Жито Великих Людей: секрети вирощування гібридного жита від успішних аграріїв (дайжест)

12 грудня 2019 606 0

Гібридне жито стрімко входить до сівозміни успішних фермерів. Наразі все більше гектарів засівається гібридним житом, адже це більш стійка до посухи та зимових холодів культура, що дає більше врожаю з меншим використанням ЗЗР. Слід зазначити, що ця культура, на відміну від сортового жита, має ряд значних переваг, що робить його цікавою альтернативою для широкого загалу вітчизняних фермерів. Не дарма, жито гібридної селекції демонструє високу врожайність та стійкість до хвороб та погодних умов.

Компанія «КВС-УКРАЇНА» для популяризації цієї культури запустила проект «Житня Країна», в рамках якого аграріїв ознайомили з особливостями технології та перспективами вирощування гібридного жита селекції KWS.

Проект «Житня Країна» демонструє у дії революційні гібриди жита на полях України, тим самим заохотивши вітчизняних сільгоспвиробників до вирощування культури. У рамках проекту, на YоuTube-каналі «КВС-УКРАЇНА» вийшла серія відеороликів «Жито великих людей», де були показані успішні кейси українських фермерів. Про переваги та сильні сторони гібридного жита також розказали німецькі експерти та фермери. Пропонуємо вам згадати ці відео-ролики і ще раз переконатися у вигоді вирощування цієї високомаржинальні культури. 

Як отримати $400/га з піщаного ґрунту?

У першому випуску Юрій Лисак, головний агроном ГК «Агро-Регіон» розповість про секрети технології, економіку вирощування культури (враховуючи що ціна 1 т жита цьогоріч — $207, то прибуток компанії становить близько $400 з 1 га) дивіться самі у першому випуску проекту!

Вигідна годівля свиней гібридним житом

У другому випуску проекту «Жито Великих Людей» від «КВС-УКРАЇНА», головний технолог ПАП «Агропродсервіс» Войтек Банковскі, розповідає про переваги використання гібридного жита у годівлі, та про його впливав на якісні показники тварин. 

11,6 тонн з га — реалії вирощування гібридної жита

Керуючий фермою KWS у Польщі Даг Фон Каппхер, дасть свої рекомендації щодо технології його вирощування та захисту. У випуску ви дізнаєтесь, як вирощувати гібридне жито у непростих погодно-кліматичних умовах, отримати економічну вигоду та максимальну врожайність 11,6 т/га.

Вустами дистриб'ютора: ринок жита в Україні і цінова політика

Керівник і засновник компанії «Агро Експерт» Віталій Наріжний розповість про перспективи та переваги гібридного жита. У четвертому випуску ви дізнаєтесь, про те що культура має стабільний попит та експорт, має вигіднішу за пшеницю ціну і високу врожайність на бідних грунтах — більше 10 т/га. 

Як отримати EBIDTA $2 тис./га?

Компанія «Агропродсервіс» продовжує розвивати тваринництво. Генеральний директор корпорації «Агропродсервіс» Андрій Баран розповів, що на гібридне жито звернули увагу, в першу чергу, через тваринництво. На початку року ціна на жито була дешевою — 2,9-3 тис. грн/т. Проте, потім вона пішла вгору, і «Агропродсервіс» почав продавати культуру за ціною 7-11 тис. грн/т. З цьогорічним показником урожайності у 5-8 т/га, рівень EBIDTA жита сягав $2 тис./га. Нині компанія «Агропродсервіс» є одним з найбільших виробників жита в Україні.

© Kurkul.com, 2019 р. 

Виконано за допомогою Disqus

+ 9° ... + 3°

Вітер

2.9м/с

Опади

5.2мм

Вологість

89%