Реклама
Зимовий семінар «Суффле Агро Україна»

Зимовий семінар «Суффле Агро Україна»

24 лютого 2020 1609 0

Останнім часом зима в Україні не надто схожа на себе — очікуваного снігу просто немає. Однак є речі, що залишаються незмінними в цю пору. Звісно ж, мова йде про серію зимових семінарів «Суффле Агро Україна», що проходить регіонами країни щороку. Ми розповімо, як відбувався один із них, зокрема на Дніпропетровщині.

Читати по темі: Максимальне зближення: репортаж із семінарів Суффле Агро Україна

Як зазначив комерційний директор «Суффле Агро Україна» Микола Поп, компанія понад 10 років працює в Україні, розпочавши свою діяльність із Хмельницької області. Сьогодні Суффле Агро Україна розширює присутність на Сході та Півдні.

Комерційний директор «Суффле Агро Україна» Микола Поп

«Ми розширюємо структуру складських приміщень у регіонах, щоб бути ближче до аграріїв. Дніпропетровська область — у тому числі. Ми працюємо для того, щоб забезпечити оперативне постачання необхідної аграрію продукції, відреагувати на нагальну потребу, аби аграрії могли вчасно розпочати свою роботу», — зазначив Микола Поп.

Важливість Дніпропетровської області та особливу увагу, яку приділяє компанія регіону, відзначив і керівник Східного регіону «Суффле Агро Україна» Сергій Гарячий.

«Дніпропетровщина — це базова область у Східному регіоні для «Суффле Агро Україна». Ми активно нарощуємо клієнтську базу та бачимо тут величезний потенціал. Також приємно, що кожного року помічаємо нові обличчя серед своїх клієнтів. Це свідчить про те, що вся наша робота є цікавою для побудови партнерської співпраці», — повідомив Сергій Гарячий.

Агрономам на замітку

Семінар, на який, до слова, з’їхалися аграрії не лише Дніпропетровщини, а й Харківщини, Запоріжжя та Кіровоградщини, був поділений на чотири блоки.

У першому блоці, присвяченому агрономії, керівник агрономічного відділу Микола Матвійчук розповів про нюанси  азотного живлення.

Так, за словами експерта, важливо слідкувати за оптимальним розподілом азоту протягом періоду вегетації. Адже аграрії стараються дати максимальне підживлення саме на початкових етапах, поки є волога. 

Керівник агрономічного відділу «Суффле Агро Україна» Микола Матвійчук

«Буває так, що останній «дощ» на вашому полі — це сніг. Тому повинні бути різні форми азоту, щоб запобігти утворенню «азотної ями», — підкреслив Микола Матвійчук.

Він додав, що азот надзвичайно важливий саме на початкових етапах, оскільки впливає на кількість колосків на метрі квадратному, на кількість зерен у колосі й на масу тисячі зерен.

Темою наступної доповіді стали особливості сидеральної сівозміни. Розвитку даної технології сприяли заклики екологів на Заході дбати про навколишнє середовище й сільгоспвиробникам. Свою роль тут відіграла і зміна клімату. Тож аграрна наука завжди в пошуках методів, що допоможуть протистояти сучасним викликам. Сидеральна сівозміна — один із таких методів.

Гаслом цієї технології можна вважати твердження «нагодуйте ґрунт, щоб він нагодував ваш врожай». Адже значну роль у формуванні врожаю відіграє коріння рослин та біота, що знаходиться в ґрунті.

І хоча спочатку тематика викликала певний скепсис у гостей заходу, усе ж після того, як отриманими із застосуванням цієї технології результатами поділився керівник ФГ «Бауер-Плюс» Віталій Рудченко, в залі розгорілася гаряча дискусія.

«Я також спочатку не був упевнений в ефективності сидеральної сівозміни. Та завдяки компанії «Суффле Агро Україна» та її агрономічній підтримці спробував і не пожалкував», — розповів Віталій Рудченко.

Господарство «Бауер-Плюс» знаходиться на півдні Волинської області. Як розповів його керівник, одним із чинників переходу на посів сидератів була значна водна ерозія ґрунту.

