Компанія Limagrain презентувала аграріям інноваційні продукти, які відтепер доступні на українському ринку.

Інноваційні рішення у вирощуванні кукурудзи допоможуть розкрити її потенціал

Служба новин 28 лютого 2018 422 0

Всесвітньо відома насіннєва компанія Limagrain провела у Києві конференцію для аграріїв, на якій презентувала останні інноваційні продукти, котрі тепер доступні на українському ринку.

З унікальними розробками та з «кухнею» селекції Limagrain присутніх знайомили фахівці компанії «Лімагрейн Україна», а також їхні зарубіжні колеги, що спеціально приїхали з цієї нагоди до столиці нашої держави. Програма заходу була досить насиченою й інформативною. У паузах між доповідями учасники могли взяти участь в інтерактивному голосуванні прямо зі своїх смартфонів. А на кава-брейках — не лише попити кави, а й ознайомитися на спеціальних стендах із деякими презентованими технологічними новинками. Отже, детальніше про подію. 

Секрети селекції від Limagrain

Як відомо, акціонерами компанії Limagrain є французькі фермери, тому її фахівці добре розуміються на потребах аграріїв. Але діяльність її не обмежується Європою. Компанія працює й на інших ключових ринках Америки, Африки, Азії.


Карой Купі, директор із розвитку портфоліо кукурудзи в Східній та Південній Європі компанії Limagrain

Як зазначив у своїй доповіді Карой Купі, директор із розвитку портфоліо кукурудзи в Східній та Південній Європі, компанія прагне бути ближчою до товаровиробників, тож і селекцію проводить на території тих країн, у яких використовують її продукцію. Загалом їх понад 70, серед них, звісно, й Україна. 

«У Європі ми маємо 5 різних селекційних програм для кукурудзи з різним ФАО. Причому 4 програми — для зернової, а 1 — для силосної кукурудзи. Один із наших селекційних центрів розміщено в Україні. І я з гордістю можу констатувати, що за роки його роботи ми отримали багатообіцяючі батьківські лінії. Окрім того, в Україні, в Черкаській області проводимо спеціальні дослідження для визначення стійкості гібридів до різних хвороб», — повідомив Карой Купі.

 Загалом же сильною стороною компанії Карой Купі назвав те, що кожен отриманий після схрещування гібрид досліджується у великій мережі випробувань по всьому світу, адже один і той самий гібрид може по-різному проявляти себе в різних умовах навколишнього середовища. 

«Наприклад, щоб отримати кілька гібридів, які зареєструються в Україні, потрібно провести тисячі схрещувань і ретельно їх випробувати протягом багатьох років. Із таким суворим відбором ми можемо бути впевнені, що кожен відібраний продукт якнайкраще підходить для умов України», — додав фахівець.

Окрім подробиць про секрети селекційної роботи, Карой Купі презентував також 2 нові гібриди, які компанія виводить на український ринок. Зокрема, ЛГ 30254, котрий має високу продуктивність у різних умовах вирощування. А також ЛГ 30352, в якого максимальна толерантність до летючої сажки і висока потенційна урожайність в інтенсивних умовах.

Насамкінець Карой Купі наголосив, що, окрім самих продуктів, компанія пропонує ще цілу низку послуг. Це й постійна технічна підтримка клієнтів, і консультативна підтримка на основі бази багаторічних даних щодо реакцій на різні терміни сівби, різну густоту, погодні умови. Також компанія зараз займається розробкою протруйника для насіння і незабаром його буде виведено на ринок.

До того ж, за його словами, для гібридів із позначкою HYDRANEO розроблені спеціальні інноваційні сервіси. Власне, саме про цей проект розповів наступний доповідач. 

HYDRANEO® — вищі результати всупереч посушливим умовам

Програма HYDRANEO для кукурудзи селекції Limagrain на український ринок вийшла 2 роки тому. Загалом ідея цієї програми виникла як відповідь на проблеми із вологозабезпеченням, з якими стикаються не лише українські аграрії. Вона актуальна для переважної більшості сільськогосподарських регіонів світу.


Віктор Карбівський, генеральний директор «Лімагрейн Україна»

За словами Віктора Карбівського, гібриди, створені за цією програмою, мають забезпечувати стабільну високу урожайність за різних ґрунтово-кліматичних умов. 

«Якщо це буде досить інтенсивний рік, із достатньою кількістю опадів, оптимальним живленням і належною технологією захисту, то врожай будь-якого хорошого гібриду може сягати значно більше, ніж 10 т/га. Але якщо буде посуха і складуться несприятливі умови, то, зазвичай, урожайність знижується до 4—5 т/га. Гібриди лінійки HYDRANEO, а саме Адевей, ЛГ 30273, ЛГ 30215, ЛГ 30315 — які забезпечують максимально високу врожайність в інтенсивних умовах, водночас у несприятливих «просідають» не так сильно, як інші гібриди», — зазначив генеральний директор «Лімагрейн Україна» в коментарі для SuperAgronom.com.

