Внесення добрив та розчистка полів — огляд техніки Fliegl

Внесення добрив та розчистка полів — огляд техніки Fliegl

18 жовтня 2019 466 0

Угорському, як і українському, фермеру для гарного врожаю потрібні поле, насіння, добрива, досвід та, звичайно, техніка. Саме про останню ми поговоримо і дізнаємось, що пропонує фермерам Угорщини німецька компания Fliegl. Тож чому німецька техніка і чому саме в Угорщині? Все просто: саме там знаходиться один із заводів підприємства. Виробничі потужності заводу Fliegl розміщені у селі Абда (неподалік від міста Дьор), тому він і носить ім’я поселення — Fliegl ABDA kft. Поруч із заводом компанія влаштовувала День поля, куди запросила місцевих фермерів, де вони мали змогу побачити техніку у роботі.

Вакуумно-помпова бочка Fliegl — рідкі добрива просто у ціль

Спеціалісти компанії Fliegl впевнені, що вносити рідкі добрива необхідно саме у ґрунт — це допомагає зберегти всю їхню користь і, як результат, покращити показники урожайності. Для внесення рідких добрив у ґрунт угорські фермері обирають бочки об’ємом від 6000 л до 18000 л.

VFW 18000 MAX Line

Вакуумно-помпова бочка VFW 18000 MAX Line має різний об’єм. Під час Дня поля фермерам демонстрували 18000 л. Тип підвіски у бочки ресорний — Gigant Plus. Щоб заповнити її, знадобиться приблизно 7-8 хв. Мінімальна норма внесення добрив з техніки 2 м³ на 1 га. На ній встановлено башмачний розподільник Skate, він притискає конструкцію до землі, а адаптер розрізає ґрунт на 3-5 см. Таким чином органічні добрива потрапляють безпосередньо у ціль.

Читати за темою: Fliegl представила лінійку причепів для органіки

Далі гній проходить по рамі, а з неї потрапляє до шнекового розподільника. Він розподіляє гній та окремі тверді фракції, які не проходять по діаметру шлангів для внесення. Чужорідні, зайві частинки з розподільника направляються у кошик для решток. Здебільшого там опиняється каміння, кісточки та інші частинки. Таким чином техніка працює без затримок і не забивається.

башмачний розподільник Skate

За словами представників компанії Fliegl, за минулий рік місцеві підприємства придбали близько 140 таких бочок.

Вакуумно-помпова бочка Fliegl

ADS — рішення для твердих органічних добрив

Стосовно твердої органіки компанія Fliegl також пропонує декілька рішень. Ця техніка також різниться розмірами та об'ємами. Серед великих господарств популярний розкидач Fliegl ADS 120 та ADS 200. Невеликі господарства, здебільшого підприємства з земельним банком до 400 га, надають перевагу розкидачам загальною вагою 6 тонн — Fliegl ADS 60.

Розкидач Fliegl ADS 60

Розкидач ADS 60 має загальну вагу 6 т або 6 м³ корисного об'єму. Його основною функцією є внесення органічних добрив. Має також додаткові функції — перевезення сипучих вантажів. Стане у нагоді для невеликого господарства (від 80 до 250 га). Агрегатується з трактором 100-120 к. с.

Розкидач Fliegl ADS 60

Господарствам від 250 га компанія пропонує більші об’єми причепів: ADS 120 —14 м³ при загальній вазі 12 т, ADS 200 — 19 м³ при загальній вазі 20 т. На обох моделях встановлений 2-метровий розкидач Profi V2.

Fliegl ADS 120

Робоча ширина внесення (100% перекриття) з відкритою задньою стінкою становить 12 м. Загальна ширина — від 18 м до 20 м (залежно від типу, фракції добрива та вологості матеріалу). Таким чином техніка охоплює більше поля при внесенні добрив. А ще перевезти зерна чи інших вантажів з такими причепами можна більше.

