Реклама
Слідкуйте за подіями в режимі on-line

Всеукраїнський аграрний страйк 4.10.16 — ОНОВЛЮЄТЬСЯ

Служба новин 4 жовтня 2016 201 0

Сьогодні аграрії нашої країни зібралися під стінами Верховної Ради України на Всеукраїнський страйк «Повернемо гроші селу – нагодуємо країну!». У столицю фермерів привело скасування спецрежиму ПДВ та невизначеність влади з системою оподаткуванням працівників сільського господарства у 2017 році.

Напередодні масової акції член президії АПУ Андрій Гордійчук озвучив вимоги аграріїв.

«Перша — залишити спецрежим ПДВ для всіх (або хоча б для тваринництва) до 1 січня 2018 року, як це і передбачено коаліційною угодою. Друга — сісти за круглий стіл з аграріями, керівництвом Аграрної партії України та галузевими асоціаціями, щоб знайти компроміс у питанні проведення земельної реформи», — заявив Гордійчук.

Нагадаємо, минулого року 10 грудня аграрії вже виходили на загальнонаціональний протест проти скасування спецрежиму ПДВ.

А також блокували траси під час всеукраїнського безстрокового страйку 28 грудня. Тоді сільгоспвиробники вимагали Петра Порошенка накласти вето на прийнятий 24 грудня Верховною Радою України закон №3688 з подальшою відміною запровадженого ним оподаткування для сільгоспвиробників.

Читати по темі: Всеукраїнський безстроковий страйк: аграрії блокують траси

Сьогодні на місці подій перебуватимуть наші колеги з Аgropolit.com та повідомлятимуть усю гарячу інформацію.

Читати on-line трансляцію

Наразі під стінами ВРУ вже зібралися учасники страйку та готуються до початку акції.

Першим до мітингуючих вийшов зі словом голова Аграрної партії України Віталій Скоцик. Він продемонстрував два споживчих кошики — минулого року і майбутнього, що значно менший за об'ємом.

Аграрна партія вимагає наступне:

  • Ухвалити законопроект №3851-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, у тому числі сільгоспвиробників» до кінця 2016 року;

  • Повернути систему оподаткування аграрного сектору, яка діяла до 1 січня 2015 року, як найбільш придатну для стимулювання аграрного виробництва в умовах браку інвестиційних коштів та високої інфляції;

  • Продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до того часу, поки не буде розроблено всього комплексу законодавчих актів, необхідних для завершення земельної реформи.

За словами Віталія Скоцика, сьогоднішній страйк — попереджувальний. Проте, якщо влада залишиться глухою, завтра станеться соціальний вибух – на вулиці вийдуть мільйони. Кожен байдужий до потреб народу чиновник відчує на собі гнів народу.

«Сьогодні ми стоїмо перед Верховною Радою і на площах обласних центрів не лише за аграріїв. Необдумана зміна системи оподаткування веде до подальшого стрімкого зростання цін на харчі. Це стосується кожного українця. Закликаємо народних депутатів, голову уряду та Президента дослухатися до людей і здорового глузду!», — зазначив лідер Аграрної партії.

Тим часом аграрії Сумської області пригнали сільгосптехніку до Охтирки і вишикувалися вздовш траси Суми — Харків, повідомляє spec-kor.com.ua. До акції долучилися фермери Охтирського, Великописарівського, Тростянецького та Лебединського районів. Всього помічено близько 30 одиниць техніки.

Нардеп Леонід Козаченко повідомлив зі сцени, що о 12:00 відбудеться зустріч голови Верховної Ради Андрія Парубія із представниками страйкуючих: керівниками Аграрної партії та галузевих асоціацій. Крім того, о 14:00 відбудеться засідання Аграрного комітету за участю міністра аграрної політики та продовольства Тараса Кутового, де будуть озвучені вимоги мітингуючих.

Народний депутат Микола Кучера в коментарі для Agropolit.com розповів, що аграріїв надурили.

«Була створена робоча група, яка розглядала 2 варіанти: або 100% повернення спецрежиму ПДВ лише для тваринництва, садівництва, овочівництва; другий варіант – повне повернення спецрежиму. У той час Мінфін виставляє свій проект Податкового Кодексу, у якому жодний варіант не врахований. Таке враження, що це робилося цілеспрямовано», – говорить Кучер.

Після того, як народні депутати покинули сцену, на неї піднявся директор ТОВ «Перлина» Сергій Іващук і розповів про те, що станеться в умовах відкриття ринку землі.

На сцену піднявся фермер з Київщини Юрій Павлушко.

Біля 14:30 на засіданні аграрного комітету ВРУ з'явиввся міністр Мінагропроду Тарас Кутовий. Він вибачився за запізнення і розповів, що був на форумі Асоціації свинарів України, а його зами не змогли дістатися на акцію протесту «через технічні причини».

Головна тема спілкування аграрного міністра з депутатами — ринок землі. Він запевняє присутніх, що його варіант реформи — довгострокова оренда, а не відкриття ринку землі.

«Я ніколи не говорив, що зараз потрібно відкривати ринок землі!», — відхрещувався від непопулярної сьогодні тези Тарас Кутовий.

Тим часом на сторінці міністра в Facebook з'явилося повідомлення про діалог Тараса Кутового з журналістами «Радіо Свобода».

Тарас Кутовий на засіданні профільного комітету ВРУ запропонував два підходи, за якими можна стимулювати сільгосптоваровиробників.

«Перший підхід – підтримка у розрахунку на 1 га в чіткому грошовому виразі. Не кожному виробнику, а тим, хто веде господарську діяльність. Підтримувати нішеві продукти і тваринництво, якщо аграрій інвестує у вітчизняну техніку, якщо у іноземну – то менше», – говорить міністр.

В рамках цього підходу зі спецфонду має нараховуватись 1400-1700 грн у розрахунку на 1 га. Другий підхід – підтримка у розрахунку одиниці виготовленої продукції.

«Тут багато питань у плані якості і градації продукції. Або це буде молоко вищої якості. Пропоную розраховувати підтримку не на літр молока, а на стимулювання кооперативів і технологізацію», – говорить Кутовий.

Тим часом представник АПУ Сергій Гуцол на своїй сторінці в Facebook опублікував фото страйкуючих з Вінничини.

В свою чергу користувач Facebok Володимир Шинков опублікував фото страйкуючих в Херсонській області.

Слідкуйте за оновленнями далі на Kurkul.com.

Виконано за допомогою Disqus
Реклама
Матеріали за темою