 Детальніше про підсумки 2-річного впровадження програми HYDRANEO та нові інноваційні рішення в її рамках розповів на конференції Альфонс Хоро, менеджер з інноваційних проектів Limagrain. 


Альфонс Хоро, менеджер з інноваційних проектів Limagrain

«Завдання цієї програми — не лише відібрати гібриди, найбільш толерантні до посухи, а й визначити локації, які допоможуть розкрити увесь потенціал того чи іншого гібрида у відповідних умовах», — наголосив Альфонс Хоро.

 Для цього розробляються комплексні рішення для клієнтів. Компанія напрацювала базу даних про ґрунтово-кліматичні умови сільськогосподарських угідь по всьому світу за останні 25 років. На їх основі та на основі характеристик гібридів власної селекції було розроблено алгоритм, а на його основі створено програмний інструмент під назвою HYDRANEO Tool.

Побачити на власні очі, як працює програма, та отримати конкретні рекомендації для себе присутні могли в кулуарах конференції, на спеціальних стендах. Співробітники компанії зі слів учасників-аграріїв вводили відповідні дані про розташування поля та гібрид, який заплановано посіяти, а програма видавала пораду щодо найбільш оптимального терміну сівби.


Вадим Смілянець, менеджер з регіонального розвитку Київської області компанії «Лімагрейн Україна»

«Як відомо, найбільш стресовими й найбільш важливими періодами вегетації для кукурудзи є цвітіння і наливання зерна. І якщо на ці періоди припадають несприятливі умови, зокрема, посуха, то це вплине на майбутній урожай. Програма допомагає уникнути таких ситуацій. Власне, основна її мета — звести стрес для ваших посівів до мінімуму, порекомендувавши такий строк сівби, щоб критичні для врожаю фази не потрапили під несприятливі погодні умови», — пояснив Вадим Смілянець, менеджер з регіонального розвитку Київської області компанії «Лімагрейн Україна». 

EASY VR: впровадити змінні норми висіву — легко!

Наступний презентований інноваційний проект також базується на багаторічних дослідженнях ґрунтово-кліматичних умов, генетичних особливостях гібридів селекції Limagrain, методах точного землеробства й ІТ-технологіях.

Завдяки такому поєднанню формується цілісне рішення, індивідуальне для кожного клієнта. Як показало інтерактивне голосування, проведене серед учасників конференції, більшість аграріїв знайомі з поняттям змінної норми висіву, але застосовують його не надто часто. Водночас, за словами Лорана Бартеза, керівника проекту з точного землеробства Limagrain, використання різних норм висіву в різних частинах поля є дієвим способом оптимізації врожайності. Тоді як занадто високі або низькі норми висіву можуть негативно позначитися на взаємозв'язку між продуктивністю та густотою.


Лоран Бартез, керівник проекту з точного землеробства Limagrain

Можна, звісно, за допомогою певних технологічних прийомів дещо відкоригувати ситуацію на менш продуктивних ділянках поля, але фахівці Limagrain пішли іншим шляхом. Вони пропонують якомога краще використати потенціал якраз продуктивніших ділянок. Щоб не витрачати зайвий насіннєвий матеріал там, де все одно ви не отримаєте кращого результату. Натомість на тих ділянках, де для рослини умови сприятливіші, так розрахувати таку густоту, яка забезпечить максимальну врожайність.

Щоб допомогти аграріям правильно визначати, де яка потрібна норма висіву для певного гібрида, було створено спеціальну програму EASY VR. Користуватися нею можуть ті, хто застосовує у своєму виробництві технології точного землеробства. 

«Спочатку за допомогою супутникових знімків за декілька років ми оцінюємо потенціал продуктивності вашого поля. Аналізуємо цю інформацію, і в нас виходить загальна картинка поля із зонами продуктивності або непродуктивності. Надалі розраховується загальна кількість насіння, яка потрібна для цього поля за умовами використання змінних норм. Потім ми складаємо карту та надаємо її вам для завантаження у відповідний девайс вашого трактора, який має бути обладнаний такою системою для ведення точного землеробства, серед іншого — й GPS-з’єднанням. Також потрібен спеціальний комп’ютер, у який ми завантажуємо норми висіву, та спеціальна сівалка, котра може висівати змінними нормами. Таким чином система забезпечує найбільш оптимальні параметри висівання, що, зрештою, дає прибавку врожаю та раціональне використання насіннєвого матеріалу», — пояснив нюанси роботи цього інноваційного продукту Лоран Бартез.