І ще раз про універсальнальність — причепи ASW

Техніка, якою можна і перевезти, і внести добрива — це причіп ASW 261. Він має загальний об'єм — 29 м³. Борт причепа двометровий, але гранично допустиме завантаження органічними добривами можливе на висоту 1,5 метра. Відповідно, у цей причіп можна завантажити до 18-20 кубів органічних добрив.

ASW 261

Модель ASW 261 має загальну вагу 20 т, на всіх причепах моделі ASW 261 встановлене підресорене дишло. Воно використовується як верхнього, так і нижнього зчеплення. 

Розкидач приводять в дію за допомогою карданного приводу від трактора. На даному причепі змонтований розкидач Profi 2015. У причепа ASW 261 є опція гідравлічного переміщення шасі. Вона дає змогу водію, не виходячи з кабіни трактора, змінювати навантаження на дишло.

Profi 2015

Причіп можна агрегатувати з трактором від 180 до 220 к. с. Робоча швидкість розкидача — 6-8 км на годину.

На фото: зліва Борис Фрайман, справа Костянтин Танцюра

Координатор українського ринку компанії Борис Фрайман пояснив, якщо порівнювати цінову та якісну характеристики, то три окремо придбані одиниці — розкидач та причіп, перевантажувальний шнек вийдуть економічно не вигідними. Сума витрачених коштів на три окремі одиниці перевищує вартість одного комплекту Fliegl ASW з розкидачем орг. добрив Profi V2 та перевантажувальним шнеком ÜLS 400 даного комплекту.

Fliegl ASW з розкидачем орг. добрив Profi V2

Минулоріч угорські фермери придбали 46 одиниць таких причепів. У компанії впевнені, що головними перевагами ASW є універсальність, мала сервісна складова, простота і надійність.

Більше сонця полям з Woodking Classic

В Угорщині поля знаходяться на пагорбах. Здебільшого дерева з розмежувальних смуг знаходяться близько до полів і затіняють значну кількість посівів. Угорські виробники воліють зберегти кожен метр поля, тож гілки дерев, які закривають сонце, обережно зрізають. Тут у нагоді фермерам стає пила для обрізки дерев та посадок Woodking Classic.

Пила Woodking Classic

Пилу використовують у поєднанні з телескопічним навантажувачем. За день з нею можливо відпрацювати до 2 км розмежувальних лісонасаджень.

Пила Woodking Classic має гідравлічний привід, три ріжучі диски діаметром 700 мм. Можна змінювати кут нахилу пили на 111° і телескопічно відводити її від стріли навантажувача на 1,2 м.

Пила Woodking Classic

Відгук місцевого аграрія

Ковач Баррент— місцевий фермер, його угіддя розташовані неподалік Будапешта. В його арсеналі є чимало техніки компанії Fliegl. Це бункер-перевантажувач ULW 30, 10-кубова бочка для внесення рідких добрив, пила, перевантажувач тюків та інше. З компанією Ковач Баррент співпрацює вже близько 15 років. Про техніку відгукується, як про надійного і турботливого партнера.

Борис Фройман спілкується з давнім клієнтом компанії Fliegl Ковачем Баррентом

«Дуже надійна, ще й сервіс відмінний. Навіть якщо вже гарантійний термін закінчився, і щось трапилося — представники виїжджають, дивляться, якщо це заводський дефект — за власний кошт ремонтують»,— розповів фермер.

Читати за темою: Ковач Баррент: В Угорщині можна купити не більше 300 га землі, але навіть для немовляти.

На українському ринку компанія працює з 2011 р. За цей час наші фермери також «розкуштували» німецьку техніку. Серед фаворитів у українців розкидачі марки ADS.

Костянтин Танцюра - генеральний директор «Fliegl Україна»

«Українські фермери обирають саме ці причепи. Ті, хто спробував працювати з нашою технікою, розуміють в чому справа і приходять до нас за новинками», — розповів генеральний директор «Fliegl Україна» Костянтин Танцюра.

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 13°

Вітер

1.3м/с

Опади

0.5мм

Вологість

83%