Стенд компанії Lemken
АгроЕкспедиція Agritechnica 2017 14 листопада 2017 369 0

Стенд Lemken на Agritechnica 2017: синє «море» новинок (Оновлено)

Третій день — 15 листопада

У третій день Agritechnica 2017 на стенді Lemken нас уже чекав екс-генеральний директор Віктор Лемкен. Він сказав, що хотів би у спокої пройтися до стендів і поговорити по кожному з них. Говорить, що Lemken — це компанія №1 у виробництві плуга.

«У нас основне ноу-хау саме в плугів, з покоління в покоління, з року в рік. № 1 в світі не тільки за якістю, але і по самому продукту, за асортиментом. У нас кожен агрегат йде під замовлення. Наявність цих опцій під індивідуальне замовлення у нас найширше в світі, завдяки чому ми можемо адаптувати наш конкретний агрегат до конкретних умов: по вологості, по ґрунту, по рослинних залишках, в принципі по адаптації агрегату під умову, надати фермеру те, що він хоче отримати на полі», — розповідає  Віктор Лемкен.

Віктор Лемкен, екс-генеральний директор компанії Lemken

До слова, плуг Diamant теж зазвнав вдосконалень. На агрегат встановили систему OptiLine для зменшення бокового зносу плуга. І додали гідравлічний підсилювач тяги.

Нагадаємо, що в цьому році на стенді представлені борони Rubin 9 і Rubin 12. Коротка дискова борона забезпечує якісне закладення пожнивних залишків. Навіть при обробці перелогових земель, при використанні на зернових після вилягання, полів після збирання кукурудзи на зерно або великої кількості зеленої маси на органічне добриво, коли звичайні стерньові знаряддя знаходяться на межі своїх можливостей, коротка дискова борона Rubin 9 у важких умовах забезпечує інтенсивне подрібнення і перемішування ґрунту і рослинної маси. Особливо при роботі на глибину до 10 см.

Новинкою стенду також стала система швидкої заміни котків OptiChange. Завдяки даній системі катки НЕ прикріплюються болтами до знаряддя, а замість цього кріпляться за рахунок з'єднувальних скоб і штифтів. Для цього застосовуються спеціальні сполучні гаки. Вони дозволяють піднімати агрегат за допомогою вилочного навантажувача, після необхідних регулювань каток потім опускається до упору і закривається штифтами.

Виходить, що весь процес може легко виконати всього лише один оператор за допомогою фронтального або телескопічного навантажувача.

Дискова борона Heliodor

Крім того, компанія Lemken представила аграріям інтегрований штрігель для розрівнювання соломи перед дисковою бороною Heliodor.

Сергій Тарнопольський, продакт-менеджер компанії «Конкорд», офіційного дистриб'ютора Lemken в Україні, працює в компанії вже 25 років. Він розповів, що техніку оцінюють дуже уважно і перевіряють на якість, ефективність та надійність.

«Важливим критерієм відгуків для нас завжди є те, як продається машина. Бренд і сьогодні, і раніше займав лідируючі позиції, але техніка постійно вдосконалюється. Наприклад, нова сівалка Azurit 9. Вона індивідуальна у своєму роді, оскільки сіє в шаховому порядку», - уточнив Сергій Тарнопольський.

Відмінною особливістю сівалки Azurit 9 є інноваційна система висіву DeltaRow. Конструктори Lemken роблять ставку на два зміщених щодо один одного напівряду з інтервалом 12,5 см. Завдяки цьому на кожну рослину припадає на 70% більше площі, в результаті чого поліпшується надходження вологи і поживних речовин. Також ця сівалка обладнана системою включення технологічних шляхів.

Сівалка Azurit 9

Цією новинкою зацікавилися агровиробники Європи, в тому числі, й України. Наприклад, представники корпорації «Сварог Вест Груп» Сергія Філюка і Филимона Антонюка розповіли нам, що зацікавлені в покупці нової сівалки точного висіву. Чи буде це Azurit 9 — подумають. Можливо, скоро ми побачимо цю сівалку на українських полях.