Він також зазначив, що сукупний аналіз експериментів у всіх країнах показав — завдяки використанню змінних норм висіву можна досягти зростання врожайності до 6% і в середньому збільшити прибуток від 70 до 90 євро/га. 

«Наразі ця програма може бути цікавою для господарств, які вважаються більшими, ніж середні. Але для малих підприємств я можу порекомендувати користуватися послугами оренди сівалок чи тракторів, що дасть можливість навіть у своїх умовах користуватися новітніми інноваціями. Таким чином можна сказати, що EASY VR є повністю доступною і може застосовуватись усіма гравцями українського агроринку», — наголосив у коментарі для SuperAgronom.com Віктор Карбівський. 

Інновації: для великих і малих

Окрім перелічених тем, учасники конференції також дізналися про переваги використання на корми кукурудзи саме силосного напряму. Чим цінні такі гібриди кукурудзи та які вигоди можна отримати завдяки їхньому вирощуванню й застосуванню розповів Євген Кришталь, менеджер з розвитку LGNA компанії «Лімагрейн Україна».

Також на заході було презентовано інноваційну техніку, зокрема для вирощування кукурудзи, від компанії KUHN.

А ще аграрії дізналися про основні тенденції на українському зерновому ринку та про досвід застосування аграрних розписок.

Які ж враження залишилися в учасників від події, SuperAgronom.com  розпитав у присутніх аграріїв.


Олександр Кармазін (СТОВ «Скіф»), Євген Кришталь («Лімагрейн Україна»), Володимир Кононенко (СТОВ «Скіф») 

Володимир Кононенко, агроном СТОВ «Скіф», Полтавська обл.: 

«Ми давно співпрацюємо з компанією «Лімагрейн Україна», задоволені результатами, які дають їхні гібриди, тому завжди цікаво, що нового вони запропонують. На таких заходах також подобається те, що можна дізнатися подробиці технологій, про те, як вони створювалися, як працюють. Це допомагає потім у їхньому застосуванні вже у власному господарстві. Серед іншого цікавила також тема силосної кукурудзи, адже у нас є тваринницький напрям, тож питання досить актуальне. Якраз обговорюємо його з доповідачем».

 Юрій Осіпов, заступник директор ТОВ «Трайдент Кепітал» (підрозділ компанії «Капрі Холдінгз Україна»), Кіровоградська обл.: 

«Наше товариство обробляє 1300 га землі на Кіровоградщині. З «Лімагрейн Україна» співпрацюємо з 2014 року. Сіємо ріпак, соняшник, кукурудзу їхньої селекції. Дуже добре показує себе гібрид кукурудзи Адевей. Позаминулого року він дав понад 10 т/га. Це за сприятливих умов. А от минулий рік був дуже посушливим. Причому найбільш важкі умови припали на найбільш важливі періоди. А саме — наприкінці цвітіння, коли вже наливалося зерно, стояла спека і тривалий час не було опадів — навіть листя на кукурудзі почало горіти й засихати. Але, тим не менш, вдалося отримати в підсумку близько 6 т/га. Тож можна сказати, що система HYDRANEO працює».

 Олег Кириленко, керівник СФГ «Кириленко», Житомирська обл.:

 
Олег Кириленко (другий праворуч) з колегами-фермерами з Житомирської області

«Маємо 650 га землі в Попільнянському районі на Житомирщині. У нас досить хороша лісостепова зона для того, щоб гібриди селекції Limagrain могли сповна розкрити свій потенціал. Наприклад, минулого року на схожій конференції, коли розглядали технологію HYDRANEO, мені також дали слово. Адже я отримав одну з найкращих урожайностей в Україні з гібридом Адевей — 12,4 т/га. Це було за сприятливих умов. Але й за минулорічної катастрофічної посухи зібрати 9,5 т/га кукурудзи — це дуже солідний результат. Тому, до речі, сьогодні зі мною приїхали сусіди-фермери, у яких господарства менші — по 200—250 га, але вони також зацікавлені у використанні цих гібридів, бо мій приклад для них досить показовий».


Взагалі ж, про рівень довіри українських сільгоспвиробників до компанії свідчать результати її роботи на вітчизняному ринку. За словами Віктора Карбівського, щодо ріпаків, наприклад, за останні 2 роки частка ринку компанії зросла до 5%. А щодо соняшнику з 7—8% у 2011 р. зросла до 20%. На ринку кукурудзи конкуренція досить висока,та водночас за останні 5—6 років частка «Лімагрейн Україна» збільшилася з 3% до 6%, і продовжує зростати далі.

Таким чином і формується довіра до компанії — коли можна побачити реальний результат на реальному полі, а ще завдяки тому, що компанія постійно думає над тим, як удосконалити свою продукцію та запропонувати аграріям найбільш сучасні інноваційні рішення.

Алла Гусарова, SuperAgronom.com

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою