки співпраці трьох компаній, перед вітчизняними аграріями відкривається можливість для прогресивного розвитку й отримання прибутків із меншими ресурсовитратами.

«У такому партнерстві ми бачимо можливість надання ринку повного агрономічного супроводу. Що справді призведе до зростання продуктивності й дасть змогу нашим аграріям отримати або таку саму врожайність зі значно меншими витратами, або ж підвищити врожайність, не збільшуючи собівартості тонни вирощеної продукції», — підкреслив Олексій Стеценко, директор з розвитку бізнесу «Агроскоп Інтернешнл».

Олексій Стеценко, директор з розвитку бізнесу «Агроскоп Інтернешнл»

За його словами, сервісний пакет послуг з підключенням TARANIS буде залежати від побажань самих аграріїв. Адже одним клієнтам потрібен комплексний агрономічний супровід усіх полів господарства, іншим – лише для окремих полів, а комусь для певної культури, недавно введеної в сівозміну.

«Можна сказати, це буде «меню», з якого фермер зможе вибрати те, що йому необхідно, і не платитиме за те, що не знадобиться», — додав Олексій Стеценко.

На підтвердження окупності таких витрат Євген Кугук навів кейс одного з клієнтів, які скористалися програмою минулого року. Завдяки чому було виявлено, що одне з полів кукурудзи в 400 га заростало хвощем — не спрацював дешевший гербіцид. А це втрати щонайменше 20% врожайності, що в грошах приблизно 150 тис. дол. Терміново внесли гербіцид дорожчий, витративши 30 тис. дол. Коли підрахували загальні видатки і можливі втрати, віднявши вартість TARANIS, отримали економію близько 110-120 тис. дол.

Крім того, завдяки такій системі значно розширюються можливості агрономічної служби підприємства, особливо якщо це стосується холдингів. Оскільки в стандартних умовах один агроном може ефективно супроводжувати не більше 3 тис. га. А як стверджує Євген Кугук, за допомогою TARANIS агроном може бути значно ефективнішим, приймати своєчасні та правильні рішення на більших обсягах площ.

Учасники проекту відзначили, впровадження таких програм в агровиробництво — це загалом інша філософія ведення бізнесу.

© Алла Гусарова, SuperAgronom.com 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus