Розумне управління: що робити з відходами в сільському господарстві?

347
0
Розумне управління: що робити з відходами в сільському господарстві?
Kurkul.comРозумне управління: що робити з відходами в сільському господарстві?

На початку квітня в рамках боротьби зі сміттям в ООН запустили нову кампанію — Greening the Blue. Вона закликає керуватися правилом трьох «П»: пониження, повторне використання, переробка.

У той час, коли людство ризикує зіштовхнутися з глобальною проблемою нестачі їжі, продовольчі відходи складають 40% від вироблених продуктів харчування. У США тільки супермаркети кожен день викидають протерміновані продукти в середньому на $2300.

В океані вже плаває «сміттєвий острів» розміром із Францію. А коли до 2050 року населення світу сягне 10 млрд осіб, це призведе до безпрецедентного стресу для навколишнього середовища і його природних ресурсів.

У черговому блозі Agrohub ми розкажемо про інновації, що пропонують вирішення цієї проблеми. Перший напрям — продукти, що дозволяють відстежувати закінчення терміну придатності.

Перший крок: зменшення обсягу сміття

Ізраїльський стартап Wasteless створив програму трекінгу продуктів харчування в реальному часі, що дозволяє стежити за терміном придатності та змінювати ціну в міру його закінчення. Паралельно з цим Wasteless відстежує наявність продуктів на полицях. Цільова аудиторія стартапу — супермаркети, що за допомогою цієї технології можуть «плавно» управляти запасами продуктів.

Схоже рішення каліфорнійського стартапу AgShift. Його місія — створити «передову автономну систему контролю харчових продуктів у світі». В AgShift розробили систему візуального визначення свіжості продуктів. На будь-якому етапі від ферми до роздрібної точки продажу можна проінспектувати, чи свіжий продукт, перевірити його розмір і колір. Програма проводить оцінку і виносить «вердикт», порівнюючи продукт зі специфікаціями USDA (або будь-якими іншими вимогами до якості продукції).

Розробники наголошують, що рішення не замінює, а доповнює людську перевірку. Нещодавно AgShift отримав $2 млн інвестицій від індійської компанії Exfinity Ventures.

Ще раніше $3,26 млн інвестицій зібрав стартап Hazel Technologies. Компанія розробляє спеціальні наклейки для продуктів, чутливих до полімерів. Наклейка має протигрибковий ефект, краще зберігає фрукти й овочі. До того ж, коли її поміщають на свіжі продукти, вона подовжує їх термін придатності.

«Найбільш приголомшливо те, що технологія дуже проста. Ви наклеюєте Hazel Melon на дині в коробці, і все. Ніякого додаткового обладнання, ніяких витрат води, великих змін», — ділиться враженням виробник динь DFI.

Розробники стверджують, що технологія здатна збільшити термін зберігання на 300%.

Другий напрям: повторне використання відходів

У ЄС стратегію розвитку біоекономіки розробили ще шість років тому. Пластикова упаковка для сиру, зроблена з молочних відходів, автомобільні шини з гуми, що вироблена з кульбаби, бамбукові велосипеди, стаканчики з кавової гущі, автомобільне паливо з пшеничної соломи, майки з дерев тощо. Це лише кілька біопродуктів, розроблених за останні роки.

Активність у галузі біоекономіки — це не тільки боротьба з відходами, а і створення доданої вартості, генерація економічного прибутку зі «сміття».

Незважаючи на серйозний прогрес у галузі біотехнологій, якого вдалося досягнути з 2012 року, і на інвестиції ЄС у розмірі €3,7 млрд, ряд факторів гальмує комерційний успіх цього напрямку виробництва. Насамперед, конкуренція з виробниками упаковок та матеріалів для них. Адже це налагоджений процес, і, звичайно, бізнес не готовий просто так позбутися доходу.

Друге — складність біотехнологій. Не вистачає комунікаційних ініціатив, які покажуть, що біоекономіка — це просто й доступно навіть для невеликих компаній.

Третє «П» — переробка

Нещодавно компанія Micron, головний канадський інноватор з утилізації органічних відходів, представив парламентському комітету з сільського й лісового господарства (AGFO) систему очищення відходів конопель на місці. Загалом, рішення Micron Waste є процесом «перетравлення» органічного сміття бактеріями. Бактерії руйнують органічні відходи протягом 24-48 годин, і після додаткової обробки відходи відповідають стандартам очищення для води.

Свого часу громадський тиск на тютюнову індустрію вилився в регуляторні обмеження й у підсумку змусив виробників розглянути варіант електронних сигарет. Так само і у галузі управління відходами — прогрес може бути стрімким. Передбачуваний і рішуче налаштований проти відходів політичний порядок, залучення інвесторів, спеціальні заходи стимулювання ринку — це надасть майбутнім новаторам у галузі біотехнологій можливість реалізувати ідеї, досягти економічної самодостатності і процвітання.

За інформацією Agrohub, Kurkul.com, 2018 р.

Думка редакції Kurkul.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не несе відповідальності за достовірність і тлумачення наведеної інформації і виконує роль виключно носія.

Не пропусти останні новини! Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.

Выполнено с помощью Disqus