Ілко фон Горден, менеджер європейського відділу компанії Kello-Bilt

Ілко фон Горден: Український ринок техніки перенасичений «сміттям»

8 травня 2020 1585 0

На календарі — весна. А це значить, що аграрії вже поринули у весняну кампанію. У цей час одним із ключових питань для аграріїв є надійність грунтообробної техніки. Адже вихід із ладу, скажімо, дискової борони для невеликого господарства може стати серйозною проблемою. Особливо це актуально для регіонів, де ґрунтово-кліматичні умови додають екстриму в ході підготовки до посівної. У такому випадку фермери шукають техніку, що не дасть збій та вбереже волосся від зайвої сивини. Компанія Kello-Bilt позиціонує себе, як виробника саме такої техніки. Тому ми вирішили дізнатися більше про переваги агрегатів цієї компанії та поспілкувалися з координатором Kello-Bilt у Європі, Азії та Африці Ілко фон Горденом. Таку можливість нам надала компанія «Агро Експерт», що є офіційним партнером бренду на теренах України.


Kurkul.com: Наскільки відрізняються ґрунтово-кліматичні умови України та ЄС? Чи впливає ця різниця на підхід до до обробітку ґрунту європейських фермерів у порівнянні з українськими?

Ілко фон Горден: Відмінності суттєві. У Європі історично відносини господар-селянин-робітник зовсім по-іншому склалися. До того ж людина, що сидить у тракторі, в ЄС у 70% випадків і є господарем. У нас же в колгоспах у радянські часи й до них через неправильний і бездумний обробіток зіпсували багато землі. Тому в Україні немало земель, які потребують важкої техніки.

Тому Україну та ЄС я би в цьому аспекті не порівнював. Європейська техніка легша, але менше підходить для наших полів. Хоча мода на таку техніку є і в нас. Люди надивляться презентацій та рекламних роликів і мчать купувати. 

У ЄС такої важкої техніки не треба, але проблем із її продажем там немає, оскільки завдяки підвищеній надійності за ті ж гроші вона прослужить значно довше, ніж аналогічна в конкурентів. Адже що цікавить фермера? Щоб техніка не зламалася в сезон і щоб прослужила якнайдовше.


Kurkul.com: Техніка Kello-Bilt розроблена для роботи в екстремальних умовах. Для яких областей України, на Вашу думку, вона буде найбільш актуальною?

Ілко фон Горден: Торік я проїхав 10 тис. км по Україні, розмовляв із представниками багатьох господарств. Якщо говорити саме про екстремальні умови — у Запоріжжі, наприклад, наша техніка покаже себе якнайкраще, адже тут останнім часом великі проблеми з вологою.


Kurkul.com: У тандемі з яким трактором ваша техніка покаже весь свій потенціал?

Ілко фон Горден: Якщо запитати будь-якого канадського фермера, який трактор кращий, він скаже, що найкращий той, сервісний центр якого видно з вікна мого будинку. А загалом же, це питання суб’єктивної оцінки та конкретної місцевості. Головне, щоб був запас кінських сил відповідний, щоб трактор не «надривався».


Kurkul.com: Чи можуть собі дозволити невеликі господарства придбати вашу техніку? Чи є в компанії Kello-Bilt спеціальні умови для роботи з такими клієнтами?

Ілко фон Горден: Так, наша техніка для невеликих господарств недешева. Та й українські умови для кредитування чи лізингу для фермерів я б не назвав найкращими. І вплинути на це, на жаль, ми не можемо. Та є варіант, яким успішно користуються французькі фермери, які спільно купують таку борону на десятьох та встановлюють на неї спеціальний годинник. Це дозволяє контролювати час використання техніки кожним фермером. Така кооперація дає змогу використовувати якісну техніку та не хвилюватися, що вона зламається в розпал сезону.


Kurkul.com: Яка ситуація з постачанням запчастин? Скільки українському фермеру доведеться чекати замовлення?

Ілко фон Горден: Як такої проблеми із запчастинами немає. Усе є завжди в наявності на заводі і в нас. Проблема в тому, що у більшості господарств хочуть мати запчастини «на вчора», затягуючи з ремонтом. І коли всі водночас починають перед сезоном робити замовлення, певних позицій, звісно, може не вистачити. Потрібно чекати вантаж. Та зазвичай, як ламається щось важливе, про ремонт турбуються заздалегідь, а дрібні деталі можна швидко доставити літаком.

Kurkul.com: Ваша основна продукція — це дискові агрегати. Чи плануєте поповнювати лінійку іншою технікою?

Ілко фон Горден: Думаю, що ні. Ми хочемо зосередитися на одному напрямку, щоб робити його максимально якісно та правильно. Багато виробників розпорошують сили на десятки видів різної техніки й жодна в кінцевому результаті не виходить потрібної якості. Ми спеціалізуємося на дискових агрегатах і відомі тим, що робимо це найкраще.


Kurkul.com: Якого виробника вважаєте своїм конкурентом?

Ілко фон Горден: Звісно, кожен агрегат має право на існування, головне, розуміти його призначення. Багато хто намагається порівняти важкі агрегати з легкими. Але якщо говорити про ціну, то ми цілком конкурентоспроможні, хоч, звісно, наша продукція і не з дешевих.

Kurkul.com: Чим ваша компанія може бути цікава українському фермеру, зважаючи на наш перенасичений пропозицією ринок, якщо говорити про ґрунтообробну техніку?

Ілко фон Горден: Ми почали працювати в Україні з 2019 року, разом з групою компаній “Агро Експерт” тому ще рано робити висновки, але я вважаю, що ринок здебільшого перенасичений «сміттям». Достатньо просто подивитися на зварні шви деяких моделей. Тут не треба щось особливе вигадувати, достатньо подивитися на вал 64 мм зі спеціальної сталі, яка «грає», але не розтягується. Це машина, спроектована для важкої роботи.

У бороні кілька важливих речей, усе інше, як то кажуть, «мішура». Має бути надійна рама, підшипники, щоб витримувати бокові удари, та диски.

Для аграрія з досвідом важливо придбати техніку, яка може коштувати більше грошей, та менше сивини у розпал сезону, якщо раптом вона зламається. У нашому випадку фермер платить за надійність. Можу впевнено сказати: хто користувався технікою Kello-Bilt, рідко переходить на щось інше.

Kurkul.com: Дякуємо за розмову.

© Андрій Яцина, Kurkul.com, 2020 р.

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus