Що не поділили українські пасічники?

Що не поділили українські пасічники?

19 квітня 2019 1402 0

Квітень для українських бджолярів розпочався не лише активізацією робіт на пасіках, але і рядом резонансних подій. Так 17 квітня Дніпропетровська обласна спілка пасічників призупинила свою діяльність у складі Спілки пасічників України та висловила недовіру керівництву організації. Про свій намір вони повідомили громадськість та колег-бджолярів у відео на YouTube. Щоб зрозуміти мотиви такого кроку найчисленнішої обласної спілки пасічників, згадаймо хронологію подій:

15 грудня 2018 року: відбувся IX З'їзд Спілки пасічників України, де був обраний президент СПУ.  Рішення про обрання Володимира Стретовича викликало неоднозначну реакцію бджолярів та стало причиною подальшого конфлікту.

Володимир Стретович, депутат Верховної Ради України, Президент «Спілки пасічників України»

На захід не допустили пасічників, які не входять до Спілки, хоча їх присутність не суперечить статуту організації. Навіть більше, про намір таких осіб відвідати захід адміністрацію СПУ заздалегідь попередив голова Спілки пасічників Київщини Сергій Терентьєв. Однак, бджолярі — не члени СПУ не були допущені до зали. Також, не зважаючи на членство в СПУ та наявність перепусток, на засідання не пропустили голову Спілки пасічників Білої Церкви та інших членів СПУ.

Таким чином, незадоволеним пасічникам не вдалось на з’їзді обговорити із керівництвом СПУ гострі питання стосовно закупівельних цін на мед та захисту пасік від масових отруєнь внаслідок використання пестицидів.

На знак протесту голова Спілки пасічників Київщини спалив своє посвідчення та оголосив про вихід зі Спілки.

Водночас, Спілка заявляє про спробу дискредитації своєї діяльності та зриву з'їзду окремими делегатами. Адміністрація СПУ пояснює інцидент амбіціями Терентьєва у боротьбі за пост президента організації.

«На жаль, не всі учасники та делегати З’їзду змогли виконати покладені на них обов’язки з громадської роботи, та замість того, щоб працювати до з’їзду та під час його проведення, прикриваючи свою бездіяльність, вдалися до популізму та дискредитуванню роботи Спілки Пасічників України, та ії членів. У гонитві за своїми особистими амбіціями та постом президента СПУ ці декілька людей, на чолі з паном Терентьєвим Сергієм Олексійовичем (голова Київської обласної Спілки пасічників України), взагалі пообіцяли зірвати З’їзд, оскільки керівництво СПУ відмовилось виконувати їх особисті забаганки, які йдуть всупереч рішенню більшості. Як наслідок підривної діяльності пана Терент’єва С.О., на З’їзд не змогли попасти 4 (чотири) людини, оскільки не було дотримано процедури участі у З’їзді», — йдеться у заяві.

10 лютого 2019 року: на своїх зборах Київська обласна Спілка пасічників проголосувала за вихід зі Спілки пасічників України. Рішення не було спонтанним. Зі слів Сергія Терентьєва, пасічників на цей крок спонукала відсутність розуміння і продуктивної співпраці із президентом СПУ Володимиром Стретовичем та адміністрацією СПУ загалом. Ініціативу виходу підтримали бджолярі Обухівського, Тетіївського, Ставищенського та інших районів області. 

Сергій Терентьєв,екс-голова Спілки пасічників Київщини

11 квітня 2019 року:
за ініціативи громадської спілки «Пасічники України проти пестицидів» під керівництвом Богдана Лимаря та за підтримки обласних організацій пасічників Київщини, Дніпропетровської, Миколаївської та інших областей проведено мітинг біля стін Кабміну. Понад 500 пасічників вимагали зустрічі із прем'єр-міністром, прямого діалогу з урядовцями стосовно питання захисту бджіл від використання агрохімії. До чиновників делегація пасічників не потрапила. На діалог від їхнього імені вирушив Володимир Стретович. Позбавлення можливості прямого діалогу обурило пересічних пасічників.

16 квітня 2019 року: Сергій Терентьєв записує відео, в якому ділиться з громадою пасічників деталями конфлікту з Володимиром Стретовичем. Голова Київської спілки пасічників демонструє повідомлення у публічному чаті від президента СПУ з погрозою судового позову.

«Мені почали телефонувати голови обласних спілок пасічників та питати: «А чому на тебе Стретович позов подає до суду?» Люди зробили скрішот коментаря у групі пасічників у Viber, показую його: «...але я вмію захищатися цивілізовано, а тому готуйтесь приїхати на суд проти «поливача брудом» Спілки і мене, щоб змусити замовкнути його через вартість його пасіки...»
Зараз спілка хоче бути монополістом і не визнає пасічників поза СПУ.», — говорить Сергій Терентьєв.

17 квітня 2019 р: Дніпропетровська обласна спілка пасічників призупинила свою діяльність у складі Спілки пасічників України та висловила недовіру Володимиру Стретовичу. У відповідному відеозверненні голова обласної спілки Сергій Староконь та активісти пояснили причини такого кроку. У телефонному коментарі пан Сергій поділився деталями:

«Більше року СПУ знаходиться в «ройовому» стані. Ситуація 15 грудня 2018 р. із вибором президента тільки загострила проблему. Зараз інтереси рядових пасічників не представлені, а їх потреби не почуті.»

Ситуацію стосовно виходу другої обласної спілки пасічників з СПУ та конфлікту голови Київської обласної Спілки пасічників та президента СПУ в телефонній розмові прокоментувала Тетяна Сушко, виконавчий директор СПУ:

«Стосовно судового позову, про який розповідає Терентьєв. У даний момент Володимир Стретович не подавав жодних позовів до даної особи. В повідомленні йшла мова про захист інтересів, у тому числі й законним способом (через судовий позов). Але ніхто ні до кого наразі не позивався.

Стосовно виходу Дніпропетровської обласної Спілки пасічників зі складу СПУ. Наразі ці заяви ніяк документально не підтверджені. Це просто слова. Так само, як і Київська обласна Спілка пасічників, Дніпропетровська офіційно залишається у складі СПУ.

Щодо заяв дніпропетровських пасічників у відео про непрозорість використання коштів, отриманих із членських внесків, — це також неправда. На кожному з’їзді в порядку денному було питання стосовно коштів та фінансування.

Ініціативи пасічників щодо захисту бджіл від використання агрохімії підтримуються. Подали відповідний проект постанови до Уряду. Стосовно мітингу 11 квітня, пасічники вимагали лише зустрічі із прем'єр-міністром. Не готові були до компромісних рішень. Зараз просто роздувається конфлікт з особистих мотивів».

Читати за темою: Реєструємо пасіку: покрокова інструкція

Ми продовжуємо висвітлювати перебіг подій та найближчим часом звернемось до авторитетних пасічників України для оцінки дій кожної із сторін конфлікту.

 © Марина Солонар, Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus