Відверта розмова з фермером: влада нищить нас і Україну

122
0

Під час АгроЕкспедиції Посівна 2017 журналісти Kurkul.com були у гостях в селі Вишневе, що на Одещині. Тут живе і господарює Юрій Яловчук, директор ТОВ «Колос». Посаду директора чоловік зайняв у 2000 році. Саме тоді почалося розпаювання земель і Юрія обрали керівником господарства, яке на той момент мало мільйонні борги.

«Коли ми прийняли господарство, борг складав 1,2 млн грн. З них близько 200 тис. грн — це тільки по зарплатні. Якби мене зараз запитали «Як ви вийшли з тої кризи?», я навіть не зміг би відповісти», — говорить директор підприємства.

Юрій Яловчук каже, що якби ми приїхали 2000 року («а ви, АгроЕкспедіція, були ще маленькими в 2000-х»), то побачили б, що в який бік не глянь, бульдозерами зносилися ферми і все розбиралося по цеглинах. Зараз влада, за словами Юрія Вікторовича, хоче зробити те ж саме з сільським господарством: розвалити все дощенту, «як учив дідусь Ленін», а потім — «нове життя побудувати».

«Колосу» в ті часи вдалося вистояти завдяки згуртованому колективу і непохитному прагненню зберегти підприємство працюючим і процвітаючим.

Читати по темі: АгроЕкспедиція. День 5. Колос

Юрій Вікторович нещодано приїхав з київського форуму, присвяченого темі зняття мораторію на продаж землі. Він і його колеги повернулися з гірким осадом. Після зустрічі з народними депутатами, представниками уряду, Міжнародного валютного фонду у фермерів склалося враження, що влада зацікавлена ​​продати землю, а їх — вижити з цієї землі.

«Міжнародний валютний фонд сказав: до 1 січня 2018 року має бути введений ринок землі. Але у нас не може бути ринку, у нас буде «базар», тому що нічого не готово. Реформи ніде в Україні не проведено, їх тільки імітують. Тепер ось і землю хочуть забрати. А якщо заберуть землю, то не буде ні України, ні землі, ні українців — нікого!», — ділиться наболілим Юрій Яловчук.

На думку фермера, селяни повинні об'єднатися заради єдиної мети — зберегти Україну. Всі аграрії мають розуміти, що ця реформа і їх зачепить. По-друге, на 5 років мінімум потрібно забути про купівлю-продаж землі. У цей час треба підготувати всю законодавчу базу і підготувати людей, які цим займатимуться.

«Треба щоб дійсно з'явилися такі центри, куди б ти приїхав і міг усі земельні питання вирішити. Там не повинен сидіти якийсь клерк, який за хабар буде вирішувати, кому дати землю, а кому ні. В той же час варто підняти розмір орендної плати пайовикам. Звичайно, для сільгоспвиробника це не найкращий вихід, адже ми втратимо частину коштів. Але це менше зло, ніж те, коли почнеться купівля-продаж землі. І, нарешті, ми повинні створити зовсім іншу податкову систему, коли буде тільки один податок — з гектара землі», — вважає Юрій Яловчук.

Відео: HLIBOROB TV

Выполнено с помощью Disqus
 

Фото

Відео