АгроПолігон John Deere. Соя у підприємстві Україна: внесення гербіциду

АгроПолігон John Deere. Соя у підприємстві Україна: внесення гербіциду

АгроПолігон «Джон Дір» 16 серпня 2019 1142 0

На Тернопільщину в межах проекту Агрополігон John Deere ми повернулися трохи більш ніж через місяць після першого візиту сюди. Точніше, вдруге до товариства «Україна», яке базується у селі Скорики, ми прибули 11 червня. Приїхати раніше нам завадила негода.

«У нас були дуже несприятливі умови — затяжні дощі. Таких дощів на моїй пам’яті не було ніколи. Травень тут завжди був посушливий, а цього року зливи, неначе на екваторі», — розповідає агроном-агрохімік Ігор Пославський.

Із візитом на Тернопільщину нам допомагали наші партнери з John Deere та компанії-дилера «Агросем», яка працює з господарством «Україна» з 2016 р. й уже встигла забезпечити підприємство 25-ма одиницями техніки.

Ігор Пославський, агроном-агрохімік товариства «Україна»

Нагадаємо, що на полі у 115 га посіяна соя сорту Ментор, який придбали в компанії «Агросем». Попередником був ячмінь, після збирання якого восени провели оранку на 27-30 см, а потім — поглиблення оранки глибокорозпушувачем на 45 см. Закрили вологу боронуванням на 12-15 см, а навесні провели передпосівну культивацію культиватором John Deere 2210 і сівбу на глибину 4 см.

За словами фахівця господарства, саме глибоке рихлення допомогло сої пережити негоду. Завдяки цій операції змивання були не надто великими, на полі не утворилися «блюдця», тому що через розпушений ґрунт волога просочувалася, а не затримувалася на поверхні. Ігор Пославський порівняв таке явище з губкою.

Система захисту

1-ша гербіцидна обробка після посіву

Пропоніт 1,8 л/га разом із ПРОМ БТ і прилипач Клей Біо

2-га гербіцидна обробка по вегетації

Базагран 2 л/га разом із Хармоні 6 г/га і прилипач АгроСтрада 450 г/га

3-тя гербіцидна обробка для боротьби зі злаками

Пантера 1,4-1,5 л/га

Інсектицидна обробка

Карате 150 г/га

«В останні роки разом із першою гербіцидною обробкою даємо прилипач Клей Біо, який створює екран, стримуючи гербіцид на поверхні, не дає змиватися. Завдяки цьому на полі ніде немає пожовтіння, взагалі воно зараз у чудовому стані. Віднедавна почали працювати гербіцидами по вегетації і також даємо прилипач, але вже інший — АгроСтрада, який вважається найкращим у Європі. І тоді, якщо є злакові бур’яни, проводимо третю гербіцидну обробку. Наприклад, у нас повністю викорінені багаторічні злаки, такі, зокрема пирій. Зараз проводимо обприскування, щоби позбутися бур'янів, які з’явилися на полі», — розповідає агроном-агрохімік господарства.


Також він додає, що цьогоріч зіткнулися з таким шкідником, як чортополохівка. У цьому сезоні вона вкрила всі зелені насадження, зокрема й сою. З нею борються за допомогою інсектициду Карате, який, за словами Ігоря Пославського, добре справляється зі шкідником.

Техніка для обприскування

Майже вся самохідна техніка господарства — це John Deere. Для внесення ЗЗР товариство «Україна» придбало у компанії «Агросем» 4 одиниці самохідних обприскувачів John Deere. На полі, яке досліджуємо, працює модель R4038.

Внесення ЗЗР самохідним обприскувачем John Deere R4038

Самохідний обприскувач

  John Deere R4038

Потужність двигуна

  350 к. с.

Кліренс

  152 см

Довжина штанги

  36 м

Об’єм баку для розчину

  3800 л

 

«Ми зупинилися на обприскувачах John Deere, маємо 4 одиниці, і кращих від них просто не бачимо. Зараз вони у нас працюють на кожному полі по 20 годин на добу. Техніка багатофункціональна, її легко налаштовувати. Наприклад, регулювання висоти штанги знімає питання вітру. Регулюємо вилив — наприклад, на фунгіцидах ми ставимо не менш ніж 200 л, щоб краще змочувалися. Плануємо взяти ще одного, п’ятого, самохідного обприскувача», — зазначає Ігор Пославський.

Як стверджує керівник регіонального структурного підрозділу «Подільська філія» компанії «Агросем» Павло Кузьмін, самохідний обприскувач John Deere R4038 обладнано всіма можливими системами для покращення роботи. А саме системою Boom Trac, яка автоматично вирівнює рівень висоти штанги, таким чином підтримуючи секції штанги на оптимальній висоті, полегшуючи робоче навантаження обприскувача. Система Section Control контролює відключення секцій, що автоматично зводить до мінімуму пропуски й повторні проходи завдяки удосконаленій технології управління секціями. В результаті вдається виконувати роботу швидше та набагато якісніше. Також система AutoTrac, якою обладнано обприскувач, дозволяє проводити обприскування на швидкості до 30 км/год і зменшує втому оператора, допомагаючи обробляти на 20% більше площі за день.

Павло Кузьмін, керівник регіонального структурного підрозділу «Подільська філія» компанії «Агросем»

«Самохідні обприскувачі John Deere дуже популярні у нашому регіоні. Що стосується моделі R4038, то це новий модельний ряд, який представлений в Україні всього третій рік. Вони досить гарно себе зарекомендували, тому з кожним роком все більше господарств зупиняють свій вибір саме на них. Основними відмінностями від старих моделей є конструкція штанги, яку підсилили, та водночас зменшили її вагу, й підвіска, завдяки якій можна працювати в полі на більшій швидкості» — зазначає фахівець компанії «Агросем».


Сервісний центр компанії-дилера на Тернопільщині розташовано у с. Смиківці, що біля Тернополя. До с. Скорики, у якому базується господарство «Україна», від нього лише 45 км. Павло Кузьмін говорить, що обслуговування техніки, яка зламалася, відбувається протягом 24 годин.

«На сьогодні у Тернопільському сервісному центрі працює 14 сервісних інженерів, інакше кажучи, є можливість закривати питання стосовно викликів на сервісне обслуговування в радіусі 100 км протягом 24 годин. Для нас не так важливо продати техніку, як забезпечити якісне сервісне обслуговування», — говорить керівник регіонального підрозділу в Тернопільській області.

Самохідний обприскувач John Deere R4038 у роботі

Ігор Пославський також зазначає, що поряд із оперативним сервісним обслуговуванням, компанія «Агросем» також проводить детальне навчання операторів не лише самохідних обприскувачів, а й усієї техніки John Deere.

Таким був другий візит до господарства «Україна», що на Тернопільщині. Наступного разу ми подивимося, як спрацював гербіцид Пантера проти злакових культур-шкідників. Тож до наступної зустрічі.

© Владислав Леонтьєв, Юрій Токмань, Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus

+ 9° ... + 5°

Вітер

3.2м/с

Опади

0мм

Вологість

69%
Матеріали за темою