172

Шютте Маркус

Засновник господарства «Хавест-Агро»

Освіта:

  • Вищу освіту здобув у Берліні.

Кар'єра:

  • 2004 р. — співзасновник товариства з обмеженою відповідальністю «Хавест – агро».
  • 2006 р.— власник товариства з обмеженою відповідальністю «Волинська переробна компанія».

Стиль життя:

  • Сім'я: одружений, має двох дочок та сина.

Цитати:

  • «Спочатку люди насторожено ставилися до мене, – пригадує. – Нелегко було знайти робітників. Починали ми з 400 гектарів поля і трьох працівників: я, директор господарства і тракторист. Мали старенького тракторця – кіровця з Німеччини. Купили МТЗ. Потім мені підказали, що треба ще сторожа, щоб не вкрали те, що є». (Вісник, 11.2017 р.)
  • «У Західній Німеччині фермери є співвласниками заводів, також є рада фермерів, яка має слово і право голосу, в Україні ще не так. Але принципи роботи схожі. Також у Німеччині є дотації на вирощування цукрового буряка, допомога на гектар, незалежно від культури, у сумі близько 250 євро. Але ця сума одразу переноситься на орендну плату, тому я не бачу великого сенсу ті гроші давати». (Kurkul, 09.2016 р.)
  • «Ми вже давно не палимо солому і не оремо землю: органічні рештки самі розкладаються в грунті. Намагаємося давати під цукровий буряк 6 т/га курячого посліду, який завозимо з Києва. Зараз плануємо посіяти олійну редьку на сидерат, адже вона пригнічує поширення нематод». (Kurkul, 09.2016 р.)

Виконано за допомогою Disqus

Ми зібрали в базі понад 10300 досьє фермерів, науковців та фахівців сільського господарства. База постійно оновлюється.

Якщо вам відома більш актуальна інформація по якомусь досьє, ніж наявна в нас, напишіть, будь ласка, на адресу kudinenko@latifundistmedia.com.

Якщо ви не знайшли себе тут, то заповніть анкету і приєднуйтесь до куркулів зі всієї України.