Стенд John Deere

Комбайн купити — не хлібину. Думки відвідувачів стенду John Deere

АгроЕкспедиція Agritechnica 2017 30 листопада 2017 1021 0

Отож, знову повернемось до стенду компанії John Deere на Agritechnica 2017 у Ганновері. Біля стенду можна було провести не одну годину, бо виробник привіз на виставку понад 80 моделей! Окрім того, компанія встановила кілька симуляторів керування технікою (віртуальних та аналогових), розвернула торгівлю у фан-шопі, обладнала окрему міжнародну зону для клієнтів компанії з різних країн. Тому не дивно, що саме тут ми зустріли багато наших співвітчизників й іноземних аграріїв.


Стенд сміливо можна назвати сімейним, сюди приходять фермери з дітьми, фотографуються на фоні техніки, у кабіні віртуального трактора, тестують техніку на тренажерах-симуляторах.
Свого часу іграшковими тракторами John Deere, які йому дарував батько, грався і фермер з Магдебурга Джон Бакер. Зараз він продовжив родинну справу, розвиває невелику ферму. На 600 га вирощують озиму пшеницю, ріпак, ячмінь і цукровий буряк. Німецькі фермери мають у своєму розпорядженні всю необхідну сільгосптехніку, тільки для збирання цукрових буряків використовують найману. Технічному парку нашого співрозмовника може позаздрити будь-який український сільгоспвиробник.

«Ми маємо 5 тракторів John Deere: один 8000-ї серії для культивації та посіву, дві нові моделі 6000 для весняної культивації та посіву цукрових буряків. І моделі 7810 і 6830 — для транспортних функцій. Наразі ми у пошуках гусеничного трактора і, можливо, через 3—5 років ми придбаємо такий трактор для обробітку», — розповідає Джон Бакер.

Джон Бакер

Поруч із лінійкою тракторів John Deere знайомимося з Дмитром Шалем, директором «Голландської аграрної компанії». Його підприємство, яке входить до групи компаній «Бонтруп Україна», обробляє в Україні близько 23 тис. га. За його словами, голландські власники інвестують мільйони в модернізацію елеваторних потужностей і парку сільгосптехніки.

«У нас частина власних комбайнів: John Deere STS 9670 — 2005, 2007 і 2008 років випуску. Першу техніку ми привезли зі США. Також протягом 2 сезонів у нас працює сівалка точного висіву John Deere 1745. Завдяки нашим партнерам-дилерам ми регулярно поповнюємо парк сільгосптехніки. Частину техніки беремо в оренду», — розповів нам Дмитро Шаль.

Дмитро Шаль

Біля комбайнів John Deere зустрічаємо нашого доброго знайомого з України, керівника агропромислової корпорації «Дніпро» Андрія Душейко. Аграрій каже, що вибір комбайна — дуже відповідальна справа.

«Ви знаєте, комбайн купити — це не хлібину. Ти просто набираєшся якихось загальних вражень, які потім будуть використані в майбутній роботі. Ми дивимося, що є нового, які підходи актуальні на сьогоднішній день. За моїми спостереженнями, безпосередньо в Україні найбільш розповсюдженими є комбайни John Deere. Чому так? Надійність, широка лінійка, хороший сервіс тощо. Щодо тракторів — там уже більше розмаїття», — говорить Андрій Душейко.

Андрій Душейко

Далі ми познайомилися з аграрієм із Чехії. За чеськими мірками, фермер Гонзо обробляє досить великий зембанк — 900 га. Вирощує пшеницю, кукурудзу, соняшник. У техпарку підприємства представлені, в основному, машини John Deere. Аграрій вважає, що навіть старі моделі цієї марки не тільки не поступаються, а й навіть перевершують новинки інших брендів.

А комерційний директор фірми «Агрокрай» Володимир Мозгов із Хмельниччини розповів, що на Agritechnika 2017 він приїхав, щоб придивитися для свого господарства обприскувачі, розкидачі та сівалки.

