Фермер на Вінничині відновить храм селянам

2 червня 2017 98 0

У с. Мала Ростівка Вінницької області керівник невеликого фермерського господарства Микола Мотузюк відновлює дерев’яну козацьку церкву XVIII століття, пише «ВЛАСНО.info».

У селі проживає кілька сотень людей, однак немає храму — віряни ходять за два кілометри до сусіднього Чагова. Але у Малій Ростівці таки є культова споруда, однак у аварійному стані — Покровська церква. Це козацький храм, зведений у XVIII столітті. Зараз дах провалився, бані зруйновані, але стіни ще міцні.

За попередніми підрахунками на відновлення храму потрібно щонайменше три мільйона гривень.

«Хотіли побудувати нову, це обійшлося би дешевше, але вирішили таки відновити традиційне та українське. Уже підняли та вирівняли фундамент, зробили покриття із єврорубероїду. Наразі працюємо над підлогою, вона теж має бути дерев'яною — для збереження акустики. У майбутньому – встановлення куполів та хрестів, вже замовили двері та дерев'яні вікна для храму, важливими залишаються і внутрішні роботи — фресками розпишуть приблизно 140 кв. м інтер'єру храму. Дах та підлога — із сосни, стіни — із дуба», — розповідає місцевий фермер Микола Мотузюк.

Виконано за допомогою Disqus