АгроЕкспедитори з делегацією «Сварог Вест Груп»

Вперше на загальний огляд була представлена і нова модель навісного обприскувача Sirius 12. Обсяг бака Sirius залишився на колишньому рівні Вперше на загальний огляд була представлена і нова модель навісного обприскувача Lemken Sirius 12. Обсяг бака Sirius залишився на колишньому рівні — від 900 до 1900 літрів, чого не можна сказати про інші його параметри.


Навісний обприскувач Lemken Sirius 12

Новинка тепер може керуватися за допомогою ISOBUS-інтерфейсу за допомогою меню MegaSpray. Робоча ширина нового Sirius тепер досягає 30 м (попередні моделі не виходили за рамки 24 м). Для обприскувача доступні два види штанг —HorisontalExtend з пакетним складанням і нові штанги SectionExtend, які повністю гідравлічно складаються ззаду.

На цьому третій виставкой день на стенді Lemken добіг кінця і ми ідемо подорожувати далі. Спишемося!

Другий день — 14 листопада

На другий день виставки компанію Lemken чекала хвилююча подія — «Машина року», на яку, як ми вже говорили, була номінована сівалка Lemken Azurit 9. 

Але ця подія ввечері, а поки що ми продовжуємо досліджувати стенд наших німецьких друзів. 

На виставці Agritechnica 2017 доволі багато українських аграріїв, які приїхали хтось обрати собі техніку, хоть поспілкуватися з однодумцями, а хтось просто подивитися на тенденції. Власник підприємства «Агрос-Віста» Іван Федорчук, якого ми зустріли на стенді Lemken, говорить, що приїхав сюди, щоб подивитися, як змінилася техніка за два роки після попередньої Агрітехніки. Особливо його цікавлять зміни у культиваторах Lemken Karat. 

«У себе на підприємстві ми використовуємо ґрунтообробну техніку Lemken. Зокрема плуги Diamant, посівні комплекси Solitair, , культиватори Karat. Ми вважаємо, що кращих плугів немає і альтернативи їм поки не придумали», — ділиться з нами аграрій. 

Іван Федорчук, власник компанії «Агрос-Віста»

Німецький фермер Стефан Бусемаєр розповідає, що він має 120 га землі, на яких вирощує кукурудзу, цукровий буряк, пшеницю, ячмінь. Говорить, що техніки Lemken ще немає, але вже приглянув собі кілька моделей і може поповнить свій технопарк цими агрегатами. Тим більше, що перевагу він віддає німецькій техніці. 

Власник компанії «Агрофірма Узинська» Володимир Козачук, якого ми зустріли біля новенької сівалки Azurit 9, позвалився нам, що він є корифеєм техніки Lemken на українських полях.

«Ми одні з перших фермерів України, які купили в Lemken техніку. Це був 1996 рік, ми придбали систему Corund, плуг Eurodiamant, Compactor. Також ми першими в Україні купили сівалку Solitair. Ми були знайомі з паном Лемкеном 20 років тому. Він був у нас на полі, бачив як ми працюємо, зробив нам хорошу знижку», — ділиться з нами аграрій.


Володимир Козачук, власник «Агрофірма Узинська»

Врешті йдемо на церемонію нагородження «Машина року». Сівалка Lemken Azurit 9 була представлена у категорії «Посів та посадок». 

І як видно з відео, сівалка перемогла і стала «машиною року».


Слідкуйте за нами, далі буде не менш цікаво. 

День перший — 13 листопада

Наша команда продовжує знайомити читачів Kurkul.com із стендами та новинками на виставці Agritechnica 2017 в Ганновері.

Отож, час завітати на стенд С42 компанії Lemken в залі 11.

Німецька компанія Lemken — найбільший виробник ґрунтообробної техніки в Західній Європі. Компанія була заснована в 1780 році, а в 1938 році Lemken випустила плуги, які стали справжнім переворотом у сільськогосподарській техніці. Сьогодні плуги Lemken теж в топах продажів. Крім плугів компанія випускає культиватори, борони, посівні комплекси, рядові сівалки та обприскувачі.


Cтенд Lemken на Agritechnica

На стенді цього року представлено 27 агрегатів. Розташування агрегатів можна переглянути на карті стенду на офіційному сайті виробника. Серед презентованих агрегатів є декілька, на які варто звернути особливу увагу. Зокрема, сівалка Lemken Azurit 9 номінована на нагороду «Машина року» серед посівних агрегатів, а також цікавими є оновлені причіпні обприскувачі Lemken Primus 10 і Albatros 12, сівалки Lemken Solitair та серія плугів Lemken Juwel.

Починаємо екскурсію стендом  Lemken.

Універсальні культиватори Karat 12 та Karat 9

Перший агрегат, який зустрічає нас на стенді  Lemken — універсальний культиватор  Lemken Karat 12, трохи далі бачимо ще й його «молодшого брата» — Lemken Karat 9.Декілька фактів про культиватори Karat 12 та Karat 9:

 • Працюють на глибину від 5 до 30 см
 • Напівнавісні версії оснащені пристроєм гідравлічного регулювання глибини обробки.
 • Напівсферичні диски автоматично адаптуються до змін глибини обробки.
 • Гідравлічний підсилювач тяги напівнавісного Karat переносить вагу з культиватора на задню вісь трактора, посилюючи тягу трактора і знижуючи витрату палива.
 • Агрегати виробляються з шириною захвату від 3 до 7 м.

Дискові борони Rubin 12 та  Rubin 9 та Heliodor 9

Далі на стенді презентують дискові борони серії Rubin та Heliodor 9. Декілька фактів про борони  Lemken Rubin 12 та  Lemken  Rubin 9:

 • Ідеально підходять для обробки ґрунту на площах із залишками високих стебел кукурудзи і соняшника.
 • Забезпечують рівномірне перемішування ґрунту і рослинних залишків навіть на мінімальну глибину від 3 до 15 см, а Рубін 12 здатен працюввати на глибину до 25 см
 • Усі диски витримують рівномірну точно задану глибину.
 • Два ряди дисків розташовані в шаховому порядку по відношенню один до одного на відстані 12,5 см,
 • Точність дотримання робочої глибини досягається внаслідок заднього котка, за допомогою якого регулюється глибина, у результаті чого відпадає необхідність застосування опорних коліс
 • Оптимальна швидкість: 12-15 км/год.
 • Максимальна ширина Рубін 12 – 7 метрів, Рубін 9 – 12 метрівДискова борона Rubin12

«Борони Rubin 12 можна використовувати замість плуга, у технології безвідвального обробітку ґрунту. Завдяки вище перерахованим функціям після обробітку ґрунту бороною можна виконувати посів», — розповідає  генеральний директор «Лемкен-Україна» Артем Калашник


Дискова борона Rubin9

У свою чергу борона  Lemken Heliodor 9:

 • Призначена для дрібної стерньової та передпосівної обробки на будь-яких ґрунтах.
 • Забезпечує перемішування ґрунту і рослинних залишків на глибину від 2 до 15 см.
 • Heliodor може комплектуватися будь-якими котками фірми Lemken.
 • Два ряди напівсферичних дисків діаметром 510 мм і товщиною 5 мм розташовані в шаховому порядку по відношенню один до одного на відстані 12,5 см.
 • Оптимальна швидкість: 12-15 км/год.
 • Ширина агрегату від 2,5 до 16 метрів.

Причіпний обприскувач Vega

Продовжуємо екскурсію стендом Lemken і бачимо причіпний обприскувач Lemken Vega. За словами генерального директор Лемкен-Україна Артем Калашник, родзинка машини Lemken Vega — трубопровід, що забезпечує постійну циркуляцію розчину для обприскування. До того ж система гарантує відмінний поперечний розподіл по всій ширині штанги. А в модулі Eltec Pro реалізована система роздільного включення форсунок.