Керівник ФГ «Бауер-Плюс» Віталій Рудченко

«Перший мій досвід — посів гірчиці й редьки під цукрові буряки, після озимої пшениці. З 2016 року почав сіяти сидерати від компанії «Суффле». Вони мають близько 7 компонентів, які на різну глибину розпушують ґрунт, і не потрібно глибокого обробітку. Хоча глибокорозпушувач до 35 см у мене є, але застосовую його дуже мало, всю роботу виконують сидерати», — розповів Віталій Рудченко

Якщо перший блок семінару був присвячений тому, як краще виростити врожай, то наступний — як і коли найкраще його продати. Представник компанії «Агрітель» Олексій Єрьомін ознайомив учасників семінару з ситуацією на зерновому ринку, провів його аналіз, розповів, коли справді варто продавати врожай, а коли не слід поспішати.

«За нашими оцінками, очікуваний урожай пшениці в Україні у наступному сезоні буде нижчим на 2 млн т у порівнянні з попереднім роком. Але у Росії навпаки збільшили посівні площі під цією культурою на 10%, а світові запаси пшениці загалом зростуть на 5 млн т. Виходячи з таких даних, очікуємо зниження ціни на пшеницю на зовнішніх ринках. Але, знову ж таки, свої корективи завжди можуть внести погодні умови та інші економічні чинники», — зазначив Олексій Єрьомін. 

Також у цьому блоці аграріям розповіли про такі фінансові інструменти, як форвардні контракти та аграрні розписки.

Новий мобільний помічник

Не обійшлося і без цікавих анонсів. «Суффле Агро Україна» представила учасникам семінару новий мультифункціональний мобільний додаток Farmi. Головне завдання додатка передає гасло «Коли ти в полі не один», адже він позиціонується, як помічник, що полегшить виробничі процеси та прийняття рішень у сільському господарстві.

Після відеопрезентації додатка фермери мали нагоду завантажити його на свій телефон та оцінити демо-версію особисто.

Керівник проекту Farmi в Україні Артур Бердюков

Мобільний помічник Farmi успішно працює в країнах ЄС та готується до запуску в Україні.

«Плануємо запуск в Україні вже наступного місяця. Маємо досить амбітні плани, розширюємо штат, щоб додати ще кілька корисних функцій, які однозначно сподобаються аграріям», — розповідає керівник проекту Farmi в Україні Артур Бердюков.

Основні функції додатка:

  • поради щодо обприскування на основі погоди;
  • підбір новин;
  • свіжі котирування;
  • керування власними замовленнями на купівлю та продаж;
  • доступ до актуальної інформації про елеватори та склади Суффле Агро Україна.

Він зазначив, що європейська команда проекту вбачає величезний потенціал в українському агросекторі. У порівнянні з французькими фермерами, які вже користуються додатком Farmi, в Україні цифрові технології в сільському господарстві застосовуються значно ширше. Чи не кожен із телефоном та планшетом навіть у полі, тож додаток стане в нагоді, як ніколи.

Завершальна частина заходу була присвячена ринку землі. Юрист та консультант із земельного права Вікторія Кіпріянова розповіла, що слід знати кожному аграрію, щоб бути готовим до зняття мораторію на продаж землі.

Читати по темі: Для кого запрацює ринок землі

Як не втратити зембанк господарства, чого очікувати сільгоспвиробникам до кінця 2020 року та як правовими методами убезпечити своє господарство від розірвання договорів оренди на землю? Відповіді на ці та інші запитання неабияк цікавили кожного з учасників зимового семінару. Тож дискусія була не менш гарячою, ніж у ході інших доповідей.

Саме активність аграріїв під час доповідей та повністю заповнений зал демонструють наскільки цікавими та актуальними для сільгоспвиробників були теми, обрані для семінару. 

Можливість зібратися разом, обмінятися досвідом, оцінити результати колег і дізнатися про нові рішення та технології, варті застосування в себе на полі — ось що робить зимові семінари «Суффле Агро Україна» такими цікавими для аграріїв.

© Андрій Яцина, Kurkul.com, 2020 р.

Виконано за допомогою Disqus
Реклама