AgroOnline: Збиральна кампанія — як не втратити жодної зернини

30 жовтня 2020 267 0

Кожен фермер працює для того, щоб виростити гарний урожай і отримати за нього гідну ціну. Однак інформацію про кількість зібраного збіжжя виробник отримує не одразу, а через певний проміжок часу. Розв'язати це питання аграріям допоможуть сучасні сервіси та додатки, які спрощують процес отримання звітності та оберігають від виникнення будь-яких неточностей.

Про те, як не втратити жодну зернину, просто та зручно отримувати звітність та автоматизувати збиральну кампанію підприємства розповів засновник компанії AgroOnline Віктор Боровик.

Читати також: AgroOnline: Як уберегти паї від простою та «шахматки»

В більшості випадків для отримання звіту необхідно пройти доволі непростий цикл дій. Зазвичай бухгалтер, обліковець чи агроном збирає інформацію для керівника, який надає поточні дані про стан збиральної кампанії, тобто всі стадії отримання звітності відбуваються вручну. Деякі підприємства отримують такі дані за допомогою 1С, але цей спосіб доцільний лише за умови оперативного внесення, що, в більшості випадків, є неможливим з огляду на велику кількість цифр і залучених працівників.

alt

 

«Тобто відповідальна людина формує цей звіт, наприклад, на ранок, і відправляє його керівнику на електронну пошту, Вайбер, чи інший месенджер. Здається, що такий спосіб є досить зручним, проте тут існує низка факторів ризику», — зауважив Віктор Боровик.  

Перше «але» — людський фактор, який не виключає наявність помилок та неточностей, оскільки це досить трудомісткий процес. Другий фактор — швидкість, адже необхідно чимало часу, для того, щоб зібрати всі дані вручну. Третій аспект — зручність для керівника, наприклад, у випадку, коли директору необхідні дані раніше, ніж бухгалтер їх може надати.

На сьогодні існує багато додатків, які збирають дані в режимі онлайн, і, відповідно, така інформація буде доступна керівнику одразу після появи даних в системі.

«Основна відмінність використання онлайн систем полягає в тому, що вам не потрібно чекати якогось конкретного часу, щоб отримати звіт, а можна в будь-який момент подивитися скільки на цей момент зібрано зерна, з якої площі та з якою урожайністю, просто відкривши програму», — пояснює засновник компанії AgroOnline.

Для отримання загального звіту в таких програмах дані теж вносять вручну одна або кілька осіб, а отже людський фактор все ж залишається, чим нівелює переваги онлайн автоматизованої системи. Для розв'язання цього питання компанія AgroOnline пропонує підключення до системи автоматизованого збору інформації, який дозволить отримувати дані без будь-яких помилок. 

Контроль переміщення техніки в системі AgroOnline

Автоматизація вагового комплексу

Кожне зважування може автоматично фіксуватися в системі, тобто оператор не буде вносити жодних цифр, а просто натисне відповідну кнопку. При такій додатковій системі логістичний ланцюг автоматизується, що виключає вплив людського фактора.

«Коли зерновоз тільки під’їжджає на вагову, в системі вже є інформація, що він везе з певного комбайна пшеницю, і буде зважуватися одразу з зерном на вагах, які автоматично зафіксують масу машини. Коли він вивантажиться, то повернеться знову на ваги, де зважиться нетто, і система підрахує скільки тонн врожаю прибуло на склад», — пояснив Віктор Боровик.  


Автоматичне формування товаро-транспортних накладних 

Цей метод ґрунтується на підвантаженні в додаток товаро-транспортних накладних (далі — ТТН), які також можуть формуватися автоматично, наприклад, на ваговій. Відмінність методу полягає в тому, що в цьому випадку вагова не підключена до системи AgroOnline, а, зазвичай, до таких бухгалтерських програм, як 1С. Це значить, що ТТН буде формуватися в 1С і відправлятися в AgroOnline, що також нівелює людський фактор, адже дані не потрібно вносити вручну.

Зерновоз

Загалом ці методи досить схожі, різниця полягає тільки в робочому місці на ваговому комплексі, де оператор може працювати або з інтерфейсом бухгалтерської програми або з AgroOnline. 

«Ви можете запитати, чому тоді в 1С не подивитися цей звіт? Звичайно хтось так і робить, тільки керівник чи власник зазвичай не заходить в програму, а дає бухгалтеру чи іншій вповноваженій особі запит на формування звіту і все одно чекає певний час. Перевага нашої системи — отримання оперативної інформації самостійно», — підкреслив засновник компанії AgroOnline.

Таким чином, AgroOnline поєднує в собі звітність, агрономічні блоки, та телеметрію, за рахунок чого формується оперативне збирання інформації про урожайність та стан збиральної кампанії в цілому. Аграрій може точно знати, скільки збіжжя має привезти та чи інша машина, оскільки можна  додатково обладнати комбайни датчиками ваги, а також датчиками увімкнення та вимкнення шнеку. Так, на етапі збирання, система одразу формує карту врожайності і передає цю інформацію в FMS (Farm Management System). Коли зерновоз приїжджає на вагову, то система додатково контролює відхилення значень, яке показали ваги і комбайн. У випадку наявності великого відхилення, відправляється повідомлення службі безпеки або головному агроному, що може попередити втрату або крадіжку зерна. 

«За допомогою таких сервісів можна отримати потенційну врожайність ще до формування ТТН. Систему можна починати впроваджувати, наприклад, з автоматизації підвантаження ТТН, потім підключення безпосередньо вагових комплексів, а далі — відстежування переміщення урожаю, що дозволить вам не втрачати жодної зернини», — розповів Віктор Боровик. 

Звіт про збір врожаю

Підсумовуючи, необхідно зазначити, що в системі AgroOnline можна швидко отримати безпомилковий звіт, який показує:

  • площу, з якої зібрали врожай;
  • скільки га ще необхідно зібрати;
  • загальну площу посівів;
  • скільки зібрано зерна на цей момент; 
  • середню врожайність;
  • валову врожайність;
  • залікову врожайність.

Годі втрачати врожай та власні гроші — диджиталізуйтесь! Більш детальну інформацію ви можете знайти на сайті AgroOnline, а також за посиланням можна замовити безкоштовну персональну презентацію продукту. За інформацією щодо співпраці звертайтесь за телефоном: 050-937-10-97, Олег.


© Анастасія Герасименко, Kurkul.com, 2020 р.

Виконано за допомогою Disqus