Причіпний обприскувач Vega

Крім цього обприскувач  має ще декілька особливостей:

 • Основний бак вмотований в раму, що підвищує стійкість агрегату з одночасним збереженням великого дорожнього просвіту.

   

 • Дишло Vega пропонується на вибір з нижнім або верхнім підвісом.

 • Промивний шлюз і центр управління причіпного обприскувача вбудовані в пластиковий бак з лівого боку.

 • Клапани з електроприводом зручно управляються через термінал поруч з промивання шлюзом або через меню MegaSpray терміналу Lemken CCI-200 в кабіні трактора.

 • Усмоктувальні фільтри теж розташовані таким чином, що можливо їх спорожнення для мінімізації залишкового обсягу.

Біля стенду гуртується багато людей. Так ми зустріли німецького фермера, він погано говорить по-англійськи, але розказує, що дуже любить саме німецьку техніку. А ще Штефан Буссермайєр планує придбати щось із Lemken в майбутньому для того аби обробляти свої 120 га землі.

Причіпний обприскувач Lemken Primus 10

Рестайлінг для Primus і Albatros

Дивують на стенді компанії й оновленими машинами. В результаті останньої модернізації причіпні обприскувачі Lemken Primus 10 і Lemken Albatros 12 не тільки прийняли більш сучасний вигляд, але й технічне оснащення та система управління теж стали кращими. Більш компактна модель для невеликих фермерів Primus була повністю перероблена зовні і всередині:

 • У 12-й серії Primus і Albatros оснащуються інтерфейсом ISOBUS, що дозволяє управляти ними за допомогою будь-якого відповідного терміналу.
 • Тепер навіть базова версія Primus оснащена циркуляційним трубопроводом, тому розчин для обприскування може відразу після включення подаватися по всій ширині штанги в гомогенному стані.
 • У пакет оснащення EES входить автоматизована гідравлічна система керування, тому всіма процедурами очищення можна зручно управляти з кабіни, що знижує екологічне навантаження при роботі.
 • Обсяг резервуара для чистої води був збільшений до 320 літрів.
 • Об'єм бака від 2400 до 4400 л і шириною штанги від 15 до 30 м для Primus 10 і 12, і від 4000 до 6200 л при ширині штанги від 15 до 39 м для Albatros 10 і 12.

Нове покоління Solitair

Крім оновлених обприскувачів, Lemken презентує нову сівалки серії Solitair. На стенді представлена оновлена сівалка Lemken Solitar 25 та вже традиційна Lemken Solitar 9.

 «Пневматичні сівалки Lemken вже багато років випускають під звичною назвою Solitair. З Solitair 25 стартувало нове покоління пневматичних сівалок. Зовні Solitair 25 відрізняється перш за все новим пластмасовим бункером місткістю 3000 літрів з розширеним завантажувальним отвором. Однак і всередині Solitair додалося багато нових деталей — кожен дозатор оснащений окремим електроприводом. Оскільки кожній секції Lemken Solitair 25 призначений свій дозатор, його можна просто відімкнути, вимкнувши відповідний електродвигун», — розповідає генеральний директор Лемкен-Україна Артем Калашник


Lemken Solitair 25

Декілька важливих фактів про нову сівалку:

 • Можлива окрема адаптація кількості насіння.
 • Можна включати різні ритми технологічної колії без необхідності переналагодження машини.
 • Solitair 25 можна використовувати в складі п'яти різних ґрунтообробних комбінацій.
 • У складі Solitair 25 компанія Lemken виводить на ринок дві нові системи електронного управління для сівалок. Базова версія EcoDrill використовує для обміну даними систему CAN-шин.

Cівалка Azurit 9

Cівалка Lemken Azurit 9 номінована на нагороду «Машина року» серед посівних агрегатів. У 2018 в Україну буде завезено 2 екземпляри для демонстрацій, наразі приймаються заявки на проведення демонстрацій у господарствах.