«Ми хочемо професійно зайнятися насінництвом, тож із цією метою приїхали на Agritechnica 2017. Бажаємо підібрати певні типи обладнання, щоб підвищити прибуток з 1 га, знизивши водночас собівартість виробництва. Мені цікаві самохідні обприскувачі John Deere 4030 і 4038, різниця між яким в об’ємі баку. Зараз сподіваємося зустрітися саме з профільним фахівцем з оприскувачів, щоб уточнити в нього певні деталі. Тут не можна допустити помилки, адже техніка досить дорога — $330—340 тис. Також дивлюсь на трактор John Deere 8370R (на майбутнє). Техніка John Deere влаштовує й тому, що в Хмельницькій області є 7 сервісних інженерів, тобто можна оперативно вирішити якісь проблеми із технікою, якщо вони виникнуть», — розповідає Володимир Мозгов.

Андрій Мозгов
Аграрія із Київщини, генерального директора с/г підприємств «ФК ЛТД», «Зеніт», «Ропа-Агросервіс» та «Агроцентр» Миколу Каплуна ми теж зустріли на стенді John Deere.

«Сьогодні прогрес у техніці настільки великий, що технопарк хотілося б змінювати кожен рік. Стараємося іти в ногу із сьогоденням. Використовуємо й те, що є, і поновлюємо свою техніку. Але якщо купуємо новітню техніку, то відправляємо наших механізаторів на навчання. Бо нинішня система освіти в Україні не дає тих знань, які потрібні для роботи із сучасними комбайнами і тракторами», — розповідає Микола Каплун.


Наступного дня на стенді компанії ми помітили відвідувача в яскравій футболці з лого John Deere, який довго оглядав кожен із представлених тракторів, спілкувався з представниками компанії, тому вирішили розпитати, що ж його тут зацікавило. Виявилося, що цього молодого чоловіка звуть Ян Штайве. Він — фермер із Баварії, обробляє 150 га землі. Як для його регіону — це середній розмір ферми. Займаються виробництвом кукурудзи, вирощують кормові трави. Також підтримують напрям молочного тваринництва.

«У господарстві у нас є техніка John Deere. Два трактори John Deere 6210 і 6150. Цією технікою ми дуже задоволені, вважаємо трактори John Deere найкращими, тож за покупки техніки вибираємо виключно цей бренд. Хоча маємо ще техніку Kuhn, Stohl тощо. На виставку приїхав, щоб придивитися до новинок, представлених John Deere. Дуже сподобався трактор John Deere 8400, який добре підходить для роботи на моїй фермі. І трактор John Deere 6120 теж цікавий, саме тим, що дуже компактний», — зазначив пан Штайве.


А ось іще один європейський аграрій. Агроном Каспер із ферми в Данії залюбки поділився враженнями.

«Стенд John Deere дуже гарний, багато дорогих тракторів, комбайнів та іншої техніки. Більшість цікавляться великими тракторами або комбайнами, а для мене у виборі моделі важливий розмір ферми та обсяг виконуваних робіт. Наприклад, моя улюблена модель трактора, яким я користуюся, — з серії 8R. Ним легко керувати, він зручний в експлуатації, він може конкурувати з іншими. Якби була можливість, я б іще багато чого придбав собі у використання саме із техніки John Deere. Якщо говорити про основні компоненти, хотів би мати систему AutoTrac, вона дуже зручна й функціональна», — розповів агроном Каспер.


Протягом усіх днів виставки біля стенду John Deere було дуже багато людей, і це не дивно, адже компанія презентувала цілий комплекс новинок. Зокрема й моделі, нагороджені медалями від Agritechica: подрібнювач Stalk Buster, розроблений разом із Kemper, котрий отримав «золото», й два «срібла»: система баластування задніх коліс трактора EZ Ballast Wheels та управління AutoTrac Implement Guidance.

Більше про новинки стенду читайте тут: Стенд John Deere на Agritechnica 2017: золоті та срібні медалі, інноваційні технології (ОНОВЛЕНО)

(с) Катерина Барило, Kurkul.com, 2017 р.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою