800
62 роки

Ліневич Валерій Станіславович

Голова правління СВК «Вівсяницький» та керівник ТОВ «Чапаєвське Агро Плюс»

Народився в с. Жежелів на Вінничині.

Освіта:

 • Навчався у Вінницькому технікумі.
 • Закінчив Вінницький аграрний університет, спеціальність — Агроном.

Кар'єра:

 • 1988-1998 рр. —  працював на ливарному заводі у с. Вівсяники, Вінницької обл.
 • 1998-2008 рр. — головний агроном у господарстві «Хлібороб» в  с. Зозулинці, Вінницької обл.
 • З 2008 р. — голова правління СВК «Вівсяницький».

Політична діяльність:

 • Член Аграрної партії України. 
 • У 2015 р. балотувався до Вінницької обласної ради 7-го скликання.

Нагороди:

 • 2012 р. — отримав звання кращого трудівника Вінницької області (Козятинський район). 

Цитати:

 • «Для чого його [старий дерев'яний склад] зносити, якщо він ще віків п'ять буде стояти і приносити користь, для чого ламати, коли воно ще нормальне? Це як стара людина, яка користь приносить. Для чого її викидати з сідла? Хай ще працює, хай чогось нового навчається, а ти нове будуй… Так само і з цим. Ми багато наламали дров зі своїми реформами, необдуманими рішеннями. Ми думали, що все нове принесе користь. Але ж все старе будували мої батьки, діди, котрі теж думали, що роблять. І щоб їхню працю зневажати — у нас такого немає». (Kurkul.com, листопад, 2017 р.)
 • «Ми намагаємося працювати, щоб хліб з маслом їли не двоє, троє чи п'ятеро, а всі. Наскільки це вдається? Поки що вдається, але я вам хочу сказати, що законодавство в нас досить недосконале». (Kurkul.com, листопад, 2017 р.)
 • «Я приходжу додому і не йду відпочивати, не лягаю телевізор дивитись. Я прийшов, переодягнувся — і в хлів. Воно мені, може, й не треба, і зарплата є, і все, але робити з себе ледаря я не хочу. Так не можна, треба бути завжди в русі, там, де життя. Якщо ти зупинишся, його не буде». (Kurkul.com, листопад, 2017 р.)
 • «На дошку пошани повісили фото вісьмох чоловік — це найкращі колгоспники. А далі? Всі решта гірші? Нема в нас такого. Якщо ти чогось досяг — це не твій успіх, а людей, які з тобою працюють. Якщо в тебе буде хороший колектив, хороші врожаї, доглянуте поле — це найбільша насолода». (Kurkul.com, листопад, 2017 р.)

Стиль життя: 

Сім'я: одружений, має дочку та сина. Син працює та допомагає на господарстві «Вівсяницький».

Як прийшов у АПК: до роботи на землі звик іще з шостого класу — підробляв із однолітками на току, дивилися, як чистять зерно, як росте пшениця. Коли у віці 40 років помер його батько, Валерій Ліневич залишився за старшого в сім'ї. Вже тоді зрозумів, що хоче залишитися в селі, але для цього потрібно було опанувати хорошу сільську професію. На інженера вчитися не хотів, бо не любив креслення, от і пішов у агрономію. 

Історія успіху: не їздить у поле в поганому настрої.

Про книги: читає багато літератури, особливо на історичну та сільськогосподарську теми. Любить читати та постійно самовдосконалюватися. Завжди возить с собою електронну книгу.

Хобі: домашнє господарство — свині, кролі, кури, качки.

Секрет здоров'я: щодня з'їдати чашку домашнього сиру з олією льону.

Відпочинок: більше любить відпочинок в Україні, ніж на закордонних курортах. 

Виконано за допомогою Disqus

Ми зібрали в базі понад 10300 досьє фермерів, науковців та фахівців сільського господарства. База постійно оновлюється.

Якщо вам відома більш актуальна інформація по якомусь досьє, ніж наявна в нас, напишіть, будь ласка, на адресу kudinenko@latifundistmedia.com.

Якщо ви не знайшли себе тут, то заповніть анкету і приєднуйтесь до куркулів зі всієї України.