Особливості сівалки  Lemken Azurit 9:

 • Інноваційна система висіву DeltaRow.
 • Трапецієподібні кільця, що забезпечують попереднє ущільнення рядів.
 • Окремі висіваючі агрегати забезпечуються насінням з центрального насіннєвого бункера за допомогою системи Seed on Demand (англ. «Насіння за потребою»).
 • Мінімальне міжряддя, що забезпечується висіваючими агрегатами машини Azurit — 37,5 см.

«Lemken робить значний крок до традиційних технологій, при яких посів насіння проводиться в один ряд. Конструктори компанії роблять ставку на два зміщених відносно один від одного напівряди з інтервалом 12,5 см. Завдяки цьому на кожну рослину припадає на 70% більше площі, в результаті чого поліпшується надходження води і поживних речовин. За допомогою сівалки Azurit можливий точний і ефективний посів кукурудзи, сої, соняшнику або ріпаку зі швидкістю до 15 км/год», — розповідає генеральний директор Лемкен-Україна Артем Калашник.


Сівалка Lemken Azurit 9

Плуги Juwel 8 тепер і в М-версії та Diamant 11 V

Продовжуємо екскурсію стендом Lemken і нарешті, бачимо символ виробника — різноманітні плуги. Під найменуванням Juwel компанія Lemken доповнила асортимент навісних плугів: Juwel 8 V, Juwel 8 M VT, Juwel 8 TCP та Juwel 7 M. Декілька фактів про плуги Juwel:


Плуг Juwel 8

Декілька фактів про плуги Juwel:

 • Пристрій обороту з короткою міцною віссю обертання і діаметром 120 мм гарантує точне і безпечне обертання плуга.
 • Всі плуги Juwel 7 та 8 можуть оснащатися інноваційними корпусами плуга DuraMaxx.
 • При використанні на м'яких ґрунтах або при невеликій продуктивності плуги Juwel 8 M можна оснащувати корпусами Dural.
 • Для плугів, що використовуються на кам'янистих ґрунтах, автоматичний захист від перевантажень Hydromatic гарантує максимально можливу експлуатаційну безпеку.
 • Juwel в модифікації М є спрощеною версією висикотехнологічних навісних плугів даної серії і користується великим попитом в українських господарствах

Крім Juwel, сьогодні на стенді Lemken презентують напівпричіпний плуг Diamant 11 V.


Плуг Juwel 8

Декілька фактів про плуг  Lemken Diamant 11 V:

 • На плуги встановлені корпусу DuraMaxx, які забезпечують максимально тривалий термін експлуатації.
 • V- версія із безступеневою зміною ширини захвату від 30 до 50 см на корпус.
 • За допомогою 2 телескопічних циліндрів, плуг може повертатися на 180 градусів, забезпечуючи точне перевертання.
 • Модель оснащена автоматичним пристроєм захисту від перевантажень. Цей пристрій дозволяє відхилятися корпусам плуга і в складних умовах роботи завжди повертатись в робоче положення.
 • Підсилювач тяги, що знижує пробуксовку і економить паливо. 

Несподіванкою для нас стала зустріч з людиною, прізвище якої носить компанія LEMKEN GmbH & Co. KG. Віктор Лемкен належить до династії, що створила цю компанію. Управління компанією він перейняв у 1966 році.


Віктор Лемкен

Тоді Lemken був регіональним виробником, де працювало 250 чоловік. Зараз це — мультинаціональна компанія з понад 1500 працівників, з яких 120 чоловік — конструкторське бюро. Віктор Лемкен на разі передав управління компанією своїй доньці, але сам щодня ходить на завод, адже каже, що не уявляє свого життя без цього.


Віктор Лемкен на стенді компанії Lemken

Ось такий він великий і строкатий стенд у компанії Lemken на виставці Agritechnica 2017 в Ганновері. Оскільки цього року було представлено аж 27 агрегатів, детально роздивитись кожен просто не вистачало часу. Вже час далі вишукувати новинки на Agritechnica 2017 і розповідати про них вам.

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus

Київ

+ 35° ... + 20°

Вітер

0,9м/с

Опади

0мм

Вологість

61%

Матеріали за темою